15.01.2025 11:24 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Меджліс просить ОБСЄ посприяти в ухваленні закону про відновлення прав депортованих осіб

На думку голови Меджлісу кримськотатарського народу, народного депутата Мустафи ДЖЕМІЛЬОВА, головною проблемою, у вирішенні якої була б необхідна допомога Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин Рольфа ЕКЕУСА, є проблема ухвалення закону ”Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою”.
Як повідомили УНІАН в прес-службі Меджлісу, це питання обговорювалося в ході зустрічі Р.ЕКЕУСА з лідером Меджлісу М.ДЖЕМІЛЬОВИМ і його першим заступником Рефатом ЧУБАРОВИМ.
На думку М.ДЖЕМІЛЬОВА, неприйняття цього закону пов`язане ”з незгодою адміністрації Президента” з двома принциповими для кримських татар пунктами. По-перше, це право депортованих, які повернулися у Крим і поселилися в сільській місцевості, разом з членами колишніх колгоспів на земельний пай в такому розмірі, який прийнятий на даній території. По-друге, небажання використовувати в тексті закону терміни ”депортовані народи” і ”кримськотатарський народ”.
Зі свого боку Р.ЧУБАРОВ зазначив, що Указ Президента Віктора ЮЩЕНКО ”Про рішення РНБОУ від 20 вересня 2006 року ”Про виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України від 8 лютого 2006 року ”Про суспільну ситуацію в Криму”” ”абсолютно пустий”. ”Цей указ про те, що не виконано попередній указ. Але водночас в ньому не сказано, чому попередній указ не був виконаний, і хто в цьому винен”, — сказав перший заступник голови Меджлісу, додавши при цьому, що ”небажання влади вести відкритий діалог з кримськими татарами посилюється”. Разом з тим Р.ЧУБАРОВ сказав, що на останній зустрічі з Президентом України йому було запропоновано зосередити увагу на головному питанні — ”хто є кримські татари для України і чому відсутнє бажання говорити про кримських татар як про цілісний народ, оскільки кримські татари не підпадають під визначення національної меншини, у тій формі, як це закріплено в законодавстві України”.
Р.ЧУБАРОВ зазначив, що покращення ситуації з вирішенням проблем кримськотатарського народу безпосередньо пов`язане з розробкою ефективного механізму міжнародної допомоги Україні в цьому питанні. Зокрема, в указі Президента від 28 лютого 2006 року є пункт, де глава держави наказує органам влади України проводити консультації з міжнародними організаціями з питань, що стосуються кримських татар. На що Р.ЕКЕУС відповів, що в його організацію ніяких звернень за консультациями не надходило.
Після закінчення зустрічі Верховний комісар ОБСЄ зазначив, що, хоча в рамках його візиту більше не передбачено зустрічей з вищим керівництвом України, він має право і має намір підготувати лист на ім`я Президента Української держави за підсумками свого візиту і дати рекомендації щодо вирішення проблем кримських татар.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 26-10-2006 18:11 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100