11.01.2025 09:57 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Представник Президента в АРК закликав депутатів Криму скасувати свої незаконні рішення проти НАТО

Постійний представник Президента України в АРК Геннадій МОСКАЛЬ вважає, що рішення депутатів Феодосійської міської ради, Ленінської районної ради, Партенітської селищної ради про оголошення цих земель “Територіями без НАТО” юридично нічим не підкріплені, а є тільки сплеском політичних емоцій.
Про це УНІАН повідомила радник Представництва Президента України в АРК Людмила МОХОВА.

Так, Г.МОСКАЛЬ підкреслив, що депутати в своїй діяльності повинні керуватися не емоціями, а Конституцією та законами України. В Законі України “Про місцеве самоврядування” чітко виписані повноваження місцевих органів влади, а питання зовнішньополітичних дій, згідно п. 9 ст. 92 Конституції України, є виключно правом Верховної Ради України.

Г.МОСКАЛЬ також впевнений, що „НАТО аніскільки не має ніякого відношення до навчання “See Breeze – 2006”. Це є спільні українсько-американські навчання, і вони повинні бути врегульовані тільки рішенням Верховної Ради України”.

Тому згідно з пунктом “в” ст. 10 Закону України “Про Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим”, Г.МОСКАЛЬ звернувся до депутатів місцевих та районних рад, які прийняли рішення, що суперечать Конституції та Законам України, із закликом їх скасувати.

На думку Г.МОСКАЛЯ, даний емоційний сплеск пояснюється тим, що багато громадян Криму мають недостовірну інформацію про НАТО, і у населення формується думка, що про цей Північноатлантичний альянс заговорили тільки під час президентства Віктора ЮЩЕНКА. „Насправді ці питання порушувалися набагато раніше. Зокрема у рішенні Ради національної безпеки і оборони України „Про Стратегію України щодо Організації Північноатлантичного договору (НАТО)” від 23 травня 2002 р., введеному в дію відповідним Указом Президента України Леонада КУЧМИ від 8 липня 2002 р., наголошується, що “Україна розглядає НАТО як основу майбутньої загальноєвропейської системи безпеки і підтримує процес її розширення”, а також “виходить з того, що кінцевою метою її євроінтеграційної політики є вступ до цієї організації як основи загальноєвропейської структури безпеки”, – нагадав Представник Президента.

За його словами, постановою Верховної Ради України від 21 листопада 2002 р. №233 “Про рекомендації парламентських слухань про взаємовідносини та співробітництво України з НАТО” народні депутати підтримали цю Стратегію і наголосили на необхідності інтенсифікації процесу підготовки України до членства в Альянсі.

Також, як зазначив Г.МОСКАЛЬ, підвалини національної безпеки закладені в Законі України ”Про основи національної безпеки України” від 19 червня 2003 р. № 964-IV. До основних напрямів державної політики з питань національної безпеки даний законодавчий акт відносить, серед іншого, забезпечення повноправної участі України в загальноєвропейській та регіональних системах колективної безпеки, набуття членства в Європейському Союзі та Організації Північноатлантичного договору при збереженні добросусідських відносин і стратегічного партнерства з Російською Федерацією, іншими країнами Співдружності Незалежних Держав, а також з іншими державами світу.

“Стратегічний оборонний бюлетень України на період до 2015 року (Біла книга України)”, який був виданий у 2004 р. і вступне слово до якого писав Президент Л.КУЧМА, обґрунтовує євроатлантичний курс України і визначає її інтеграцію “до євроатлантичних та європейських структур безпеки та співробітництва, забезпечення широкомасштабної участі України в загальноєвропейській системі безпеки, набуття у майбутньому членства в НАТО та ЄС” пріоритетами її зовнішньої політики, — відзначив також Г.МОСКАЛЬ.

„Тому видається дивним, що особи, які раніше схвалювали рішення щодо НАТО та євроатлантичний курс при екс-Президенті України Л.КУЧМІ, сьогодні стають чи не найголовнішими противниками цієї політики”, – підкреслив Г.МОСКАЛЬ.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 5-06-2006 14:59 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100