Банківський шахрай Микола Лагун через власні фірми купив у свого банку мільярдні борги за 5 мільйонів. Відео
Компанії «Іпотека кредит» та «Скай кепітал менеджмент», співзасновниками яких були Микола Лагун та його сестра Антоніна Лагун, за 5 мільйонів гривень отримали право вимоги за кредитами вкладників «Омега Банку», який належав Лагуну на суму 1,6 мільярда гривень.
Про це йдеться у розслідуванні програми «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода та «UA:Першого», повідомляє БанкІск.
Як зазначається, 31 грудня 2014 року – за місяць до визнання проблемним «Омега Банку», банк уклав договір, який стосувався понад 70 кредитних угод.
«Свого часу цей банк видав кредити низці клієнтів, і станом на грудень 2014-го вони мали повернути „Омега Банку“ близько 1,3 мільярда гривень позичених коштів. Аби зменшити ризик того, що позичальники не повернуть ці гроші, банк убезпечив себе шляхом застави цінного майна, наприклад, будівель або земельних ділянок», — говориться у розслідуванні.
Як зазначають журналісти, балансова вартість заставного майна за виданими «Омегою» кредитами становила близько 3,6 мільярда гривень.
При цьому «Омега Банк» продав права вимоги за цими кредитами фірмі «Іпотека кредит».
За право отримати більше мільярда гривень від позичальників «Іпотека кредит» заплатила банку лише 5 мільйонів гривень.
«5 мільйонів гривень, які отримав „Омега Банк“ – це у 724 рази менше, ніж так звана балансова вартість об’єктів, під які клієнти банку отримували кредити. Вигідна угода стала можливою за допомогою іще одного учасника схеми – компанії „Правий берег“. Ця фірма оцінила майнові права за кредитами позичальників всього в 4,9 мільйона гривень», — пишуть журналісти Схем.
На початку 2014 року, засновниками «Іпотеки кредит» були сам Микола Лагун та його сестра Антоніна. Окрім того, фірма зареєстрована у будівлі, де розташоване відділення «Дельта Банку».
Зараз власником фінансової компанії «Іпотека кредит» значиться кіпрська Trumerg Holdings Limited, оформлена на двох громадян Кіпру.
В липні 2015 року право вимоги за низкою договорів було перепродане компанії з управління активами «Скай кепітал менеджмент», яка зареєстрована у приміщенні «Дельта Банку», і до осені 2014-го називалась не «Скай кепітал менеджмент», а «Дельта Капітал».
Співзасновницею до листопада 2014 року була Антоніна Лагун, а потім фірма була переписана на кіпрську компанію Sperlog Investments.
«За словами уповноваженого фонду, одним з найбільших кредиторів „Омеги“ є сам Лагун. І якщо сумнівний перепродаж за безцінь мільярдного кредитного портфелю буде скасовано, отримані кошти будуть повернуті, зокрема, й самому скандальному банкіру», — зазначають журналісти.
6 липня 2015 року НБУ ухвалив рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію «Омега банку».
3 березня 2015 року Фонд гарантування вкладів ввів тимчасову адміністрацію в «Омега Банк». Банк контролювався Миколою Лагуном.
На початку травня 2015 року Антимонопольний комітет дозволив UBG купити понад 50% акцій перехідного «Омега Банку».
Коментарі
Все про: Trumerg Holdings Limited, Антоніна Лагун, компанія "Іпотека кредит", кредит, кредитна угода, Микола Лагун, Омега Банк, Скай кепітал менеджмент, Фонд гарантування вкладів
Читайте по темі
- Екскерівників «Дельта Банку» підозрюють у розкраданні 4,4 млрд гривень –
- Стали відомі прізвища вкладників, які виводили мільйонні активи з Дельта Банку. Список –
- Николай Лагун, обманувший 554 тысячи вкладчиков Дельта Банка. Расследование –
- Дельта банк Лагуна заблокировал соцвыплаты пенсионерам и льготникам –
- Банкротство CityCommerceBank и VAB Bank как зеркало «профессионализма» Гонтаревой. Кто следующий? –
- Дельта-банк – крутое пике Николая Лагуна –
- Дельта банк не возвращает депозиты корпоративным вкладчикам –
- Скандал в Дельта-банке Николая Лагуна –
- Банкир Януковичей Николай Лагун «кидает» западных инвесторов –
- Владелец «Дельта Банка» Николай Лагун арестован в аэропорту «Жуляны» –