Хроніки окупації. Наближена до Коломойського компанія почала імпорт електроенергії з Росії
Україна 1 жовтня 2019 року відновила комерційний імпорт електроенергії з Росії.
Про це журналістам розповіли в операторі системи передачі НЕК «Укренерго», повідомляє Національне бюро розслідувань України.
У компанії нагадали, що відповідно до ст. 38 і 39 закону «Про ринок електроенергії» ОСП зобов'язаний надавати недискримінаційний доступ до перетину.
За даними агентства, 1 жовтня імпорт електроенергії з РФ рівним графіком потужністю 100 МВт здійснювало ТОВ «Юнайтед Енерджі».
Верховна Рада 18 вересня 2019 року схвалила правку народного депутата Андрія Геруса до закону України «Про ринок електроенергії», дозволивши купувати за двосторонніми договорами електроенергію у країн, які не є членами європейського Енергетичного Співтовариства.
Герус пояснив необхідність своєї правки поліпшенням конкуренції на електроенергетичному ринку країни, що може привести до зниження ціни на електроенергію для промислових споживачів.
Комерційний імпорт е/е в Україну з РФ в останній раз здійснювався в 2015 році за укладеним між «Укрінтеренерго» і «Інтер РАО» договору для подальшої її передачі в окупований Крим.
Контракт діяв протягом 2015 року та передбачав рівномірний графік поставок об'ємом до 1,5 ГВт. Надалі він не був продовжений.
Україна в 2014 році імпортувала 178 млн кВт-год електроенергії з Росії, в 2015 році — 2,295 млрд кВт-год.
В останні роки комерційний імпорт е/е з РФ в Україну не здійснювався, були лише невеликі технологічні перетоки, пов'язані з паралельною роботою ОЕС України з енергосистемами суміжних країн (враховується за контрактами ДП «Енергоринок»).
Коментарі
Все про: Андрій Герус, АТ "Дніпроазот", імпорт електроенергії з Росії, Коломойського, НЕК «Укренерго», окупація, ТОВ "Юнайтед Енерджі"
Читайте по темі
- Зеленський прагне перевершити свого діда у політрепресіях: партія «Європейська Солідарність» заявляє про політичний тиск та політично вмотивовані кримінальні справи –
- Президент України літає літаком секретаря ради безпеки російської федерації. Фсбешники Зеленський та Патрушев друзі. Розслідування –
- Треба марку про оманський саміт –
- Зеленський підписав багатомільярдні контракти на транзит російської нафти та газу під час війни з росією. Розслідування –
- На Донбасі рашисти готують одразу 4 котла для ЗСУ! У кожного «пройоба» та державної зради є ім'я –
- Чому патрушевська хуйня Зеленський нагло бреше в інтерв'ю «Ми не отримували допомогу» від США? Розслідування –
- Чому росія окупувала 2800 кв. км території України у 2024 році? Розслідування –
- ЩО ПИШУТЬ НА ЗАХОДІ ПРО КУРСЬКУ ЗРАДУ ЗЕЛЕНСЬКОГО –
- Йопана русня з 95-кварталу знущається з Фаріон у новорічну ніч після її замовного вбивства Зеленським та путіним –
- Associated Press пише про загибель і поранення тисяч українських військових на Курщині через держзраду Зеленського –
- Зеленський виконує лише один план. План путіна по геноциду українців та знищенню України. Розслідування –
- московське життя російського розвідника Владимира Зеленского –
- Це Зеленський та путін вбили Ірину Фаріон! –
- Промосковська система єрмака/zeленського примусила видалити цей пост Олега Ткаченка про те, як вбили його побратимів –
- Зеленський зумисно продовжував безперервно воєнний стан, щоб уникнути кримінальної відповідальності за держзраду та захопити владу. Відео –