Президент закликав підтримати закон про Голодомор
Президент України Віктор ЮЩЕНКО звертається до народних депутатів України із закликом підтримати проект Закону «Про Голодомор 1932–1933 років в Україні», який глава держави вніс на розгляд Верховної Ради 2 листопада.
Про це йдеться у зверненні Президента до українського народу і до народних депутатів України, текст якого розміщено на офіційному сайті глави держави.
Прийняття зазначеного закону, наголошує В.ЮЩЕНКО, необхідне для встановлення історичної справедливості, консолідації українського суспільства і морально-духовного оздоровлення українського народу.
“Той злочин сталінізму деморалізував цілі покоління українців, його наслідки залишили свій слід і до сьогодні. Прийнявши цей закон, ми повернемо частину боргу перед предками, відновимо справедливість стосовно мільйонів невинно убієнних співвітчизників, тих наших громадян, що пережили страшну трагедію”, — зазначає Президент.
В.ЮЩЕНКО нагадує, що кількість прямих та непрямих жертв Голодомору і досі точно не встановлена, і що на думку українських та зарубіжних дослідників, вона коливається у межах 7–10 млн. осіб. “Таку ж оцінку дала і Генеральна асамблея ООН у спеціальній заяві, котру схвалили понад 50 країн світу, серед яких Росія, Казахстан, Канада, США та інші”, — додає Президент України. При цьому він підкреслює, що голод охопив тоді всі без винятку українські землі, що входили до складу Радянського Союзу: схід, південь, північ та центр сучасної України.
“Нині науково доведено, що Голодомор був свідомо спланований сталінським режимом та реалізований з допомогою низки узгоджених та скоординованих заходів, а отже, був штучним та керованим владою”, — наголошує В.ЮЩЕНКО.
Він підкреслює, що ключовим положенням внесеного ним проекту закону є визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом української нації. При цьому В.ЮЩЕНКО нагадує, що за час незалежності українська влада неодноразово висловлювалася про Голодомор як геноцид: у рішеннях та публічних виступах усіх трьох президентів України, інших керівників держави, у постановах Верховної Ради. Як свідчать результати соціологічних досліджень, саме так оцінює Великий Голод 1932–1933 років і переважна більшість українських громадян.
“Нині суспільство очікує від українського парламенту законодавчого закріплення волі народу”, — наголошує Президент.
Він також відзначає, що на сьогодні десять країн світу визнали Голодомор в Україні 1932–1933 років геноцидом українського народу.
“Ми не звинувачуємо в геноциді жоден народ, жодну країну, нікого в Україні. Законопроект аж ніяк не спрямований на це. Автор злочину відомий – сталінський режим. Це було визнано ще 1990 року у відповідній постанові ЦК КПУ”, — підкреслює В.ЮЩЕНКО.
Він також зазначає, що українці мають знайти в собі мужність визнати і переконати інших, що нація стала жертвою страшного злочину – злочину геноциду, який ніколи не повинен повторитися.
Коментарі
Читайте по темі
- Зеленський виконує лише один план. План путіна по геноциду українців та знищенню України. Розслідування –
- московське життя російського розвідника Владимира Зеленского –
- Це Зеленський та путін вбили Ірину Фаріон! –
- Громадянин росії Умєров заробляє мільйони на крові українських військових –
- God Bless America –
- Хто такий Джокер? –
- Призначений тираном Зеленським керівник Вінницької ОВА Борзов, роздає на АЗС повістки всім, хто йому не сподобався. Відео –
- Мати побачила посивілого від катувань тюремників сина — Зеленський перетворив Україну на російський концтабір. Відео –
- Порш для коханки – Владислав Володський провалив постачання провіанту для ЗСУ –
- Сергій Чепурний — темна конячка, яка краде у військових –
- Zeлені чоловічки з ТЦК б'ють медиків швидкої у Одесі. Відео –
- За наказом спільника тирана Зеленського у Запоріжжі розстріляно (4 постріли) Максима Денщика –
- Ze-концтабір. ТЦКшники напали на адвоката Сергія Костиру, коли він надавав правову допомогу клієнту. Подробиці –
- Промосковська система єрмака/zeленського примусила видалити цей пост Олега Ткаченка про те, як вбили його побратимів –
- Намордник для критиків уряду, — sueddeutsche.de –