Караваєві Дачі: нова «гаряча точка» зі знищенням парку і ущільненою забудовою
Мешканці Караваєвих Дач, обурені знищенням парку „Супутник” та „ущільненням забудови” Першотравневого масиву, заблокували в’їзди до розпочатого будівництва на розі вулиць Уманської та Чоколівський бульвар.
Наводимо текст звернення, яке жителі Першотравневого масиву ухвалили 14 червня колективне звернення до Президента України та інших органів влади. Разом з 77 аркушами підписних листів, звернення 16 червня потрапило до Секретаріату Президента (третє за рахунком з цього приводу), в Кабінет Міністрів. За додатковою інформацією можна звертатись до депутата Солом’янської районної в м. Києві ради Гліба Бакалінського (тел. 8 067 506-21-22)
Відкрите звернення до Президента Україні, інших органів влади, ЗМІ
Від жителів Першотравневого масиву м. Києва
Ми обурені браконьєрським будівництвом в м. Києві, яке відбувається за підтримки міської влади Києва.
Приводом для нашого звернення став початок злочинного знищення парку „Супутник”, який простягається вздовж вулиці Уманської, та брутального втручання в існуючу забудову Першотравневого масиву м. Києва.
Парк „Супутник” є особливим ландшафтним парком і за статусом належить до земель природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення. Тут ростуть багато видів дерев, зокрема цінних порід: берези, каштани, тополі, червоний дуб, верби, ялини, декоративні яблуні, груші, горіхи, абрикоси тощо.
Київська міська влада надала дозволи (рішення: КМДА №486-2/646 від 29.05.03р., КМДА №411-2/571 від 24.04.03р., 1015/2425 від 23.12.04, КМДА №183/1393 від 15.04.04р., напроти будинку по вулиці Уманській, 23/9) на використання 4-х земельних ділянок в парку „Супутник”, що фактично зруйнує його. Жодне з цих рішень не опубліковане на офіційному веб-порталі Київської міської влади, не оприлюднено в ЗМІ. Разом площа 4-х землевідводів з під’їзними шляхами та підведенням комунікацій в парку складатиме більше 5 гектарів. Паркова зона вздовж вулиці Уманської всього налічує 13 гектарів.
Ми також проти надання дозволу для будівництва 24-х поверхового будинку в безпосередній близькості до будинку по вулиці Уманській, 33-А. На цьому місці вже знесений дитячий майданчик та намічені для вирубки дерева. „Ущільнення забудови” відбувається за рахунок дитячих або спортивних майданчиків, стадіонів, зелених зон.
Ми вважаємо дії міської влади та будівельників-браконьєрів такими, що наносять шкоду екологічній безпеці масиву, здоров`ю мешканців, а також місту Києву – столиці України.
Зволікання з вирішенням цього питання стрімко призводить до недовіри жителів до нового керівництва України. Нагадаємо, що, не дивлячись на чисельні провокації, 80% жителів Солом’янського району під час виборів Президента України віддали голоси Віктору Андрійовичу Ющенку, не кажучи про підтримку подій на Майдані Незалежності.
З 14 червня 2005 року жителі блокують в`їзди до розпочатого будівництва на розі вулиць Уманської та Чоколівський бульвар та чекають негайних дій від влади для повного задоволення вказаних нижче вимог.
Жителі залишають за собою право на будь-які акції громадської непокори у відповідності з 39 статтею Конституції України.
Чисельні звернення громади протягом двох років до різноманітних інстанцій
не надали ніяких результатів:
— колективне клопотання до Президента України проігноровано КМДА (надіслане Секретаріатом Президента України до Київської міської державної адміністрації 04.04.05 за № 22/041693-26);
— колективне клопотання до Президента України проігноровано КМДА (надіслане Секретаріатом Президента України до Київської міської державної адміністрації 29.04.05 за № 22/055943-26-П);
— ненадання інформації Управлінням земельних ресурсів КМДА Прокуратурі Солом’янського району (відповідь Прокуратури Солом’янського району № 397/з від 11.04.05);
— звернення до депутата Київської міської ради по в.о. 76 Кривоноса П.О.;
— звернення до помічників депутата Верховної ради України Горбаля В.М.;
— багато інших.
Мешканці категорично проти забудови парку „Супутник”, який простягається вздовж вулиці Уманської, та біля будинку по вулиці Уманській, 33-А тому що:
1. Парк виконує роль шумо та газо захисної лісосмуги між житловим масивом Першотравневий та двома гілками залізниці (перевантаженого Фастівського напрямку і Тетерівського). Першотравневий з усіх боків оточений загазованими Повітрофлотським проспектом, Чоколівським бульваром (малою окружною дорогою), залізницею та зоною відстою поїздів.
2. Між вказаними гілками залізниці раніше була зелена зона, сьогодні це – величезний майдан відстою потягів далекого сполучення, який значно погіршив екологічний стан прилеглих житлових масивів.
3. Шляхопровід Караваєві Дачі та Чоколівський бульвар є зоною підвищеної загазованості, тому жодне доросле здорове дерево поруч не може бути знищено, оскільки саме дерева компенсують шкідливі викиди.
4. Першотравневий масив переважною більшістю складається з „хрущовок”, але жоден з 5-и проектів не передбачає їх розселення і є типовим заробітчанством. Три проекти – будівництво житла на продаж організаціями, які змогли отримати землевідводи.
5. Ніхто не має права надавати дозволи на будівництво в зелених зонах, тим більше в парках. Завдяки такій „містобудівній політиці” Київ за декілька останніх років почав нагадувати бетонні джунглі.
6. Будівництво церкви напроти будинку по вулиці Уманській, 31 не має під собою ніякого підґрунтя і скоріше є політичною акцією. Яскравим прикладом може слугувати храм, поставлений поруч з Південним вокзалом. Він не має приходу, будь-якої цінності для мешканців. Нажаль, не ведеться статистика, відмитих капіталів через будівництво церков. Ми не проти церкви, ми проти її розташування в парку і одночасної крадіжки у жителів 1,3 га місця для відпочинку. Богоугодні справи за чужий рахунок не робляться.
7. За офіційними даними замірів загазованості вулиць, що були виконані лабораторією Київської міської санепідемстанції на вул. Єреванській (яка схована далі в масиві) вже значно перевищують допустимі норми:
— концентрація азоту діоксит 0,10 мг/м3 при нормі 0,085 мг/м3,
— концентрація вуглецю окситу 7,2 мг/м3 при нормі 5,0 мг/м3.
Сьогодні вулиця Уманська розвантажує шляхопровід Караваєві Дачі від транспортного потоку та сама стала більш забрудненою шкідливими викидами автомобілів, ніж вул. Єреванська. Під час стаціонарних пробок на Чоколівському бульварі та Караваєвих Дачах вказані нормативи перевищують допустимі показники в декілька разів.
8. Під вказаними забудовами загине декілька сотень здорових дорослих дерев (в тому числі – Каштанів), які роблять Київ КИЄВОМ.
9. В зв’язку із стрімким зростанням кількості автомобілів в місті, кожне подвір’я Чоколівки та Першотравневого масиву зокрема заповнені автомобілями, тобто подвір’я вже не є місцем відпочинку. Парк вздовж Уманської є єдиним місцем для прогулянок з дитиною, тут досі живуть білки, дятли та солов’ї. Чи житимуть вони після забудови половини території парку?
10. Парк вздовж вулиці Уманської останні 2-3 роки навмисно був занедбаний Київською міською владою: не виділялися цільові кошти на прибирання, обрізку дерев, ремонт пішохідних доріжок. А тепер забудовники спекулюють: „ми наведемо порядок”. Яка ціна буде віддана за „наведення порядку”?
11. В проектуванні будівництва поруч з будинком по вулиці Уманській, 33-А закладені чисельні порушення законодавства та існуючих норм (ДБН 360-92), вже знесений дитячий майданчик, планується ліквідація гаражів інвалідів та декількох десятків дерев.
12. Для кого ж будують вказані житлові будинки? Можливо, для киян, які потребують поліпшення житлових умов? Ні, в жодному разі, ні! Лише 7% збудованого в Києві житла передається черговикам, а 93% є джерелом надприбутків наближених до міської влади фірм. Та й хто має можливість з трудових доходів купити квартиру за кілька десятків тисяч доларів? Міські чиновники та депутати отримують хабарі за незаконні землевідводи, забудовники в мить стають нуворишами, отже чиї інтереси захищає міська влада?
13. Київський міський голова постійно оперує поняттям „територіальна громада міста Києва”. Так ось – територіальна громада Першотравневого масиву категорично ПРОТИ 5-и вказаних будівництв. Про це поставили підпис більше двох тисяч громадян – жителів – киян.
14. Дозволи надані в короткострокову оренду терміном на 5 років, що є проявом вищого цинізму чиновників. Після 5-ти років 24 поверхові будівлі будуть зруйновані? Чи вже інший склад Київради відповідатиме за подібні свавілля? Тоді почнуться спекуляції на кшталт „в цих будинках живуть люди”.
15. Ми вважаємо таку „містобудівну політику” Київської міської влади злочином перед Києвом та киянами.
16. Під будівництво на розі вулиць Уманської та Чоколівський бульвар самовільно захоплена значно більша земельна ділянка, ніж 0,71га. Всі дерева, які оточені огорожею, намічені під знесення.
17. Ми не довіряємо Комісії з правомірності прийняття рішень Київради про передачу земельних ділянок, оскільки до її складу входить Щербаков В.З. та інші зацікавлені особи, які не можуть надавати оцінку власним діям. „Та щуку кинули у річку...”
Ми, жителі Першотравневого масиву м. Києва, наголошуємо на брутальному порушенні наших законних прав (Земельний кодекс України, Закони України „Про основи містобудування”, „Про планування і забудову територій” тощо) та вимагаємо:
1. Негайного зупинення будівництва та знесення дерев на розі вулиць Уманської та Чоколівський бульвар.
2. Скасування рішень Київської міської ради та КМДА про відведення п’яти вказаних земельних ділянок в парку вздовж вулиці Уманської та вздовж будинку по Уманській 33-А (стаття 152 Земельного кодексу України).
3. Реальне надання лісопарковій зоні вздовж вулиці Уманської (від Шляхопроводу Караваєві Дачі до ГБК „Уманський”, вул. Уманська, 6) статусу землі природно-заповідного фонду (регіонального ландшафтного парку), землі рекреаційного призначення.
4. Виділення цільових коштів для впорядкування території парку вздовж вулиці Уманської.
5. Закриття АЗС і автосервісу, вул. Уманська, 8; впорядкування автостоянки поруч із ними.
6. Вжиття організаційних заходів для відновлення роботи літнього кінотеатру „Берізка”, вул. Уманська 12-А, в якості культурного закладу, а не автосервісу та автостоянки в парку.
7. Вимагаємо „відновлення стану земельної ділянки (на розі вулиць Уманської та Чоколівський бульвар), який існував до порушення прав” жителів Першотравневого масиву м.Києва (стаття 152 Земельного кодексу України).
8. Запрошення представників громадськості, екологів та ЗМІ на обговорення даного питання.
Коментарі
Читайте по темі
- Зеленський виконує лише один план. План путіна по геноциду українців та знищенню України. Розслідування –
- московське життя російського розвідника Владимира Зеленского –
- Це Зеленський та путін вбили Ірину Фаріон! –
- Громадянин росії Умєров заробляє мільйони на крові українських військових –
- God Bless America –
- Хто такий Джокер? –
- Призначений тираном Зеленським керівник Вінницької ОВА Борзов, роздає на АЗС повістки всім, хто йому не сподобався. Відео –
- Мати побачила посивілого від катувань тюремників сина — Зеленський перетворив Україну на російський концтабір. Відео –
- Порш для коханки – Владислав Володський провалив постачання провіанту для ЗСУ –
- Сергій Чепурний — темна конячка, яка краде у військових –
- Zeлені чоловічки з ТЦК б'ють медиків швидкої у Одесі. Відео –
- За наказом спільника тирана Зеленського у Запоріжжі розстріляно (4 постріли) Максима Денщика –
- Ze-концтабір. ТЦКшники напали на адвоката Сергія Костиру, коли він надавав правову допомогу клієнту. Подробиці –
- Промосковська система єрмака/zeленського примусила видалити цей пост Олега Ткаченка про те, як вбили його побратимів –
- Намордник для критиків уряду, — sueddeutsche.de –