4.05.2024 04:28 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

У Київраді завелися «підрахуї»

Депутати роздерибанили землі на декілька мільярдів доларів, але міська скарбниця отримає значно менше коштів
28 жовтня засідання Київради тривало рекордну кількість часу — 12 годин. Але депутати розуміли, чому протирають штани стільки часу – без перерви і ковтка свіжого повітря: вони повернули собі право за безцінь розпродувати та роздавати київську землю, і одразу ж кинулися розбирати шматки нашого старовинного міста.

Замість аукціонів – поліпартійний дерибан

На III сесії Київради 28 вересня депутати внесли зміни до порядку продажу та оренди землі, які полягали у скасуванні обов’язкових конкурсів, що проводяться перед виділенням землі.

Це означає, що відтепер замість аукціонів (на яких, зазвичай, покупець викладає найвищу ціну), депутати Київради самі вирішуватимуть, кому продавати землю та за якою ціною. «Годівничка», яку свого часу ліквідувала Київрада минулого скликання, знову почала функціонувати, при чому – на повну потужність.

Також депутати розглянули 68 земельних питань, з яких по 51-му — прийнято позитивне рішення. Депутати, втомившись раз за разом давати добро на продаж елітних земельних ділянок усіляким там ВАТ, ЗАТ і ЛТД, ухвалили рішення про пакетне голосування.

Головуючий на засіданні Олесь Довгий поспіхом зачитував перелік земельних ділянок, котрі вносилися до пакету. Показово, що до пакету потрапили навіть ті земельні ділянки, щодо продажу чи оренди яких у депутатів були зауваження… але Олесь Станіславович їх просто «не почув». В пакеті продано 37 земельних ділянок з 51-ї.

Журналісти «КИЯН» зараз займаються підрахунком, і найближчим часом ми оприлюднимо цифру втрат міської громади через повернення Київради до кримінальних схем продажу землі. За попередніми оцінками деяких депутатів, це декілька мільярдів доларів. За один сесійний день. А скільки ще разів Леонідові Черновецькому та його більшості закортить зайнятися «благодійним» розпродажем землі?

Скасуванням аукціонів – основної перемоги киян у боротьбі з розкраданням землі – Леонід Черновецький нарешті показав своє справжнє обличчя. Його дії не ведуть до наведення порядку у сфері землевідведення. Київрада продовжує роздавати київську землю. І робить це за своїми правилами. Навіть сателіти міського голови не витримали і заблокували прийняття рішень по декільком ділянкам, вартість яких була аж занадто занижена.

Співорганізатори тіньових схем

Як заявив перед сесією Михайло Бродський, проти скасування аукціонів виступатимуть фракції Блоків Юлії Тимошенко та «Нашої України». Такі обіцянки йому дали Юлія Тимошенко та «куратори» київського блоку «Наша Україна» Микола Мартиненко та Петро Порошенко. Але корупційні спокуси взяли гору над обіцянками відомих політиків і обидві фракції таки підтримали тіньові схеми розпродажу найбільшої цінності Києва – землі.

Правда, фракція БЮТ під впливом Михайла Бродського, ще намагалася втриматися в опозиційних шанцях, як тільки мова зайшла розподілу землі, бютівців просто підмінили. Вони слухняно піднімали руки «за», коли головуючий на засіданні Олесь Довгий просив підтримати чергове земельне рішення.

Єдиною силою, яка тримала позицію до кінця був Блок Віталія Кличка. Його депутати принципово не голосували за виділення землі. А саме, ті депутати, які залишились у Блоці відомого боксера і політика. Нагадаємо, що напередодні сесії шість депутатів залишили опозиційну лаву та перейшли до складу більшості. В результаті на 120 депутатів – опозицію складають лише 7 «кличківців» і один Бродський. Це весь список політиків, яким вистачило честі не продатися Черновецькому за землю. Тоді як інші поставили Київраду поза законом.

– Якщо депутати хочуть порушувати регламент, нехай порушують. Але земля має виділятись на аукціоні. У нас є зауваження до більшості ділянок, тож голосувати їх пакетом у вас не вийде, – заявила депутат з Блоку Кличка Наталія Новак. Але це зауваження, як і більшість інших, було проігнороване Довгим, і після його втручання – опозицію вже ніхто не слухав.

Київрада навіть не зважала, що земельні питання були внесені з порушенням регламенту, а у багатьох проектах рішень містились порушення Закону.

– Ми не можемо одним рішенням і виділяти землю, і вносити зміни у Генплан, – намагалася роз’яснити депутатам Наталія Новак.
Дійсно, Генеральний план міста спочатку обговорюється з киянами, а потім до нього вносяться зміни.
Начхати, і Київрада затверджує два рішення.

Не можна виділяти землю у парках та скверах.

Плювати, і депутати виділяють ще декілька ділянок, а на додачу ще й острови – Труханів та Жуків.

«Добрий» Черновецький виявився гіршим за «поганого» Омельченка

Київська міська рада стала майже ручною. Як у прямому, так і у переносному сенсі. У переносному – бо повністю керована мером. Депутати йшли під прапорами Партії регіонів, «Нашої України», БЮТ, СПУ, Блоку Литвина, але всі ці політики нині де-факто стали членами Блоку Черновецького. За окремими виключеннями.

У прямому – бо знову голосувала руками. Щоправда, секретар Київради Олесь Довгий пообіцяв – наступна сесія відбудеться у залі засідань, а голосування відбуватиметься натисканням кнопок. Хтось повірив, хтось посміявся…

Справа у тому, що подібну обіцянку депутати чули і до канікул. Але чому віз і нині там, а зала не відремонтована – питання відкрите. У приміщенні, де була відповідна інфраструктура для електронного голосування на 90 депутатів, варто було додати лише кілька десятків крісел та провести до них дроти. Здавалося б, завдання не складне – а роботи ведуться вже протягом півроку. Для порівняння – ремонти у кабінетах мера та секретаря Київради закінчилися за три дні.

Тож, якщо зала не відремонтована – значить це вигідно. Вигідно, передусім команді Київського міського голови, бо як показала сесія – головне не те, як голосують, а те, як рахують. І хто.

Під час обрання лічильної комісії депутати декілька разів ловили київрадівських «підрахуїв» на фальсифікаціях. Скандали навколо фальшування голосів тривали цілий день.

Наприклад, у залі були присутні 56 – 60 депутатів, члени лічильної комісії нараховували 106 голосів. І це тільки «за». Коли під час одного з голосувань Михайло Бродський та Володимир Бондаренко добилися перерахунку голосів, то результат змінився на два десятки голосів не на користь Довгого. Особливо цинічним виглядало голосування за скерування депутатських запитів. Загалом на сесії зареєструвалося 110 депутатів. З них у залі були присутні максимум 90. але цей факт та спостереження десятків журналістів не завадив лічильній комісії оголосити – «за» проголосувало 109 депутатів.

Наостанок

Висновки два.

Перший. Леонід Черновецький та депутати йшли до влади не боротись за права киян. Всі гасла мера щодо наведення порядку – лише популізм. А підкуп депутатів, надання їм посад, створення нових депутатських груп, скасування аукціонів, приватизація комунальних підприємств – є ланки одного ланцюга – встановлення тотального контролю над містом.

І другий. Депутати Київради у більшості своїй стали статистами. Вони не висловлюють власні погляди, не захищають киян, не прагнуть виконати програму. Вони лише підтримують чинну владу. Насправді, захисниками киян є лише невелика група депутатів. Частина у Блоці Леоніда Черновецького, частина у Блоці Юлії Тимошенко, частина поза фракціями. Але вони, як і слід було очікувати, у меншості.

Тепер же слід чекати судів, бо опозиція не збирається прощати Довгому фальсифікації та порушення. Київ чекають нові скандали.
Чергова сесія Київради призначена на 26 жовтня 2006 року.

Богдан СЕНЮК, «КИЯНИ»

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 2-10-2006 11:08 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100