30.10.2020 01:03 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

«Репортери без кордонів» схвильовані тиском на ЗМІ в Україні

В організації «Репортери без кордонів» вважають тиском на ЗМІ дії представників влади щодо телеканалу ТВi та інтернет-ресурсу «Лівий берег».

Про це сказав керівник берлінського відділення організації «Репортери без кордонів» Кристіан Мір в інтерв’ю «Німецькій хвилі».

Так, на запитання, чи поділяє він думку, що податкові перевірки ТВi та кримінальна справа проти керівника цього каналу Миколи Княжицького, а також порушення справи проти порталу Lb.ua та його закриття є тиском, він заявив: «Ми поділяємо цю думку».

«На наш погляд, обидва ці випадки – довкола порталу „Лівий берег“ і телеканалу ТВi перебувають у великому спектрі нападів на журналістів в Україні», — сказав Мір.

«Репортери без кордонів» весь час фіксують це, наприклад, минулого року було щонайменше 35 нападів на журналістів. Обидва теперішні випадки – з порталом Lb.ua і телеканалом ТВi — цілком вписуються у панораму нападів на журналістів і порушень свободи слова", — додав він.

«Ми вважаємо, що напередодні виборів журналістів особливо залякують… щоб вони не повідомляли критично про владу Віктора Януковича та партії, що його підтримують», — заявив Мір.

За його словами, «Репортери без кордонів» зараз дуже песимістично дивляться на подальший розвиток ситуації зі свободою преси в Україні.

«Так само песимістично ми оцінюємо перспективу проведення в Україні вільних і чесних виборів. Адже до цього ми зараховуємо також незалежну і критичну діяльність ЗМІ», — зазначив Мір.

«Тому важливо, щоб більше незалежних і критично налаштованих колег і далі домагалися незалежного висвітлення подій і не давали себе залякувати такими діями, які ми нині спостерігаємо проти сайту „Лівий берег“ і проти пана Княжицького», — наголосив він.

Коментуючи заяву президента Віктора Януковича про занепокоєння ситуацією довкола "Лівого берега" та ТВi і доручення Генпрокуратурі та податковій службі перевірити законність порушених кримінальних справ, експерт зазначив:

«Я вважаю, що Янукович так би не сказав, якби, можливо, не було цього громадського тиску. На мою думку, це невеличке свідчення того, що громадський тиск може щось змінити».

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 21-07-2012 8:23 | Кількість переглядів 1697 переглядів

Подiлитись посиланням:
Все про: , , , , , , , ,

Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100