Судді Ківалова допомогли повернутися у Конституційний суд В'ячеславу Овчаренку, який загубив кримінальні справи про засудження Януковича
Вищий адміністративний суд України від 18 червня 2014 року виніс позитивне рішення у справі колишнього голови Конституційного Суду України В'ячеслава Овчаренка.
Про це повідомляє портал Юридична практика.
Овчаренко був звільнений з посади голови Конституційного суду постановою ВР «Про реагування на факти порушення суддями Конституційного Суду України присяги судді» від 24 лютого 2014 року № 775-VII. Разом з ним КСУ покинули судді: Анатолій Головін, Михайло Колос, Марія Маркуш, В'ячеслав Овчаренко та Олександр Пасенюк.
Колишній голова КСУ мотивує свій позов недотриманням процедур, яких повинні дотримуватися під час звільнення судді КСУ за порушення присяги.
В'ячеслава Овчаренка пов'язує з Віктором Януковичем давнє знайомство. У Межигір'ї навіть знайшли проектну документацію на будинок Овчаренка.
На початку 80-х обидва працювали на виробничому об'єднанні «Орджонікідзевугілля»: Янукович на посаді директора автобази, Овчаренко — юристом.
У 2002 році В'ячеслав Овчаренко очолював Єнакіївський міськсуд. Саме при ньому були загублені кримінальні справи щодо засудження Януковича.
У серпні 2006 року Верховною Радою України Овчаренко призначений суддею КСУ. Через сім років — 18 липня 2013 року В'ячеслав Овчаренко став головою КСУ.
Важливу роль зіграв Овчаренко у 2010 році. Він був одним із тих суддів КСУ, які визнали неконституційною політичну реформу 2004 року. У результаті скасування поправок, наділили Януковича широкими повноваженнями.
"Повернення цього персонажа до Конституційного суду — це плювок в обличчя громадськості та Майдану, — прокоментував активіст реанімаційному пакету реформ Олександр Білоус.
«По-перше, процедура звільнення за порушення присяги передбачена регламентом Конституційного Суду України, який сам суд й ухвалив. Верховна Рада не зобов'язана його виконувати, і ухвалила свій акт, в якому встановила факт порушення присяги суддями Конституційного Суду України. Таке рішення є політичним і значить лише те, що судді хочуть повернути попередню владу», — додав він.
За словами активіста, в четвер може не відбутися з'їзд суддів України, на якому мають обрати суддів у ВРЮ, ВККС і КСУ. До цього з'їзду активно готуються не тільки ті, хто хоче зупинитися судову реформу, а й активісти.
Коментарі
Все про: Анатолій Головін, Вячеслав Овчаренко, Конституційний Суд, Марія Маркуш, Михайло Колос, Олександр Пасенюк, Янукович
Читайте по темі
- Банда Зеленського залякує суддів Конституційного Суду України, суддя КС Сліденко хоче емігрувати. Відео –
- Окрема думка судді Мельника М.І. стосовно рішення Конституційного Суду щодо указу диктатора зеленского про розпуск парламента –
- Проти визнання указу президента конституційним були cудді КС Сліденко, Сас, Лемак, Мельник та Первомайський –
- Указ про розпуск парламенту: що Зеленскому має сказати Конституційний Суд. Розслідування –
- Конституційний суд задовольнив Коломойського –
- Cт. 368-2 (незаконное обогащение) Уголовного кодекса — неконституционнa. 59 депутатов обратились в Конституционный суд –
- Томенка та Фірсова повернуть у Раду? Конституційний суд скасував тоталітарний закон про «партійну диктатуру» –
- Диктатор Порошенко уволил принципиального Шишкина с должности судьи Конституционного суда –
- Уволенные судьи Конституционного суда ждут команду Януковича и Кивалова на реванш –
- #Рада позбалила Януковича останнього юридичного бастіону –
- Раде предлагают уволить за нарушение присяги судей Конституционного суда –
- За тоталітарним законопроектом Ківалова та Макеєнко 90% конституційних звернень та конституційних подань будуть повертатися авторам –
- Новий голова Конституційного суду причетний до зникнення кримінальних справ Януковича –
- В'ячеслав Овчаренко напряму пов'язаний із Януковичем та його сім'єю — Тарас Чорновіл –