21.04.2021 08:36 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Тарифи на газ підвищать після парламентських виборів

Україна розробляє план поступового підвищення внутрішніх цін на газ, що є умовою відновлення кредитів Міжнародного валютного фонду.

Як повідомив перший віце-прем`єр Валерій Хорошковський в інтерв`ю агентству Reuters, цей план може переконати  відновити фінансування.

«Дуже важливо створити систему адресної допомоги і після цього перейти до ухвалення рішення, за яким графіком підвищувати тарифи до економічно обґрунтованого рівня», — відзначив він.

За його словами, для створення системи адресної допомоги малозабезпеченим і узгодження графіка поступового збільшення тарифів може піти близько півроку.

«При всій повазі до програми МВФ, ми все одно дивимося на наслідки для розвитку нашої держави. Без проведення цієї попередньої роботи ми просто отримаємо неплатежі і соціальну незадоволеність», — сказав В.Хорошковський.

Він припустив, що Україні вдасться досягти компромісу і відновити фінансування до завершення терміну програми stand-by або ж продовжити її і одержати частину раніше не виділених траншей.

«Якщо ми зможемо показати, що ми цю роботу робимо, провели і готові до виконання — цього буде досить для того, щоб мати нагоду продовжити програму», — сказав В.Хорошковський.

Як повідомлялося, МВФ у 2010 році схвалив програму stand-by, у рамках якої обіцяв до кінця 2012 року надати Україні кредит на загальну суму 15,5 млрд. дол.

Фонд виділив перші два транші на суму 3,4 млрд. дол., але у 2011 році припинив фінансування через те, що Україна відмовилася збільшити тарифи для населення на узгоджені з кредитором 30% і для комунального сектора майже на 60%.

Парламентські вибори пройдуть в Україні через сім місяців – наприкінці жовтня 2012 року.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 1-04-2012 20:09 | Кількість переглядів 38015 переглядів

Подiлитись посиланням:
Все про: , , , , , , ,

Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100