19.05.2024 22:04 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Правозахистники вимагають поваги до прав людини у кримінально-виконавчій системі

22 лютого у приміщенні УНІАН відбулась прес-конференція відомих правозахисників Є. Захарова, О. Букалова, О. Беци, присвячена проблемам кримінально-виконавчої системи та оприлюдненню відкритого листа до керівників країни (http://maidanua.org/static/mai/1203666846.html).

Учасники прес-конференції висловили серйозне занепокоєння загрозливою ситуацією, що склалася у системі виконання покарань. В оприлюдненому зверненні до президента України, прем‘єр –міністра та голови Верховної Ради правозахисники наполягають на вжитті рішучих та ефективних дій по наведенню порядку, по утвердженню законності і поваги до прав людини у Державній кримінально-виконавчій службі. Вони пропонують, серед інших заходів, розглянути питання про доцільність подальшого перебування на посаді В.В.Кощинця та його заступників, які демонструють неспроможність керувати таким складним і специфічним відомством.

Прес- конференція від 22 лютого 2008 року була далеко не першою спробою правозахисників привернути увагу вищих органів державної влади, громадськості та засобів масової інформації до серйозних проблем, що існують у кримінально-виконавчій системі. Усі ці спроби залишалися мало поміченими як журналістами, так і Департаментом з питань виконання покарань.
Та на цей раз усе було інакше.
Ще о 10 годині ранку під стінами УНІАН зібрався велелюдний пікет, який видно було з вулиці Грушевського. Сотня мовчазних і похмурих пікетувальників з довжелезними транспарантами вишукувалася по обидві сторони від входу до приміщення УНІАН. На плакатах заклики до учасників прес-конференції «одуматись», «не руйнувати систему» та гасла осуду на адресу голови правління Української Гельсінської спілки з прав людини, співголова Харківської правозахисної групи Захарова.
Пікетуючих активно інтерв’юють журналісти телеканалу 1+1. До них приєднуються тележурналісти інших каналів і знімають, знімають, знімають.

— Чим не вгодив вам Захаров, — запитую у одного з пікетувальників, що стоїть поруч з транспарантом: «Захаров, ти кого захищаєш, народ чи бандитів?».
— «Петух» ваш Захаров и никого он не защищает, — лунає у відповідь.
Діалог обривається, бо до нас підходить кремезний чолов‘яга і мій співрозмовник замовкає та відходить в сторону.

Усе фойє УНІАН заповнено журналістами. У розмові з‘ясовується, що декого з них запросив Департамент з питань виконання покарань (!).

На самій прес-конференції присутні журналісти біля тридцяти ЗМІ. Серед них представники газети «Закон і обов‘язок» видання Державного департаменту з питань виконання покарань. Останній, під виглядом запитання, проголошує промову на захист Департаменту, яку азартно фільмують оператори кількох телеканалів.

Після закінчення прес-конференції журналісти продовжують брати інтерв‘ю у її учасників та шукати рештки від пікету, який миттєво розсмоктався, відкричавши «Ганьба» у супровід до виступів правозахисників.

З усього було видно, що прес-конференція правозахисників, нарешті, викликала жвавий інтерес і у журналістів, і у представників кримінально-виконавчої служби.

Але саме цікаве полягає у тому, що попри актуальність теми та кричущі факти, оприлюднені на прес-конференції, провідні телеканали, практично всі, як один, нічого про неї своїм глядачам не сповістили.

А ті, що хоч побіжно її висвітлили, — повністю проігнорували пікет.

Склалося враження, що «акулам пера» звідкись надійшла «дружня порада»: ігнорувати подію. Щось на кшталт сумновідомих «темніків»: «тєма нє важная, нє актуальная, просьба іґноріровать».

Постає питання, — кому й навіщо потрібно було вчиняти доволі багатолюдний, як для робочої години, пікет протесту, аби про нього ніхто не дізнався?

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 24-02-2008 20:01 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100