20.05.2024 13:17 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

О законопроекте «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень»

Законопроектом (реєстр. 2597) пропонується створити єдину систему державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень у системі Міністерства юстиції України.

Підтримуючи в цілому необхідність створення єдиної системи державної реєстрації прав на нерухоме майно, члени Комітету водночас висловили низку застережень до механізму реалізації відповідних намірів, повґязаних із внесенням змін системного характеру до Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» та Цивільного і Земельного кодексів України, — повідомляє Інформаційне управління Верховної Ради.

Зокрема, народні депутати не погодилися із пропозицією виключити із Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» підпункт 10 пункту «б» частини першої статті 30. Згідно з яким до делегованих повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад віднесено облік та реєстрацію обґєктів нерухомого майна незалежно від форм власності. Це, на думку членів Комітету, призведе до звуження обсягу повноважень органів місцевого самоврядування у надзвичайно важливій сфері управління, суттєвого зменшення надходжень до місцевих бюджетів, подальшої концентрації повноважень на рівні центральних органів виконавчої влади.

Крім того, такий підхід суперечить задекларованим цілям децентралізації управлінських функцій та передачі повноважень органам місцевого самоврядування, проголошеним з трибуни Верховної Ради України на парламентських слуханнях «Децентралізація влади в Україні. Розширення прав місцевого самоврядування», які відбулися 12 жовтня 2005 року.

Комітет вважає цілком обгрунтованими аргументи Асоціації міст України та громад щодо неможливості прийняття законопроекту у поданій редакції як такого, що суперечить інтересам місцевого самоврядування.

Народні депутати також наголошували, що запропоновані зміни до Цивільного та Земельного кодексів України потребують подальшого вивчення та поглибленого дослідження (у тому числі профільними комітетами Верховної Ради України), оскільки можуть викликати наслідки негативного характеру. Це стосується спроб дати нове визначення земельного кадастру та змінити порядок його ведення, коли із цієї системи передбачається вилучити державну реєстрацію прав власності на земельні ділянки, фактичного невизнання вже отриманих державних актів на право власності на землю, ліквідації інституту державної реєстрації правочинів та деяких інших важливих питань.

Зважаючи на це, Комітет вирішив рекомендувати парламенту повернути законопроект субґєкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 5-03-2007 15:19 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100