22.11.2024 03:36 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Андерс ОСЛУНД: Для України краще не дуже велика коаліція

Старший науковий співробітник Інституту міжнародної економіки Андерс ОСЛУНД після парламентських виборів 2006 року був прихильником створення широкої коаліції між «Нашою Україною» і Партією регіонів. Яка коаліція: широка або вузька може краще забезпечити Україні економічний розвиток? Чи є загрозою або благом для економіки країни часте проведення парламентських виборів? Чи зможе Україна швидко повернути з-за кордону «заробітчан»? Про це в ексклюзивному інтерв’ю експерта Інституту міжнародної економіки Андерса ОСЛУНДА.

— Як впливають такі чинники, як дострокові вибори і політична криза, що продовжується в Україні, на економічний розвиток країни?

— Позитивно. Часті вибори, принаймні, не впливають на діяльність невеликих підприємств. За такої ситуації існує більше балансу в політиці. Більш того, весь час на виборах обговорюється головне питання — боротьба з корупцією. І це дуже добре.

— Пане Ослунде, чи потрібно вас розуміти, що часті вибори — це благо для країни?

— Так, це добре для країни. Ви подивіться — прибалтійські країни змінюють уряд буквально щороку. І вони є лідерами в економічному розвитку.

— Як же тоді розцінювати гасло Партії регіонів, яка вважає, що стабільність дає розвиток економіки, і тому ця політична сила ратує за проведення виборів не частіше одного разу на п’ять років?

— Так думають деякі політики, які намагаються саме в цьому переконати людей. Насправді це не так. Політична нестабільність дійсно краще для боротьби з корупцією. А у вашій країні корупція — це головна проблема. А якщо це так, то люди не хочуть мати стабільний уряд.

— Пане Ослунде, як ви вважаєте, яка коаліція найвигідніша для економічного розвитку України: найширша або вузька, що має невелику перевагу в парламенті?

— На мою думку, для України краще не дуже велика коаліція. Якщо буде велика коаліція, то це означає, що ніхто не буде боротися проти корупції. Оскільки в цьому випадку не буде сильної опозиції, яка буде критикувати уряд за корупцію. В іншому разі боротьби з корупцією не вийде. Наприклад, в Німеччині гірший уряд був тоді, коли соціал-демократи були в коаліції разом з християнськими демократами.

— Чи слід вас розуміти, що нинішня широка коаліція в Німеччині також не бореться з корупцією?

— Я б не сказав, що ця коаліція не бореться з корупцією. Але все-таки ми бачимо, що у неї не виходить проведення реформ.

— Тоді як ви розцінюєте заяву Президента України Віктора Ющенка про необхідність створити широку коаліцію, щоб був стабільний уряд? Адже це, як ви відзначали, веде до того, що в країні не буде могутньої опозиції.

— Я вважаю, що формування нестабільного уряду не буде проблемою. Головне — боротися проти корупції і щоб права власності були досить сильно захищені.

— Пане Осланде, чи можете ви сказати, який прем’єр- міністр був би кращим для України — Віктор Янукович або Юлія Тімошенко?

— На це питання я не можу відповісти.

— Деякі політичні сили в ході виборчої кампанії заявляли про необхідність повернення в країну наших громадян, які працюють за кордоном. Як ви вважаєте, чи вдасться Україні швидко повернути українських заробітчан?

— В країні відбувається економічний розвиток, фінансова стабілізація, і люди будуть поступово повертатися. Тим більше, що зараз в Україні відчувається дефіцит робочої сили. Я думаю, що це станеться швидко. Головне, щоб уряд вів правильну політику. До того ж, потрібно створити кращі умови для малого та середнього бізнесу.

Микола СІРУК, «День»

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 10-10-2007 10:11 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100