25.12.2024 09:32 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Святослав ОЛІЙНИК і Андрій ПОРТНОВ пропонують Президенту України підписати прийнятий закон

Члени фракції БЮТ, народні депутати України Святослав ОЛІЙНИК і Андрій ПОРТНОВ пропонують Президенту України Віктору ЮЩЕНКУ підписати прийнятий парламентом закон України про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу, направлений на встановлення додаткових заходів щодо захисту прав людини в кримінальному процесі.

Це звернення, передане агентству УНІАН, направлено Президенту у відповідь на звернення керівників Генеральної прокуратури, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ та Державної податкової адміністрації України, які вимагають від Президента України застосування вето.

На думку авторів закону, звернення керівників силових структур до Президента України із клопотанням накласти вето на закон про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу є черговим доказом того, що робота силових відомств сьогодні направлена проти людини.

Народні депутати України зазначають, що цей закон направлений на подолання корупції в органах прокуратури, позбавлення правоохоронних органів можливостей порушувати завідомо незаконні кримінальні справи і незаконно переслідувати людину.

«Відтепер стадія порушення кримінальної справи набуде прозорості. Законом детально регламентована процедура судового розгляду скарги на постанову про порушення кримінальної справи. Судовий розгляд буде гласним, з дотриманням усіх принципів кримінального процесу, його учасниками будуть і скаржник, і потерпілий, і прокурор, що забезпечить заслуховування думки усіх сторін процесу», — зазначають народні депутати України.
Автори закону вважають, що прокуратура досі не позбавилася пережитків радянської системи, а її реакція на закон, прийнятий парламентом, – це банальне побоювання відкритих і гласних судових процесів, під час яких можуть бути викриті усі зловживання, допущені на цій стадії.

С.ОЛІЙНИК та А.ПОРТНОВ вважають, що подібні заяви Генеральної прокуратури демонструють неповагу до судової системи, адже законом передбачено, що остаточне рішення про наявність підстав для порушення кримінальної справи прийматиметься судом. Якщо саме в цьому Генпрокуратура вбачає передумови до «зростання злочинності, корупції та підриву національної безпеки України», то треба терміново порушувати питання про доцільність подальшого перебування на своїй посаді генерального прокуратура України, заявляють народні депутати України.

За словами авторів закону, під час його підготовки до другого читання свої фахові та ґрунтовні пропозиції до нього направили МВС та ДПАУ, більшість з них автори врахували. Від Генеральної прокуратури жодних юридично вмотивованих і виважених пропозицій не надходило.
Депутати підкреслюють, що закон спрямований ще і на законодавче закріплення правових положень рішення Конституційного Суду України від 30 січня 2003 року, яким особі, проти якої порушено кримінальну справу, гарантовано право на судовий захист, а відтак — на оскарження постанови про порушення кримінальної справи відразу після її винесення.

Народні депутати наголосили на тому, що сучасна правоохоронна система потребує негайного і кардинального реформування, а прийняття цього закону – лише перший крок на шляху реформ. Наступним кроком буде прийняття закону, яким прокурора позбавлять права безпідставно, необґрунтовано та без врахування думки потерпілого звільняти з-під варти осіб, підозрюваних у скоєнні злочину.

Як повідомляв УНІАН, 14 грудня 2006 року Верховна Рада ухвалила Закон ,,Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо додаткових заходів із захисту прав людини в кримінальному процесі”, яким пропонується доповнити КПК України статтями 2367 і 2368, що передбачають оскарження у суді постанови про порушення кримінальної справи та порядок розгляду судом скарги на постанову про порушення такої справи.

Третього січня керівники Генеральної прокуратури України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної податкової адміністрації України, Служби безпеки України звернулись з клопотанням до Президента України ветувати цей закон. На їх переконання, цей закон у прийнятій редакції є таким, що паралізує розслідування важливих кримінальних справ про актуальні злочини, у тому числі — у сфері економіки, призведе до зростання злочинності, корупції і в кінцевому підсумку до підриву національної безпеки України.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 9-01-2007 13:13 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100