Тарифи на комунальні послуги в Україні підвищили незаконно, — юристи
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) перевищила свої повноваження. Вона встановила тарифи на ті види послуг, на які не видає ліцензій. Зокрема, на опалення та гаряче водопостачання.
Про це в коментарі журналістам заявив юрист Микола Титаренко, повідомляє Національне бюро розслідувань України.
«Зростання цін на тепло відбулося не зважаючи на те, що є заборгованість із виплат пенсій та зарплат. Це заборонено законодавством. Були порушена процедура при голосуванні за нові тарифи на засіданні комісії. Шестеро людей за 15 хвилин, не досліджуючи документів, висновків компетентних органів, прийняли тарифи для 169 підприємств теплокомуненерго», — каже Титаренко.
На думку юриста, чиновники не врахували головного — доцільності збільшення тарифів.
«У законі „Про ціни та ціноутворення“ зазначено, що газ власного видобутку призначений для потреб населення. Укразвидобування має значно нижчу собівартість видобутку газу, ніж йому мають платити за новими тарифами. Кошти з держбюджету, які йдуть на субсидії, невідомо де діваються. Вони не направляються на модернізацію газотранспортної системи, утеплення будинків. Якби мова йшла про купівлю чорної ікри, яку можна і не їсти, ситуація була б іншою. А від газу люди відмовитися не можуть. І вимушені платити шалені тарифи, які прийняли за незрозумілою формулою», — говорить юрист.
Експерт із енергетики Валентин Землянський зазначає, що тарифи в Україні перестали бути економічною категорією. Вони стали політикою.
«Останнім часом на них має вплив Міжнародний валютний фонд. Він вважає, якщо вартість газу в Україні буде дорівнювати вартості імпортного палива — все буде добре. Але це тільки теорія. Нові тарифи неспівставні з доходами громадян. Українці платять за комуналку половину заробленого. Тоді як в Європі на це йде 10, а взимку — до 20 відсотків сімейного бюджету. 3,60 гривень за кубометр — це зараз оптимальна вартість газу для тих, хто споживає до 2500 „кубів“ на рік. А таких у нас 75 відсотків сімей», — додає Землянський.
Уряд Володимира Гройсмана перевищив свої повноваження. Він втручається у господарську діяльність Укргазвидобування та Нафтогазу на основі того, що держава повністю володіє цими підприємствами. Вводить ринкові ціни при відсутності вільного ринку природного газу та можливості у побутових споживачів обирати у кого купувати паливо. Також не враховує доходів людей.
Коментарі
Все про: Валентин Землянский, вартість газу, гаряче водопостачання, Гройсман, закон "Про ціни та ціноутворення", збільшення тарифів, комунальні послуги, Микола Титаренко, Міжнародний валютний фонд, опалення, тарифи, теплокомуненерго, Укразвидобування
Читайте по темі
- Зелені гниди анонсували зростання тарифу на електроенергію для населення –
- Кернес заявил о подорожании проезда в метро Харькова вдвое до 8 гривен – 14093
- С начала 2019 года в Украине подорожает электричество –
- Уряд Гройсмана опублікував «газову постанову»: ціни зростатимуть ще удвічі –
- До 12314 гривень зросте ціна на газ для українців в 2019 році –
- Скотиняка #Гройсман знову підняв ціни на газ для населення – 31780
- Реформа #Кличко: стоимость проезда в общественном транспорте Киева поднялась до 8 грн – 28539
- Нові ціни на воду від #Кличко змусять киян копати криниці –
- Киевский метрополитен анонсировал повышение цен на проезд –
- У Києві з 14 липня вдвічі подорожчає проїзд у громадському транспорті –
- #Кличко готується підняти ціну проїзду у комунальному транспорті до 8 гривень? – 28541
- 1 євро за 5 км, — озвучили вартість проїзду по першій платній дорозі в Україні –
- Подорожание по-новому сигарет: когда украинцам придется платить 100 грн за пачку –
- Резкое повышение тарифов на свет: что ждет украинцев 1 апреля? –
- Тарифний геноцид: платіжки у 2018 році поставлять українців за межу виживання –