«Ліва опозиція» почала збір підписів проти законопроекту, що дозволить закривати сайти протягом двох днів без рішення суду
Соціалістичне об’єднання «Ліва опозиція» розпочало збір підписів проти так званого «антипіратського» закону.
“Ми закликаємо не вносити до Верховної Ради України проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо захисту авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет» у редакції від 21 серпня 2013 року", — говориться в тексті петиції. Петиція звернена до Миколи Ковіні (голови Державної служби інтелектуальної власності України), Дмитра Табачника (міністра освіти і науки України) та Миколи Азарова (прем’єр-міністра України).
На думку активістів, закон у разі його прийняття порушить конституційний принцип рівності громадян, ускладнить доступ до інформації, а також запровадить систему накладення санкцій, не властиву Україні.
«Серед іншого, документ дозволяє блокувати сайти на підставі того, що вони ніби-то порушують авторські права. При цьому скаржник не повинен доводити наявність у нього авторських прав, що спричинить закриття сайтів без належних правових підстав. Це порушить права необмеженої кількості власників сайтів, а також відвідувачів цих сайтів. Повний доступ до нематеріальних благ та об’єктів культури в мережі Інтернет матимуть лише заможні громадяни. Працівники сервісних служб нестимуть адміністративну відповідальність (штраф до 17 тис. грн.) за те, що вчасно (протягом двох днів) не заблокують сайт за зверненням заявника. Документ фактично запроваджує „презумпцію вини“ власника сайту та поширюється навіть на випадки некомерційного розповсюдження об’єктів інтелектуальної власності», — заявляють у «Лівій опозиції».
Окрім цього, активісти направили зауваження і пропозиції до законопроекту на адресу його розробників — Державної служби інтелектуальної власності. Говориться, що проект суперечить українському законодавству та міжнародно-правовим актам. «Петиція виявить кількість людей, потенційно готових боротися за свободу Інтернету», — зазначають активісти.
«На прикладі сусідньої Росії ми бачимо, наскільки серйозними можуть стати наслідки втручання чиновників та бізнесу в Мережу. Тому зараз ми повинні використати шанс і заблокувати небезпечний проект на ранній стадії», — йдеться в повідомленні.
Коментарі
Все про: авторські права, антипіратський закон, блокування сайтів, Державна служба інтелектуальної власності, Дмитро Табачник, доступ до інформації, закриття сайтів, захист авторського права, Інтернет, Ліва опозиція, Микола Азаров, Микола Ковіня, петиція
Читайте по темі
- Як виявити ольгінських «тролів» і маніпуляторів серед своїх «френдів» і співрозмовників? Розслідування – 19325
- «Гірше, ніж у Росії», або як Рада хоче знищити свободу в Укрнеті. Розслідування – 19320
- Диктаторський закон №6688. Рада хоче обмежити свободу в інтернеті – 19322
- Режим #Порошенко готує стеження в Інтернеті за українцями, — заява 15 громадських організацій – 19455
- Аваковщина. Киберполиция требует запретить криптовалюты в Украине – 19448
- Эксперты назвали «абсурдными» диктаторские попытки Турчинова контролировать #биткоин – 23495
- Хакери викрали персональні дані учасників #АТО, — заява кіберполіції – 19320
- #Facebook помогал вторжению России в Украину, — телеканал MSNBC – 19322
- Шпионаж на РФ при помощи Касперского раскрыл Израиль, — Reuters – 19323
- Рада готовится принять тоталитарный законопроект о кибербезопасности – 19323
- Суд пересмотрит законность запрета #ВКонтакте – 19321
- #Гладчук звернувся до Верховного Суду щодо незаконної заборони #ВКонтакте. Текст заяви – 19455
- Блокировать сайты будут следователи и прокуроры, — #Рада готовится экстренно принять диктаторский закон – 19323
- У Раді у порядок денний внесли 2 тоталітарні законопроекти, що обмежують свободу слова – 19325
- 36 приговоров, — за посты в соцсетях можно получить тюремный срок – 19323