24.12.2024 05:18 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Зміни до Конституції України треба було затверджувати на референдумі — суддя Федерального суду США

Суддя Федерального суду США Богдан ФУТЕЙ переконаний, що зміни до Конституції України необхідно було затверджувати на референдумі.
Про це він сказав в інтерв’ю “Газеті по-українськи”.
На його думку, реформу ухвалювали з порушенням норм Конституції. “Ясно, що це був політичний компроміс. Але перед ухваленням такі зміни мав би розглянути Конституційний Суд. Цього не сталося. Також у Конституції сказано, що подібні зміни треба ухвалювати постатейно — а їх ухвалили пакетом”, — підкреслив американський суддя.
Б.ФУТЕЙ зауважив, що у жовтні 2005 року Конституційний Суд ухвалив рішення, згідно з яким зміна політичної системи в державі — а в цьому випадку перехід від президентсько-парламентської до парламентсько-президентської — має затверджуватися на референдумі. “Та його не провели. Тому було б доцільним, аби Конституційний Суд усе це переглянув. Причому доцільним для всіх — Президента, прем’єра, голови Верховної Ради”, вважає суддя. Він зазначив, що “є речі, які ніхто не може пояснити. Наприклад, протягом 15 днів Президент вносить запропоновану парламентом кандидатуру прем’єра на його затвердження. Це обов’язок Президента чи його право? Є питання і щодо губернаторів: їх призначає Президент, вони йому звітні, але відповідають перед Кабінетом Міністрів”.
На запитання, чи мав би КС скасувати реформу взагалі чи лише розтлумачити окремі її положення, суддя зауважив, що реформа не відповідає Конституції від самого початку. “Тому КС має повне право все це розглянути і сказати своє слово. Навіть якщо і не скасує реформу, може розтлумачити окремі її положення. Це буде ясніше і краще для України”, — переконаний Б.ФУТЕЙ.
“Є, правда, ухвалений Верховною Радою закон про заборону Конституційному Судові переглядати реформу. Я не уявляю, як парламент міг таке ухвалити, а Президент підписати. Це має вигляд чергових політичних домовленостей”, — наголосив суддя.
При цьому він не погоджується з тезою, що скасування конституційної реформи автоматично означає і скасування повноважень Президента Віктора ЮЩЕНКА, оскільки у грудні 2004-го все голосували в пакеті. “Третій тур президентських виборів, на яких переміг В.ЮЩЕНКО, не був результатом домовленостей політичних сил. Це наслідок рішення Верховного Суду, який скасував результати другого туру”, — підкреслив американський суддя.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 6-11-2006 13:31 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100