2.11.2024 10:30 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Пікети під держустановами можуть заборонити

Парламент спільно з міліцією розробляє відповідний законопроект. Керівник столичного УМВС Віталій Ярема назвав серед можливих об’єктів, заборонених для пікетування, Секретаріат Президента, парламент та Київську держадміністрацію.

Нагадаємо, акції саме під цими установами стали однією з причин успіху помаранчевої революції.

Металева огорожа біля Держсекретаріату — символічний спадок влади попередньої. За нею — 100 метрів «буферної» зони між можновладцями та простим людом.

Паркан зник після перемоги Віктора Ющенка. Мовляв, новий Президент відкритий перед людьми. Але нехитра металева конструкція символічно наразі дає фори молодій українській демократії. Вже понад місяць нова, ще вища огорожа на звичному окові місці.

Реінкарнація паркану — явище тимчасове, пояснює напис на ньому. Тимчасово-постійні паркани міліція, вустами її столичного керівника Віталія Яреми, хоче бачити поблизу усіх важливих держустанов країни.

Перші в озвученому списку — парламент, Київська мерія та усе той же Держсекретаріат. Автор законопроекту «Про порядок організації і проведення мирних заходів та акцій в Україні» — рухівець Геннадій Удовенко. Щоправда, він пропонує не забороняти, а лише відсунути «лінію Маннергейма» на 25 метрів від флагманів чиновницького діловодства.

Своїми пропозиціями проект закону редагує міліція. На відміну від столичних колег, правохоронці із Міністерства внутрішніх справ не підтверджують, але й не спростовують намірів додати до нього положення про вільні від пікетів зони. Проект ще допрацьовується, лаконічно пояснюють міліціонери.

Костянтин Стогній, в.о. начальника ЦГЗ МВС України: «МВС своими предложениями делится. Предложения они только отрабатываются. Много не урегулированных вопросов. Напряжение не спадает. Количество пикетов будет возрастать. Только в Киеве проходит ежедневно 30 митингов».

«Парканну ініціативу» влади юристи вже називають порушенням Конституції.

Олена Левицька, юрист: «Будь-яке обмеження відстані суперечить Конституції».

Активісти громадянської кампанії «Пора», жовті прапори якої майоріли на помаранчевих барикадах, негативно ставляться до будь-яких обмежень. Пікет — це незмінний супутник демократії. До того ж революція ще триває.

Євген Золотарьов, громадянська кампанія «Пора»: «Помаранчева революція зараз має продовжитися на регіональному рівні. Щоб суспільство контролювало владу. А як це можна зробити, якщо не можна буде проводити акцій протесту біля державних установ»?

Зони вільні від пікетів — досить сильна спокуса нової влади відгородитися парасолькою від опозиції, кажуть політологи. Але остання ще може скористатися свіжими спогадами про революцію.

Чим врешті може стати заборона пікетувати адмінбудинки яскраво ілюструють країни-сусідки. Білорусі та Росії такі порушення коштують масових заворушень.

КОМЕНТАР

Кучма та Ко колись впроваджували подібний законопроект, запозичивши його у Росії.

Але щоб нова «демократична» влада да таке?!!!

Схоже нова влада у нас переймає досвід з Білорусі, Китаю та Росії. А Ющенко гірший за Кучму?!

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 31-05-2005 9:15 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100