14.01.2025 12:37 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

У Верховній Раді зареєстрований законопроект Кабінету Міністрів України про держзакупівлі

На сьогодні за данними Тендерної палати України у Верховній Раді України зареєстровано 27 законопроектів про внесення змін до Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти».

Окремої уваги заслуговує запропонований Кабінетом Міністрів України проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти», яким пропонується повернути деякі старі правила їх проведення, за відміну яких депутати попереднього скликання проголосували зимою 2006 року. Крім того, даним законопроектом пропонується скоротити повноваження Тендерної палати і Антимонопольного комітету. Попередньо даний законопроект ще повинен пройти узгодження в спеціальній робочій групі та профільному комітеті.

Саме Кабінет Міністрів, що є координатором процесу держзакупівель, повинен визначити спецуповноважений орган. При цьому, даному органу рекомендується співпрацювати з АМКУ в «питаннях виявлення порушень конкурентного законодавства». Таким чином, Кабмін визнав, що АМКУ позбавлять права контролювати процес держзакупівель, даного йому на початку 2006 року.

Варто відзначити, що Кабмін також пропонує відмінити можливість відстоювати правомірність проведення закупівель в судах і збільшує поріг закупівель для товарів і послуг з 30 тис. грн до 50 тис. грн, для робіт – з 300 тис. грн до 500 тис. грн. При цьому повноваження Тендерної палати України скорочуються. Вона втрачає право делегувати трьох представників в спецкомісію при Рахунковій палаті, брати участь в розгляді скарг і винесенні рекомендацій.

Деякі народні депутати негативно сприйняли ініціативу Кабміну. «Такий розвиток подій можна було передбачити, оскільки багато років підряд жодна закупівля не проходила без хабара, — пояснив депутат Микола Одайник (Наша Україна).– І сьогодні, на жаль, в Кабміні вважають, що потрібно повернутися до цього». Депутат Василь Хара (Партія регіонів) теж заступився за Тендерну палату.

Такої ж думки притримується і народний депутат Ксенія Ляпіна («НУ»). «Пропозиція про єдиний орган під контролем Кабміну є неправильною, — повідомила вона. — Цю сферу повинен контролювати незалежний від уряду орган, і неважливо, який. Наприклад, їм може бути Антимонопольний комітет або Рахункова палата». Аналогічно пані Ляпіна відгукується і про пропозиції обмежити функції Тендерної палати: «Ми добиватимемося, щоб її функції, навпаки, розширили». В цілому, на думку депутата, пропозиції уряду мотивовані бажанням понизити рівень незалежного контролю.

В той же час за словами керівника робочої групи по підготовці узгодженого проекту Закону народного депутата України Василя Цушка, «Є два головні питання — право звертатися до суду тим, хто не бере участь в тендері, але може заблокувати його проведення, і виведення монополій з-під дії конкурсу, — розповів пан Цушко. — Якщо все це врегулювати, все інше — дрібниці».

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 9-10-2006 10:48 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100