24.12.2024 04:54 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Українські журналісти створили ініціативу “Краще не брехати”

Українські журналісти навчатимуть студентів журналістських вузів протистояти цензурі і замовним матеріалам.
Як передає кореспондент УНІАН, про такий намір оголосили сьогодні на прес-конференції в Києві учасники новоствореної журналістської ініціативи “Краще не брехати”.
За словами журналіста “5 каналу” Єгора СОБОЛЄВА, два десятки журналістів з іменем і доброю репутацією погодилися викладати відповідний курс лекцій в шести українських вищих навчальних закладах.
“Це — Київ, Львів, Запоріжжя, Сімферополь, Черкаси та Ужгород”, — додав він. Тримісячний курс 12 лекцій проводитиметься в Інституті журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка та на факультет журналістики Львівського національного університету імені Івана ФРАНКА, а також одноденні тренінги будуть проведені в Таврійському національному університеті, Запорізькому національному університеті, Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького та Ужгородському національному університеті.
Є.СОБОЛЄВ зазначив, що в 2004 році “журналісти мріяли, що буде знищена цензура і буде все прекрасно, але замість цензури прийшла замовна журналістика, яка набирає масштабів”. На його думку, змінити таку ситуацію можна лише через молодь: “Їх можна навчити, що якщо ви писатимете замовні матеріали, ваша журналістська кар’єра складеться погано, і вас скоро замінять іншою людиною”.
За словами голови Київської незалежної медіа-профспілки Михайлини СКОРИК, весь “курс спиратиметься на практичний досвід, набутий у 2004 році, коли для журналістики був дуже важкий час”.
В свою чергу головний редактор “Телекритики” Наталія ЛІГАЧОВА вважає, що головний рецепт протистояти замовним матеріалам є “не боятися відстоювати свою позицію”.
Незалежний журналіст Микола ВЕРЕСЕНЬ запропонував свій спосіб боротьби із замовними матеріалами – “беріть більше, наприклад мільйон, скоро грошовий ресурс закінчиться, і цензура впаде”.
Окрім того, у розповсюдженому на прес-конференції прес-релізі йдеться про те, що відомі журналісти моделюватимуть на своїх лекціях реальні ситуації, з якими журналісти-початківці зіштовхнуться в медіа, і вчитимуть, як відстоювати свою свободу і свою репутацію. Навчальним матеріалом буде історія української журналістики від перших проявів свободи у 1990 році, впровадження цензури з боку Адміністрації Президента у 2002—2004 роках, до розквіту замовної журналістики зараз. Учасники ініціативи вірять, що вчасно донесені до майбутніх журналістів слова про місію професії, небезпеки її втратити та способи цього уникнути, замінять загрозливі тенденції, що всі зараз спостерігають.
Довідка УНІАН. До журналістської ініціативи “Краще не брехати” увійшли Володимир МОСТОВИЙ (“Дзеркало тижня”), Микола ВЕРЕСЕНЬ (незалежний журналіст), Єгор СОБОЛЄВ (“5 канал” ГО “За професійну журналістику”), Наталія ЛІГАЧОВА (“Телекритика”), Іларіон ПАВЛЮК (К1), Марічка ПАДАЛКО (“1+1”), Лідія ТАРАН (“5 канал”), Олег ОНИСЬКО (“Український медіа сервіс”), Михайлина СКОРИК (Незалежна медіа-спілка України) та інші.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 13-09-2006 16:48 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100