3.05.2024 23:34 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Президент ЗАТ «Оболонь» Олександр Слободян: сьогодні виробники не довіряють обіцянкам урядовців

Минулого тижня світ побачила постанова Кабінету Міністрів №541, яку вже встигли охрестити міною уповільненої дії для вітчизняних виробників напоїв. Останні звернулися до уряду з вимогою призупинити введення в дію згаданої постанови і переглянути, в бік зменшення, збори за водокористування.

Президент ЗАТ «Оболонь», яке є лідером пивобезалкогольної галузі, заявив, що компанія планує подати позов до суду, оскільки «урядова постанова суперечить Закону про зміни до бюджету 2005 року і кодексу про надра».
За інформацією міністра охорони навколишнього природного середовища Павла Ігнатенка, яку він озвучив вчора, 13 липня, Кабінет Міністрів відкоригував раніше прийняте рішення по тарифах, вирішивши знизити їх вдвічі.

На думку президента ЗАТ «Оболонь» Олександра Слободяна, невизначенність, яка існує сьогодні навколо цього питання, спонукає виробників напоїв шукати відповіді в судах.

Олександр Слободян: Хочу нагадати, що Прем’єр-міністр України безпосередньо у залі Верховної Ради в присутності міністрів фінансів та економіки обіцяла не піднімати акцизи на пиво більше, ніж на 10%. І нам не відомо, яким чином сталося так, що акцизи були підвищені на 17,4%. Тому, маючи певний досвід, виробники сьогодні не дуже довіряють обіцянкам економічному блоку уряду.

Наскільки мені відомо, багато виробників напоїв мають намір подавати до суду на урядову постанову №541. Я думаю, що навіть, якщо уряд і зменшить тарифи, але при цьому вони будуть більшими від діючих, то такі тарифи все-одно будуть оскаржуватись в судах, оскільки сама постанова суперечила діючому законодавству.

Нещодавно уряд підвищив акцизний збір на пиво. Чи можна в цьому контексті розглядати Постанову №541 як черговий крок, направлений на знищення вітчизняних виробників напоїв?

Олександр Слободян: На даний час немає офіційної інформації про відміну постанови №541, якою вносяться зміни до нормативів збору за спеціальне водокористування. Оскільки згадана постанова суперечить і чинному законодавству, і здоровому глузду, я дуже здивований, що міністр фінансів пан Пинзеник вдається до таких непродуманих дій. Він не є новачком в уряді, адже це – його третій прихід в Кабмін на ключову посаду в економічному блоці. Тому він має розуміти, що знищувати виробників товарів для споживчого ринку не можна. Сьогодні кількість споживання води в Україні є набагато нижчою, ніж в європейських країнах (в 16 разів), така ж ситуація і з іншими напоями. До того ж, в Європі збори за водокористування набагато менші, ніж ті, про які йдеться в урядовійпостанові №541.

Постанова, яка була підписана, а також нещодавня ініціатива уряду по підвищенню акцизів і п’ятиразове подорожчання ліцензії на виробництво та торгівлю алкогольними і слабоалкогольними напоями нанесла суттєвий удар по виробниках зокрема та по малому бізнесу в цілому. Не можна протягом одного фінансового року так часто змінювати правила гри. Бізнесу необхідно забезпечити стабільні умови розвитку, помірні податки та прозорість.

Не потрібно втручатися в прозорі сфери, адже вони становлять менше половини всієї економіки України. Ми пропонуємо уряду, в першу чергу, зосередитись на боротьбі з корупцією при розподілі земельного фонду, на митних кордонах України, в енергетичному секторі та інших корумпованих сферах вітчизняної економіки.

Сьогодні харчова промисловість України, по відношенню до сільського господарства, є локомотивом, який тягне його за собою. Що буде з сільським населенням, якщо стараннями певних високопосадовців загальмується розвиток харчової промисловості?

Я хочу нагадати, що, наприклад, одне робоче місце в пивобезалкогольній галузі утримує 15-20 робочих місць в суміжних галузях, в тому числі в сільському господарстві, у виробництві тароупаковки, енергетиці, транспорті, торгівлі тощо. І підприємства всіх цих галузей також сплачують до бюджету чималі податки.

Ми підтримали програму Віктора Ющенка, з якою він йшов на вибори Президента, зокрема в тій частині, що стосувалася збільшення робочих місць. Тож чи має право економічний блок уряду протидіяти цій програмі? Напевне, що ні. І ми залишаємо за собою право захищати робочі місця на підприємствах пивобезалкогольної галузі та суміжних секторів народного господарства.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 15-07-2005 10:40 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100