30.05.2023 10:09 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Україна має заплатити коханці Януковича по-новому 18 млн за «покращення санаторію»

 

 

ДП "УкрНТІ «Промтехнологія» має сплатити ТОВ "Дитячий оздоровчий заклад санаторного типу «Славутич» компенсацію за проведення капітального ремонту в дитячому санаторії в селі Циблі Київської області на суму 17, 92 млн гривень.

Про це йдеться в постанові Київського апеляційного господарського суду, пише сайт «Наші гроші».

У вересні 2010 року ЗАТ "Дитячий оздоровчий комплекс санаторного типу «Славутич» та Державна акціонерна холдингова компанія «Артем» уклали договір, за яким приватне підприємство отримало в оренду на 35 місяців дитячий санаторій площею 2142 кв м.

За договором, щомісячна орендна плата складала 2 265 гривень. Окремо фірма пообіцяла сплачувати комунальні послуги.

В липні 2013 року договір оренди санаторію «Славутич» був подовжений до червня 2014 року. На цей момент міністерство промислової політики передало санаторій на баланс іншому держпідприємству — "УкрНТІ «Промтехнологія».

Ще раніше також змінився правонаступник орендаря — на початку 2011 року ним стало ТОВ "Дитячий оздоровчий заклад санаторного типу «Славутич».

Власником цієї фірми є благодійний фонд «Дорога майбутнього», заснований коханкою екс-президента Віктора Януковича Любов’ю Полєжай.

Але зміна юридичних учасників угоди не призвела до внесення змін в сам документ. А він передбачав, що в разі закінчення строку оренди вона автоматично продовжується якщо протягом місяця орендодавець не заявить про її припинення. В суді фірма заявила, що не отримувала листа про припинення дії договору оренди.

В 2014 році ДП "УкрНТІ «Промтехнологія» звернулося до Господарського суду Києва з позовом про порушення "ДОЗСТ «Славутич» договору. А саме, фірма не платила за оренду з грудня 2013 року по березень 2014 року, коли в Україні відбувався Майдан, через який Віктор Янукович і його домочадці втекли з України. Тому виникла заборгованість в 7,76 тисяч гривень.

Фірма цей борг визнала, але подала зустрічний позов до держпідприємства, вимагаючи відшкодувати їй за капітальний ремонт санаторію 17,92 млн гривень.

ДОЗСТ «Славутич» стверджувало, що отримало від «Артема» всі необхідні дозволи для проведення будівельних робіт, а договір передбачає їх компенсацію. Для оцінки вартості робіт було залучено ПП «Український експертний будівельний центр».

Експертиза встановила, що "ДОЗСТ «Славутич» провело невід’ємні поліпшення в 2010 році на суму 4,29 млн гривень, у 2011 році — 11,62 млн гривень, у 2012 році — 1,91 млн гривень, у 2013 році 0,09 млн гривень.

Суд першої інстанції задовольнив як позов ДП "УкрНТІ «Промтехнологія» про стягнення з ТОВ "ДОЗСТ «Славутич» 7,89 боргу за оренду та штрафів, так і зустрічний позов фірми про компенсацію їй проведені невід’ємні поліпшення на 17,92 млн гривень.

В апеляції прокуратура вказувала, що сам договір оренди був укладений з порушеннями, так як майно санаторію мало передаватися виключно за погодженням з Фондом державного майна.

Також в суді представник прокуратури заявив, що оцінщик будівельних робіт ПП «Український експертний будівельний центр» не має необхідної ліцензії.

Але суд ці аргументи не взяв до уваги і апеляційну скаргу відхилив, залишивши в силі рішення Господарського суду міста Києва.

Паралельно зі справою про компенсацію "ДОЗСТ «Славутич» за капітальний ремонт відбувається судове провадження за позовом прокуратури про визнання недійсним договору оренди санаторію.

В травні господарський суд Київської області задовольнив позов, вказавши, що Державна акціонерна холдингова компанія «Артем» не мала права укладати договір з фірмою Полєжай. Тепер справа знаходиться на розгляді в Київському апеляційному господарському суді.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 9-07-2015 9:52 | Кількість переглядів 215443 переглядів

Подiлитись посиланням:
Все про: , , , , ,

Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100