8.05.2024 14:35 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Люди Мороза можуть сісти

Гасло «Бандитам – тюрми!», успішно знівельоване нинішньою владою під час свого першого сходження на політичний Олімп у 2005 році, схоже, набуває нового забарвлення. Якщо два роки тому відбувались гучні арешти (Колесников, Різак, Кушнарьов) та виклики на допити через ЗМІ (Янукович, Медведчук, Засуха), то сьогодні українські правоохоронці «віддають належне» вчорашнім керівникам тихою сапою.

Як і варто було сподіватися, першими «жертвами» правоохоронних органів стали невдахи дострокових виборів – соціалісти. Нагадаємо, що колишнього міністра транспорту і зв’язку Миколу Рудьковського звинувачують у розтраті бюджетних коштів, а поки що діючу голову Фонду державного майна Валентину Семенюк – у «тіньовій» приватизації «Луганськтепловоза».

Миколу Рудьковського звинувачують у нецільовому використанні бюджетних коштів на суму більш як 100 тисяч гривень. Гроші пішли на поїздку до Токіо, яка фактично перетворилася у навколосвітню подорож: до Японії Рудьковський летів через Відень, а назад – через Сан-Франциско. На думку слідства, таку любов до мандрів слід розглядати крізь призму частини 4 статті 191 Кримінального кодексу України – привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені у особливо великих розмірах. Термін покарання, що загрожує екс-міністру — від 5 до 8 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Наразі розслідуванням «справи Рудьковського» продовжує займатися СБУ, куди прокуратура перенаправила матеріали, зібрані органами внутрішніх справ. За словами прес-секретаря Служби безпеки Марини Остапенко, завершення розслідування і передача справи до прокуратури для пред’явлення Миколі Рудьковському звинувачення – лише справа часу.

Аналогічний термін ув’язнення загрожує і соратниці Рудьковського по партії Валентині Семенюк. За словами народного депутата від БЮТ Валерія Писаренка, Генеральна прокуратура повідомила його про те, що Валентині Петрівні «світить» не менше 5 років позбавлення волі.

«У листі, що я одержав з Генпрокуратури, підтверджуються виявлені порушення у процесі приватизації «Луганськтепловоза», — сказав Писаренко. – Наступним процесуальним кроком повинно бути порушення кримінальної справи за фактом незаконної приватизації підприємства. За якою статтею буде порушено справу, поки що сказати важко, оскільки там декілька складів злочину, в тому числі й посадові».

Втім, ризикнемо припустити, що йдеться про статтю 364 Кримінального кодексу – «Зловживання владою або службовим становищем». Її другий пункт зазначає, що таке діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, карається позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Тут же пояснюється, що мається на увазі під визначенням «тяжкі наслідки» — заподіяння матеріальних збитків, які у двісті п’ятдесят і більше разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян. Нагадаємо, що неоподатковуваний мінімум в Україні дорівнює 17 гривням, а відтак справи Валентини Петрівни справді виглядають доволі кепськими – навіть якщо прокуратурі не вдасться довести, що вона керувалася корисливими мотивами.

Той факт, що першими об’єктами уваги правоохоронних органів стали саме соціалісти, пояснити не важко: не потрапивши до Верховної Ради, вони, на відміну від інших своїх колег з уряду Віктора Януковича, позбавлені депутатської недоторканості. Відповідно, не складно спрогнозувати й наступного кандидата на статус «підслідного» екс-міністра – з великою долею імовірності ним стане колишній міністр внутрішніх справ Василь Цушко.

Нагадаємо, що після скандального інциденту між працівниками Управління державної охорони і бійцями «Беркута» у стінах Генеральної прокуратури кримінальну відповідальність Цушку обіцяв особисто Президент Віктор Ющенко.

Щоправда, покарання екс-міністру внутрішніх справ загрожує не таке суворе, як двом його однопартійцям. Відповідно до статті 341 Кримінального кодексу, «захоплення будівель чи споруд, що забезпечують діяльність органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян, з метою незаконного користування ними або перешкоджання нормальній роботі підприємств, установ, організацій карається арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк». Проте це – за умови, що Генпрокуратура не кваліфікуватиме дії Цушка за вже згаданою статтею 364, тобто як зловживання службовим становищем.

Ну а найцікавіше на нас чекатиме, якщо парламентській більшості вдасться втілити у життя свою передвиборчу обіцянку і скасувати депутатську недоторканість. У цьому випадку можна чекати, що голови екс-міністрів полетять одна за одною. Колишнього надзвичайного міністра Нестора Шуфрича, наприклад, цілком можна спробувати звинуватити у службовій халатності під час ліквідації наслідків «фосфорної аварії» у Львівській області або при гасінні лісових пожеж на Херсонщині. Екс-віце-прем’єра Миколу Азарова – у роздаванні преференцій певним компаніям при розподілі інноваційного фонду державного бюджету у 2007 році. Колишнього міністра юстиції Олександра Лавриновича – у свідомому саботажі виконання указів Президента. Іншими словами, була б людина, а стаття для неї знайдеться. «Полювання на відьом» лише починається?

Андрій ДАНИЛОВ

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 31-01-2008 16:21 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100