29.01.2022 11:41 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Це ваша ''липецька фабрика'', — Держкіно просить Зеленського відмовитися від ''Сватів''

Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко закликає президента Володимира Зеленського особисто не допустити показу серіалу «свати» на телеканалі «1+1», повідомляє Національне бюро розслідувань України.

У відеозверненні голова Держкіно зазначає, що до ефіру «1+1» повернулися «Свати».

«Повернулися в результаті рішення Окружного адміністративного суду Києва, яким були скасовані накази Держкіно, Міністерства культури і Служби безпеки України», – уточнив він.

Іллєнко нагадав, що у 2017 році російського актора Федора Добронравова внесли в «чорний список» в Україні – й дозвіл на прокат фільму скасували.

Суд послався на те, що в СБУ неправильно склали довідку щодо того, що Добронравов становить загрозу національній безпеці України.

Іллєнко повідомив: «Кілька днів тому до Держкіно звернулися представники каналу „1+1“ з проханням щодо видачі прокатного посвідчення на другий сезон серіалу „Свати“, який нещодавно проходив оцінку експертної комісії».

«Тоді висновок був негативний, але вони наразі перемонтували серіал – і Держкіно змушене діяти згідно з чинним законодавством», – сказав він.

«Я глибоко переконаний, що питання »Сватів" виходить за межі юридичного аспекту, воно лежить в площині моральній і політичній", – заявив Іллєнко.

Він звернувся до Зеленського: «Пане Володимире, Ви вже не є продюсером серіалу „Свати“, не є його виробником – сьогодні Ви є президентом України».

«Я вважаю, що саме Ви маєте ухвалити рішення щодо подальшої долі цього серіалу і показати, що для Вас є пріоритетом – повернення цього продукту в ефір чи очищення інформаційного простору України від українофобів, що нехтують національним суверенітетом і територіальною цілісністю нашої держави», – заявив Іллєнко.

«Ми, згідно з законом, видамо прокатне посвідчення – і присутність цього серіалу в прокаті „Плюсів“ буде наочно й щоденно всім демонструвати, у чому для Вас пріоритет», – сказав він.

Іллєнко додав: «Я від Вашого оточення знаю, що Ви дуже емоційно і болісно сприйняли заборону „Сватів“ у 2017 році –і це стало поштовхом до того, що Ви почали боротися за посаду президента».

«Але не повторюйте помилок Ваших попередників. Серіал „Свати“ – це Ваша „Липецька фабрика“. І хай Вас не вводить в оману високий рейтинг дивлення цього серіалу, адже і цукерки „Рошен“ із захопленням і насолодою поїдала вся Україна», – заявив голова Держкіно.

29 листопада 2017 року Держкіно скасувало реєстрацію і визнало недійсними прокатні посвідчення на всі сезони «Сватів», які знімала студія «Квартал 95» Зеленського.

Причиною була заборона російському акторові Федору Добронравову, який публічно підтримує анексію Криму і відвідував окупований півострів, на в'їзд в Україну на 3 роки.

27 березня 2019 року Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправним заборону на в'їзд Добронравову й анулював заборону на ретрансляцію серіалу «Свати».

10 червня група «1+1 media», співвласником якої є Ігор Коломойський, звинуватила Держкіно в умисному затягуванні терміну поновлення дії прокатного посвідчення на телесеріал «Свати».

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 6-07-2019 14:05 | Кількість переглядів 44559 переглядів

Подiлитись посиланням:
Все про: , , , , , , , , ,

Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100