3.05.2024 23:57 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Київ “донецький” чи Київ “черновецький”?

Після обрання на посаду столичного міського голови вельми неординарної людини, Леоніда Черновецького, Київ безперервно лихоманить суспільно-політичними скандалами. Дійшло до того, що в коридорах міської адміністрації ходять чутки про введення прямого прем’єрського правління в Києві, для чого нібито буде змінено закон “Про столицю”.

Куратор столиці від БЮТ, нардеп Анатолій Семинога поділяє таку тривогу і вбачає в подібних ініціативах “регіоналів” загрозу місцевому самоврядуванню киян. На тлі спільної боротьби за автономність столичної влади організувався тимчасовий союз між заклятими суперниками.

14 вересня Леонід Черновецький та секретар Київради Олесь Довгий відвідали засідання найбільшої фракції “столичного парламенту” і відповідали на питання БЮТівців, а також переконували підписати угоду про співпрацю з міським головою, яка вже є у інших фракцій. У разі підписання такої угоди Черновецький пообіцяв застосувати всі свої важелі впливу, щоб БЮТ отримав справедливу кількість місць в депутатських комісіях, пропорційно величині фракції (зараз київська команда Юлії Тимошенко на ключових посадах і в комісіях Київради практично не представлена).

Можливо, мер пішов на такий крок з чисто тактичних міркувань: 28 вересня Київрада має розглядати питання про підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, і підтримка БЮТ Черновецькому була б в нагоді. Намагання “звалити відповідальність” за ЖКГ на популярну в місті політичну силу виявилися також у призначенні Олександра Притики, депутата Київради від БЮТ, заступником київського міського голови з питань житлово-комунального господарства та постійне підкреслювання на різноманітних громадських слуханнях, що команда Черновецького ніяк не може вплинути на керівництво ЖКХ, а також на “Київенерго” та “Київгаз”.

Самі БЮТівці розповіли меру про заходи для реалізації своєї передвиборчої програми “Справедливий Київ”. За словами голови фракції Віктора Манчжури, пріоритетами визначено підвищення відсотку квартир у новобудовах, які забудовник передає місту (з 10% до 15%), а також відкриття безкоштовних дитячо-юнацьких спортивних клубів в усіх районах столиці, що має вирішити серйозну проблему зі здоровим дозвіллям київської молоді. Обидва стратегічних напрямки будуть розвиватись за підтримки симпатиків БЮТ серед столичного бізнесу та унормовуватись за допомогою депутатських ініціатив.

Між тим, після довгої політичної сплячки прокинувся на днях колишній мер Олександр Омельченко і почастував журналістів медом з власної пасіки в інформагентстві “Ура-інформ” (“Ющенко теж у мене вчився бджолярству, тільки недовчився…”), а “приперчив” частування критикою нової влади в Києві. За твердженням колишнього мера, Леонід Черновецький намагається акціонувати і зробити філіалами концерну “Правекс” більше десяти комунальних підприємств, зокрема “Київгаз” та “Київмлин”, а також провести емісію акцій комунального банку “Хрещатик” – збільшивши уставний капітал вливаннями з власного банку, залишити у власності Київради лише 25% акцій. Крім того, Омельченко звинувачує свого наступника у земельних махінаціях (хто б казав!) і у причетності до афери “Еліта-центру” (“злодії відмивали гроші через його банк”). Цікаво, що Сан Санич переконує: якщо його судова тяганина закінчиться перевиборами мера Києва, він не буде балотуватися. Тоді, виникає питання, навіщо ж город городити? Чи не є “правдолюбська” активність колишнього мера камінцем, кинутим “регіоналами” у город нової столичної влади – тим більше, що агентство “Ура-Інформ” належить саме їм, а про тісні зв’язки сумлінного прихожанина Московського патріархату Олександра Омельченка з “донецькими” давно ходять легенди (скажімо, така: нібито деякий час у кабінеті Сан Санича стояла копія знаменитої “Пальми Мерцалова”).

Втім, кияни слухають одкровення колишнього градоначальника з цікавістю. Корупція, розгром дрібного бізнесу, систематичне вимагання чиновниками «відкатів» за торгові ліцензії та землевідвід, замах витіснити існуючу систему розповсюдження преси підконтрольними бізнес-структурами, підвищення цін на хліб майже в півтора рази і квартплати більш ніж в три рази, не кажучи вже про захмарні стрибки цін на парковку в місті та на нерухомість, ревізія квартирної черги за незрозумілими критеріями, внаслідок якої позбавилися надій отримати житло навіть люди, що стоять в цій черзі 20-30 років – ця лавина проблем невпинно наростає і вкупі з неадекватними діями та висловлюваннями столичного керівництва, його зневажливим ставленням до ЗМІ (Інститут Масової Інформації нещодавно визнав Черновецького ворогом свободи слова в Україні № 1) починає серйозно непокоїти киян. Тим більше, що Черновецький підозріло “підстрахувався” у Центрвиборчкомі, щоб не втратити депутатського мандату до 1 грудня.

Щоправда, Черновецький неодноразово обіцяв, що він не піде з посади міського голови до 2011 року. Але як можна довіряти його словам? От, скажімо, дослівна цитата з його коментаря “Свободі”: «Неплательщикам за коммунальные услуги есть команда только тем отключать воду, кто ездит на машинах и живет богато, а за коммунальные услуги не платит... Это все фантазии, что пенсионерам воду отключают”. Водночас в Печерському районі почали відключати воду «неплатникам»-пенсіонерам, дехто з яких давно реструктуризував свій борг, за допомогою системи «Спрут». Це – високотехнологічний засіб «вибивання грошей» не з цілого будинку, як по-варварськи робили кілька років тому в українській глибинці, а з власника окремо взятої квартири: комерційна фірма (очевидно, ніяким чином не пов’язана з бізнес-структурами нової київської влади...) на замовлення ЖЕКу запускає мікроробота у трубу, і той відключає квартиру від стояка. Цікаво, що ціна на «Спрут» абсолютно довільна, і її стягують з боржника зверх оплати боргу за комунальні послуги. Наприклад, «спрут» в ЖЕО № 608 Печерського району коштує лише 500 гривень, а в сусідньому комунальному підприємстві «Печерська брама» (колишнє ЖЕО № 604) – 1500 гривень. І комунальники не бажають розповідати, кому ці гроші йдуть включно з очевидною накруткою: «це приватні фірми» — вся інформація, яку можна від них дізнатись.

До речі, відключення води – це ще не всі заходи для соцзахисту бідних київських пенсіонерів, яким доводиться розплачуватись за упевненість мера в тому, що борги по квартплаті в Києві мають в основному власники «Мерседесів» та VIP-кредиток. Колегія КМДА рішенням від 26.05.2006 рекомендувала комунальникам відключати у боржників електропостачання та газ. Окрема мова — про те, що у всіх мікрорайонах міста позакривалися багато маленьких магазинів, де немічна людина могла купити продукти, ліки, речі першої необхідності, не відходячи далеко від своєї домівки. Справа в тому, що команда нового мера підняла до захмарного рівня орендні ставки на комунальне майно, вимагаючи від орендарів або приватизувати приміщення за ринковими цінами чи принаймні ринковими відкатами у широку чиновницьку кишеню, або сплачувати таку ціну за оренду приміщення, порівняно з якою всяка легальна торгівля стає нерентабельною. Звільнені приміщення поступово «освоюють» за старими (низькими) орендними ставками друзі «Правекса»...

Звичайно ж, Черновецький знає, що рано чи пізно за скоєне доведеться розплачуватись. Тому і притримує для себе депутатський мандат до 1 грудня. Якщо він відвертий у публічних виявах любові до киян, у масі бідних і задавлених тягарем побутових проблем – йому можна тільки поспівчувати: не за своє діло взявся. Команда амбіційної молоді, набрана новим мером, не справляється із поставленими завданнями і постійно ставить Черновецького у незручне становище, бо по апетитам перевершує своїх попередників. “Обскубати” багатих заради блага бідних теж не вдалося, перш за все тому, що боялися зачепити найбільш багатих і взяли за барки різну дрібноту, переоцінивши її платоспроможність. Тим часом “найбільш багаті”, а саме – бізнес-кола, наближені до нового кабінету міністрів — відчуваючи, як стрімко росте недовіра киян до Черновецького, вже серйозно обмірковують плани столичного бліцкрігу.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 23-09-2006 12:17 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100