15.07.2024 04:35 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Американці продали два обленерго в Україні через конфлікти з владою

Американська енергетична корпорація AES Corporation продала «AES Київобленерго» та «AES Рівнеобленерго» російській групі VS Energy через конфлікт із контролюючими органами.

Про це пише «Financial Times».

У заяві компанії виконавчий директор AES Том О`Флінн пояснив рішення продати українські активи так: «Ми, як і раніше, виходимо з ринку, який не є частиною нашого стратегічного бачення. Ця угода є ще одним кроком у процесі спрощення структури, тому ми можемо зосередитися на створенні активів на ринках, де у нас є переконливі конкурентні переваги».

Водночас, видання зазначає, що у Києві кажуть, що «нездатність AES знайти спільну мову з місцевими урядовими контролюючими органами і її небажання грати за місцевими правилам, не лишили компанії іншого вибору, окрім як піти».

«Очевидно, AES мала негативний досвід інвестицій в українські енергопостачальні компанії (обленерго), хоча вона вклала гроші в хороші державні компаній на виключно вигідних умовах», — зазначив у своїй записці для інвесторів аналітик київського інвестиційного банку Concorde Capital Олександр Паращій.

Ключовою проблемою AES, на його думку, стало те, що «з першого дня роботи в Україні вона зіпсувала відносини з державним контролюючим органом (насправді, вона почала повчати контролюючий орган)» і «контролюючий орган почав дискримінувати пов'язані з AES обленерго, що врешті призвело до виходу AES з України зі втратами».

«В той же проміжок часу більш гнучкому холдингу VS Energy, який також брав участь приватизації обленерго 2001 року, вдалося побудувати конструктивний діалог з контролерами і значно підвищити ефективність роботи своїх обленерго. Завдяки купівлі американських обленерго, холдинг наразі володіє контрольними пакетами акцій семи українських енергопостачальних компаній», — зазначив Паращій.

Financial Times пише, що енергетичні гіганти, які зараз приходять в Україну – такі як Royal Dutch Shell, Chevron і ExxonMobil – мають більш сприятливі умови завдяки новому законодавству.

«Було прийнято новий пакет законів про розподіл продукції, що краще захищає їхні інвестиції. Він включає так звані пункти стабільності, і угоди з урядом України, де чітко викладено питання  цін і розподілу продукції в довгостроковій перспективі», — йдеться у статті.

«Але досвід AES в Україні є нагадуванням, що навіть найбільші інвестори можуть стати жертвою жорстких посадових осіб в таких країнах, як Україна», — зазначає видання.

1 лютого міжнародна енергетична корпорація AES Corporation заявила про домовленості з групою VS Energy про продаж їй енергопостачальних компаній «AES Київобленерго» (89,12% акцій) та «AES Рівнеобленерго» (84,56% акцій).

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 3-03-2013 19:02 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:
Все про: , , , , , , , , , , , ,

Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100