23.11.2024 21:20 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Громадські організації висловились на підтримку АМКУ, як уповноваженого органу у держзакупівлях

Як раніше вже повідомлялось, більше ста громадських організацій та представників бізнесу підписали Меморандум про спільну діяльність у сфері створення прозорої системи державних закупівель і запобігання проявам корупції. Серед них, зокрема, Рада підприємців при Кабінеті Міністрів України, Тендерна палата України, Асоціація підприємств-постачальників товарів, робіт та послуг для державних потреб, Всеукраїнська асоціація роботодавців, Конфедерація громадських організацій інвалідів України тощо.

Відповідний Меморандум був підписаний 27 червня 2006 року за наслідками спеціального «круглого» столу, присвяченого ситуації у сфері держзакупівель. На сьогоднішній день усі учасники Меморандуму підтвердили свої підписи під даним документом.

Підписанти дійшли згоди про неприйнятність повернення функцій уповноваженого органу у сфері держзакупівель Мінекономіки, а також про необхідність закріплення вказаних повноважень за Антимонопольним комітетом України.

Однією із основних вимог підписаного документа є відставка ряду чиновників Міністерства економіки, які дискредитували себе у сфері держзакупівель. Зокрема, Романюка С.О., Шатковського О.П., Яременка С.О., Мюллера Є.Б., Бондаря І.Ю., Максименка З.В. Ці чиновники за час перебування Мінекономіки уповноваженим органом в сфері держзакупівель своїми протиправними діями скомпрометували керівництво Міністерства.

Підписанти вважають, що минулого Міністра економіки Арсенія Яценюка та нинішнього Володимира Макуху вищезгадані працівники регулярно дезінформували про стан системи державних закупівель, чим викликали дискредитацію Міністерства в цілому.

Крім того, учасники Меморандуму заявили про неприйнятність монополізації влади у сфері державних закупівель в руках уповноваженого органу. „Законодавче регулювання даної сфери, як це прийнято у всіх європейських правових державах, повинно базуватися на принципі розподілу влади на законодавчу, виконавчу та судову. В Україні цей принцип закріплено Конституцією України. Однак, законопроектом, що розроблений Міністерством економіки та поданий Кабінетом Міністрів на розгляд Верховної Ради, пропонується позбавити учасників торгів права оскаржувати правомірність проведення процедур закупівель за державні кошти у судах. Натомість пропонується розширити функції уповноваженого органу у сфері державних закупівель”, — заявили підписанти. Саме тому, вони вважають за доцільне повернути даний законопроект без розгляду до Уряду для узгодження, доопрацювання та обговорення за участю громадськості.

Нагадаємо, вищезазначений законопроект внесений Кабінетом Міністрів України на розгляд Верховної Ради України 05 жовтня 2006 року за реєстраційним номером 1209-15. Деякі народні депутати вже надали негативну оцінку даному документу, а також відмітили антиконституційність ряду його норм. Крім того, зазначається, що даний законопроект розроблявся кулуарно та поданий до Верховної Ради в обхід загальноприйнятої процедури.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 17-10-2006 17:01 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100