22.09.2021 17:54 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Тарифи на комунальні послуги в Україні підвищили незаконно, — юристи

tarifnyi-genocid1

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) перевищила свої повноваження. Вона встановила тарифи на ті види послуг, на які не видає ліцензій. Зокрема, на опалення та гаряче водопостачання.

Про це в коментарі журналістам заявив юрист Микола Титаренко, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

«Зростання цін на тепло відбулося не зважаючи на те, що є заборгованість із виплат пенсій та зарплат. Це заборонено законодавством. Були порушена процедура при голосуванні за нові тарифи на засіданні комісії. Шестеро людей за 15 хвилин, не досліджуючи документів, висновків компетентних органів, прийняли тарифи для 169 підприємств теплокомуненерго», — каже Титаренко.

На думку юриста, чиновники не врахували головного — доцільності збільшення тарифів.

«У законі „Про ціни та ціноутворення“ зазначено, що газ власного видобутку призначений для потреб населення. Укразвидобування має значно нижчу собівартість видобутку газу, ніж йому мають платити за новими тарифами. Кошти з держбюджету, які йдуть на субсидії, невідомо де діваються. Вони не направляються на модернізацію газотранспортної системи, утеплення будинків. Якби мова йшла про купівлю чорної ікри, яку можна і не їсти, ситуація була б іншою. А від газу люди відмовитися не можуть. І вимушені платити шалені тарифи, які прийняли за незрозумілою формулою», — говорить юрист.

Експерт із енергетики Валентин Землянський зазначає, що тарифи в Україні перестали бути економічною категорією. Вони стали політикою.

«Останнім часом на них має вплив Міжнародний валютний фонд. Він вважає, якщо вартість газу в Україні буде дорівнювати вартості імпортного палива — все буде добре. Але це тільки теорія. Нові тарифи неспівставні з доходами громадян. Українці платять за комуналку половину заробленого. Тоді як в Європі на це йде 10, а взимку — до 20 відсотків сімейного бюджету. 3,60 гривень за кубометр — це зараз оптимальна вартість газу для тих, хто споживає до 2500 „кубів“ на рік. А таких у нас 75 відсотків сімей», — додає Землянський.

Уряд Володимира Гройсмана перевищив свої повноваження. Він втручається у господарську діяльність Укргазвидобування та Нафтогазу на основі того, що держава повністю володіє цими підприємствами. Вводить ринкові ціни при відсутності вільного ринку природного газу та можливості у побутових споживачів обирати у кого купувати паливо. Також не враховує доходів людей.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 5-07-2016 18:13 | Кількість переглядів 81895 переглядів

Подiлитись посиланням:
Все про: , , , , , , , , , , , ,

Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100