25.12.2024 07:11 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Зерно гниє на елеваторах

Сотні тонн українського зерна гниє на елеваторах у портах — зернотрейдери звинувачують у цьому ініціаторів запровадження квот та ліцензій.

Вони закликають Мінагрополітики терміново збільшити експортні квоти на продовольчу пшеницю і скасувати обмеження на вивезення ячменю й кукурудзи.

За їх словами, запровадження квот і ліцензій уже завдало зернотрейдерам збитків на сто мільйонів доларів.

Іще стільки ж, за оцінками експертів, вони втратять через псування зерна на елеваторах у портах, які вщерть заповнені в очікуванні кораблів.

Поки в МінАПК розмірковуватимуть — чи давати добро, може загинути ще до півмільйона тонн ячменю і пшениці, підрахували зерновики.

Чималих збитків обмеження завдали і селянам. За оцінками фахівців Асоціації фермерів і землевласників, хлібороби втратили до трьох мільярдів гривень.

Багато дрібних землеробів на межі розорення. А ті, хто ще тримається, тепер не знають – чи доцільно їм засівати поля.

«Яким буде баланс, якою буде ціна — сьогодні ніхто не знає. Це стримує розвиток інфраструктури, інвестиції від виробника до експортера – по всьому маркетинговому ланцюгу», — заявив голова Асоціації фермерів і землевласників України Іван Томич.

Українська зернова асоціація закликає уряд терміново розглянути скасування квот на експорт ячменю і кукурудзи та збільшення квот на продаж пшениці.

Окрім того, як відомо, Україна не скористалася вигідною ситуацією на світовому ринку зерна і навіть втратила свої традиційні ринки через введені урядом Януковича квоти. Багато закордонних інвесторів відмовилися від вкладання коштів в Україну через непослідовні і непередбачувані дії уряду.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 24-01-2007 16:47 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100