20.05.2024 06:43 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Голодуючі журналісти «Ратуші» вибили зі Садового 152 тис.гривень

Терміново зібраний виконком Львівської міської ради щойно вирішив виділити газеті «Ратуша» додаткове фінансування – 152 тисячі гривень. За словами головного редактора «Ратуші» Миколи Савельєва, представники міськради передали їм відповідне рішення виконкому за підписом міського голови Андрія Садового. Після цього журналісти прийняли рішення припинити голодування і залишили приймальню міського голови.

Нагадаємо, що вчора троє працівників газети «Ратуша» на чолі з головним редактором Миколою Савельєвим розпочали голодування в приймальні міського голови Львова на знак протесту проти нефінансування видання, яке не проводять, на думку працівників «Ратуші», з вини міського голови. Вони вимагали поновлення фінансування і виплати зарплати за 4 місяці.

Учора ж міський голова заявив у коментарі журналістам, що міська влада більше не збирається виділяти на фінансування «Ратуші» ні копійки. Сьогоднішню поступливість мера обізнані джерела в міськраді пояснюють нинішнім планованим візитом до мера одного з потенційних інвесторів будівництва стадіону до Євро-2012 у Львові. Очевидно, Андрію Садовому не посміхалося пояснювати представникам австрійської фірми, чому в його приймальні голодують журналісти.

коментують

Андрій Садовий, міський голова Львова: «Не дозволю, щоб люди отримували гроші незаслужено»

«Цього року газета «Ратуша» отримала фінансування у розмірі 200 тисяч гривень. На жаль, редакція використовувала кошти не завжди так, як би це мало бути. Вона витратила їх відразу. І тепер хоче ще грошей. Але вибачте, всі засоби масової інформації Львова – рівні. Я не хочу робити одних кращими, інших гіршими. Жодне з видань не отримує коштів з міського бюджету, а живе від реклами і своєї діяльності. Так само має працювати й ЛКП «Редакція газети «Ратуша». Якщо давати їй гроші, то треба давати й іншим.

Крім того, бюджет міста формується виключно з бюджетною комісією, а від неї пропозицій про виділення додаткових грошей на «Ратушу» не було.

Я обраний для того, щоб у місті був порядок. Я ніколи не дозволю, щоб люди отримували незаслужено гроші. Коли людей дурять, розбазарюють кошти – за це треба карати».

Микола Савельєв, головний редактор газети «Ратуша»: «Садовий вкарбується в історію Львова як ворог преси»

«Ми хочемо, щоб з нас перестали знущатися і врешті-решт виділили на комунальне підприємство «Редакція газети ЛМР «Ратуша» бюджетне фінансування. Всі наші прохання до керівників міста увінчалися неуспіхом. На моє особисте переконання, це питання не виносять на сесію за мовчазної згоди й потурання міського голови Львова Андрія Садового. Ми зверталися і до Березюка, і до Процика, і до Садового. Комісії профільні пропонують внести питання в порядок денний, а пан Андрій Іванович каже: «Давайте не внесемо». А оскільки порядок денний формує міський голова, то воно в порядок денний не потрапляє постійно.

Якщо він хоче звільнити мене, це питання ми з ним вирішимо в суді. Якщо він хоче закрити газету, нехай винесе на сесію питання про закриття газети. Але тримати видання, не закриваючи його й не фінансуючи – повна дурниця.

Ми не отримуємо зарплату вже четвертий місяць, про що ми написали в міську, обласну й Генеральну прокуратуру. Про цей «бєзпрєдєл», який твориться, ми писали в Секретаріат Президента. Кому ми тільки не писали!..

Все це свідчить про те, що чиновник у своїй непокараності просто охамів. Прізвище чиновника я не називаю, думаю, ви здогадалися.

Нас проконсультували лікарі з «Богдану», поміряли нам тиск і сказали, що поки що все добре. Якщо комусь погіршає, то будуть з голодування знімати. Але якщо наші вимоги не буде задоволено, то тут у коридорах і в приймальні міського голови, і не виключено, що і в його кабінеті, лежатимуть не троє людей, а набагато більше. Я домовився з представниками ЗМІ, які мають намір принести сюди намети, карімати, спальники і зробити тут невеликий циганський табір. Думаю, Андрій Іванович увійде завдяки цьому голодуванню в історію Львова. Він вкарбується в історію Львова як людина, яка є ворогом преси. На мій погляд, що його ставлення до нашої газети зумовлене саме критичними публікаціями.

Нас Садовий ще не бачив, думаю, він ходить через чорний хід, бо це ж соромно дивитися у вічі, соромно брехати».

Теодор Дяків, депутат ЛМР: «До голодування призвело порушення законодавства з боку виконавчих органів міськради»

«По-перше, рішення про звільнення головного редактора «Ратуші» було прийнято незаконно. Це перша обставина. По-друге, працівники комунального підприємства, які є редакцією газети «Ратуша», відповідно до законодавства України повинні отримувати заробітну плату, адже комунальне підприємство існує, його діяльність не припинено. Відповідно, виплата заробітної плати лежить на органах влади, які створили це комунальне підприємство. А якщо конкретно, то це відповідальність мера і виконавчих органів.

До голодування призвело порушення законодавства з боку виконавчих органів міської ради, які відмовляються фінансувати своє комунальне підприємство.

Це дві головні обставини, які дають підстави головному редакторові «Ратуші» вдаватися до останнього, на мій погляд, заходу – оголошення голодування.

Це питання розглядатимуть через два тижні на сесії Львівської міської ради. Я переконаний, що більшість депутатського корпусу вирішить це питання відповідно до законодавства, тобто фінансування газети «Ратуша» як комунального підприємства на другу половину 2007 року буде реалізовано, і працівникам газети виплатять зарплату за цей період і до кінця року. Я переконаний, що таке рішення прийме більшість міськради.

В іншому випадку колектив газети «Ратуша» і головний редактор будуть відстоювати свої права в суді, але все одно доведеться виплачувати їм зарплату, через суд. Але не думаю, що це питання треба вирішувати через суд, його треба вирішити на сесії міськради».

Остап Процик, начальник управління інформполітики і зовнішніх відносин:«Ратуші» не потрібно виділяти додаткові кошти»

«За інформацією, яку ми попередньо отримали, у газети «Ратуша» є гроші, є доходи і є видатки. З приводу видатків нас цікавить докладніша інформація, оскільки найбільші видатки станом на липень – серпень – вересень – це видатки на поліграфію та видатки на готівку. Причому за ці три місяці є заборгованості із заробітної плати. Проплачують поліграфію, інші видатки, а не зарплату – а це є прямим порушенням закону. Не можна проплачувати будь-які речі, коли є заборгованість із зарплати.

На цей рік газета отримала гроші. Особисто я вважаю, що додаткових коштів газеті «Ратуша» виділяти не потрібно. Але це моя позиція, і я не є єдиним органом, який у цій справі може виносити проекти ухвал на сесію. Це можуть зробити депутатські комісії. Навіть один депутат може розробити проект ухвали, внести його до порядку денного й проголосувати. Це право депутатів – їхня законодавча ініціатива.

Газета «Ратуша» є комунальним підприємством. Це господарчий об’єкт, який займається бізнесом і отримує кошти не лише від бюджету, а й з інших джерел. За попередніми даними, газета, маючи кіоски, отримує з одного кіоску на місяць 100-150 гривень. Це, як мінімум, смішно, як максимум – дивна господарська діяльність, що кіоск, з якого можна в середньому заробляти близько тисячі доларів на місяць, приносить такі малі прибутки. Спочатку треба вирішити, як «Ратуша» розпоряджається тим майном і тими коштами, які їй міська рада видала раніше. За статутом, газета «Ратуша» повинна здійснювати свою діяльність у межах фінансування. Львівська міська рада надає лише фінансово-матеріальну допомогу.

За цим всім ховається спроба вигородити своє невміння вести бізнес і вести керівництво газетою. Але це не мені судити. Це вже питання правоохоронних органів».

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 28-10-2007 9:07 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100