2.11.2024 16:26 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

“МОЛОДЬ — НАДІЯ УКРАЇНИ” ВИМАГАЄ ПРИТЯГНУТИ ДО ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ БОЙКА І ГЛУШКА

Київ. 25 квітня. УНІАН. Всеукраїнська молодіжна організація «Молодь — надія України» вимагає від Генеральної прокуратури України притягнути до відповідальності екс-голову правління НАК «Нафтогаз України» Анатолія БОЙКА і голову правління ЗАТ «Укртатнафта» Сергія ГЛУШКА.

Про це сьогодні на прес-конференції в агентстві УНІАН повідомив голова ВМО «Молодь — надія України» Вадим ГЛАДЧУК.

Як передає кореспондент УНІАН, за його словами, А.БОЙКО і С.ГЛУШКО були ініціаторами так званої реконструкції Кременчуцького НПЗ (Полтавська область), до розробки проекту якої без тендеру було залучено південнокорейську компанію LG International Corporation. Вартість проекту модернізації НПЗ була задекларована в 1,7 млрд. доларів.

«Це удвічі більше, ніж було заплачено за „Криворіжсталь“, і це вартість не нового заводу, а лише його реконструкції», – сказав В.ГЛАДЧУК, додавши, що «планувалося, що цю суму повісять на підприємство і за борги заберуть Кременчуцький НПЗ».

Також В.ГЛАДЧУК повідомив, що 26 квітня у Києві відбудеться «Антикорупційний марш з вимогами „декучмізації“ нафтової галузі України», організаторами якого виступають активісти ВМО «Молодь — надія України», представники «Громадянського спротиву України», «чорної» ГК «ПОРА», УРП «Собор» та ГК «Помаранчева Хвиля». Планується, що близько 200 осіб проведуть мітинги, демонстрації та пікети будинків Посольства Росії в Україні, Посольства Республіки Кореї, Секретаріату Президента України, Верховної Ради.

Як повідомляв УНІАН, Кабінет міністрів своїм розпорядженням №64-р від 12 березня 2005 року доручив перевірити законність угоди між ЗАТ «Укртатнафта», НАК «Нафтогаз України» і південнокорейською LG про реконструкцію Кременчуцького НПЗ. Цим розпорядженням Кабмін доручив створити для перевірки законності угоди про реконструкцію Кременчуцького НПЗ комісію, до складу якої делеговано співробітника Генпрокуратури.

На початку березня член Комітету Верховної Ради з питань фінансів і банківської діяльності Віктор ГОРБАЧОВ звернувся із депутатським запитом до ген прокурора Святослава ПІСКУНА і секретаря РНБО Петра ПОРОШЕНКА з приводу перевірки законності угоди між ЗАТ «Укртатнафта», НАК «Нафтогаз України» та LG International Corporation про реконструкцію Кременчуцького НПЗ. За інформацією, які є у розпорядженні В.ГОРБАЧОВА, «у ходе оборудки між корпорацією LG та ЗАТ „Укртатнафта“, яка готується, шкода національним інтересам України становитиме сотні мільйонів доларів».

У документі відзначалось, що генпідрядником, закупником устаткування та організатором фінансування реконструкції виступає одна компанія – LG, яка була визначена не на тендерній основі. Крім того, в листопаді 2004 року вартість проекту реконструкції заявлялася у розмірі 680 млн. дол., а зараз – 1,7 млрд. дол. «Таке зростання вартості проекту на завершальному етапі його розробки вкрай підозріле. Очевидно, йдеться про цілеспрямоване завищення вартості проекту в корисливих інтересах його ініціаторів», – вважає депутат.

Довідка УНІАН. 18 січня ц. р. у Києві ЗАТ «Укртатнафта», НАК «Нафтогаз України» та LG підписали Меморандум про реалізацію проекту реконструкції потужностей Кременчуцького НПЗ.

Передбачається, що проект модернізації та реконструкції Кременчуцького НПЗ пройде у два етапи: перший етап – модернізація НПЗ, яка буде завершена до кінця 2006 року і дозволить довести якість вироблюваних ЗАТ «Укртатнафта» нафтопродуктів до стандартів ЄС. Перший етап передбачає фінансування у розмірі близько 180 млн. дол. Другий етап – глибока реконструкція, яка буде завершена до кінця 2009 року і дозволить корінним чином поліпшити економічні показники виробництва. Другий етап передбачає фінансування в розмірі близько 1,5 млрд. дол.

ЗАТ «Укртатнафта» володіє одним з найбільших в Україні Кременчуцьким НПЗ (Полтавська область). 43,054% «Укртатнафти» належать державі і передані до статутного фонду НАК «Нафтогаз України», 8,6% — компанії «Татнефть» (Татарстан), 28% — Міністерству майна і земельних ресурсів Татарстану, 8,336% — компанії AmRuz Traiding AG (Швейцарія), яка, у свою чергу, контролюється «Татнефтью». SeaGroup International plc. володіє 9,96% акцій «Укртатнафти».

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 25-04-2005 17:50 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100