3.08.2021 20:08 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Безпрецедентний вирок: свободівець Аронець має сплатити регіоналці Богословській 50 тисяч гривень за допис у соцмережах

15 листопада 2013 року Подільський райсуд Києва розглянув позов «регіоналки» Інни Богословської до активіста ВО «Свобода» Олександра Аронця через його допис у соціальних мережах «Фейсбук» та «Твіттер». Суд частково задовольнив позов депутатки від партії регіонів, зобов'язавши свободівця сплатити 50 тисяч гривень за буцімто завдану їй моральну шкоду та видалити відповідні записи в себе на сторінках. Аргументацією сторони обвинувачення стали тези про те, що мовляв у Богословської «були глибокі душевні переживання» – навіть не змогла піти на програму «Шустер LIVE».

Слід зауважити, що рішення суду стосовно націоналіста є безпрецедентним випадком обмеження свободи слова в Україні. Це фактично перший вирок у державі, коли громадянина притягують до відповідальности за дописи в соціальних мережах.

«Навіть за часів Кучми журналісти мали право критикувати будь-кого. Проте нині за будь-яку критику влади кожного можуть переслідувати, ухвалювати абсурдні вироки суду, присуджувати виплату компенсацій. Однак це не зупинить нас. Ми й надалі будемо говорити правду про свавілля режиму та його дії на знищення держави», – наголосив народний депутат-свободівець Юрій Сиротюк, коментуючи вирок суду.

Під час засідання біля суду тривала акція свободівців, які прийшли підтримати Олександра Аронця. На акцію активісти також принесли каструлі, скандуючи: «Кастрюлькіна!» Дзвін каструль було чутно і в залі суду. Можливо, саме це вплинуло на суддю, адже вона все ж таки оцінила моральні збитки не у 250 тисяч гривень, як того вимагала Богословська, а у п'ять разів меншу суму. Варто зазначити, що справу свободівця розглядала особисто голова Подільського райсуду Г. Супрун.

Сторона захисту буде подавати апеляцію на це незаконне рішення суду, яке не має жодного юридичного підґрунтя.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 19-11-2013 8:26 | Кількість переглядів 21996 переглядів

Подiлитись посиланням:
Все про: , , , , , , , , , ,

Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100