22.11.2024 12:45 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Юрій Павленко: з лазні — в князі

З’їзди молодіжного крила партії “Народний союз “Наша Україна” відбуваються в атмосфері, звичній для комсомольських зібрань — півтори тисячі делегатів, бурхливі оплески, спів гімнів, почесна президія і одностайні голосування з кон’юнктурних питань. Не дивно, що на одному з таких з’їздів помаранчевий комсомол так само одностайно ухвалив рішення обрати головою “координаційного комітету зі створення” МСНУ (так зветься новоутворене об’єднання) міністра молоді і спорту Юрія Павленка.

Молодші “несуни”, як і личить справжнім прихильникам Ющенка, глибоко шанують старших — якщо ті заманюють до себе в керівники Президента, то молодим нічого не лишається, як випросити собі хоча б міністра. А оскільки пов’язаний із молоддю за віком, спеціалізацією мністерства та партквитком лише один, то вибору й не лишається. Отже, кого ж призначено навчати юних ющенківців розумного, доброго, вічного?

Перше, що впадає у вічі — блискавична кар’єра Юрія Павленка. Про такий фантастичний злет його однопартійці можуть лише мріяти: у 22 роки — ще студент, у неповні 30 — міністр. Конкурувати з Павленком може хіба що міністр транспорту Бондар. Чудовий приклад для амбітної молоді, небайдужої до власної кар’єри.

Обрання Павленка на “партійну” посаду було цілком логічним. Хай там що говорять про “неадмінресурсність посади”, однак профільний міністр має можливість стежити за належним спрямуванням бюджетних коштів на підтримку різноманітних молодіжних програм, ініціатив громадських організацій. Очевидно, під час передвиборної кампанії цих ініціатив буде чимало.

Та найголовнішим є те, що Юрій Павленко входить до числа “оточення” Віктора Ющенка — людей, які впливають на прийняття Президентом рішень. А рецепти цієї частини кар’єри відрізняються від загальновизнаних.

Молодий, перспективний...

Ще в 19 років Юрій Павленко став депутатом Харківської районної у місті Києві ради. Хоча тоді стати депутатом райради було набагато легше, ніж зараз.

У 23 роки Павленко очолює ВАТ “Євро віжн плюс” — підприємство з надання рекламних і представницьких послуг. Згодом пробував свої сили в якості телевізійного ведучого, арт-продюсера, безуспішно балотувався до Верховної Ради у 1998 році. На цей же період припадає інший проект, в якому Павленко брав участь — Українська спілка молодих депутатів.

Паралельно продовжував навчання — на історичному факультеті КНУ, а згодом — в Академії державного управління при Президенті України. Цікаво, що, отримавши диплом магістра останнього вузу, Павленко став і магістром державного управління Університету Північного Лондона — не склавши у британській столиці жодного іспиту. Однак підстави цілком законні — випускники Академії отримують такі дипломи відповідно до укладеної угоди.

Наш вибір — Леонід Кучма. Поки що

Проекти Юрія Павленка 1990-х років не були надто помітними. Першою вдалою персональною ідеєю стала Молодіжна партія України, установчий з’їзд якої відбувся у квітні 1999 року. Партію створили вчасно — напередодні президентських виборів подібні структури користувалися неабияким попитом. За місяць партія Павленка ухвалює рішення про підтримку на президентських виборах Леоніда Кучми з таким формулюванням: “Реформаційні ініціативи та активна політична діяльність нинішнього Президента України позначили початок дійсних позитивних перетворень в українському суспільстві”. МПУ стала працювати в структурах політичного об’єднання “Наш вибір — Леонід Кучма” і внесла свою частку в перемогу кучмізму.

Однак зустріч, яка відбулася в Києві 2000 року, докорінно змінила як особисте життя Юрія Павленка, так і його політичну кар’єру.

Зять “головного банщика”

Тоді майбутній міністр, лідер дрібної партії одружився з Юлією Євсєєвою — молодою випускницею одного з американських університетів. В інтерв’ю тижневику “Дзеркало тижня” вона згодом так згадувала про своє знайомство з чоловіком: “Я чотири роки навчалася в Америці. А коли повернулася, багато чого з того, що відбувалося навколо, не могла зрозуміти. Все так змінилося. Саме тоді нас із Юрою познайомила його двоюрідна сестра Марія Бурмака. Перше наше побачення відбулося біля Золотих Воріт. Я налаштувалася на дружбу. Та, як виявилося пізніше, вже після першої нашої зустрічі Юра вирішив, що я стану йому дружиною”.

Вибір Юрія виявився вдалим. Батько молодої нареченої — Віктор Євсєєв — очолював фізкультурно-оздоровчий комплекс Національного банку України. Це в 2005 році, ставши Президентом, Віктор Ющенко заборонив чиновникам “відвідувати лазні”. А в бутність головою НБУ він в оздоровчі заклади вклав частинку своєї душі й підтримав матеріально. Комплекс містить тренажерні зали, басейни, сауни, криті корти — все, що необхідно для активного відпочинку ділових людей. Якість обслуговування теж на найвищому рівні. Тож не дивно, що директор комплексу користувався особливою довірою шефа. Під час свого головування в уряді Віктор Ющенко навіть призначив Євсєєва своїм радником.

Звісно, це давало непогані стартові перспективи для кар’єри його молодого зятя. До того ж, Юрія Павленка об’єднував із майбутнім Президентом і концептуальний для останнього різновид духовного зв’язку. Хрещеною матір’ю його доньки стала Катерина Чумаченко. Прикметно, що іншою хрещеною цієї ж дитини стала... Людмила Кучма.

Високий старт

Після цього Юрій Павленко вже просто не міг не зробити запаморочливої кар’єри в оточенні Віктора Ющенка. У січні 2002 року Молодіжна партія входить до числа співзасновників блоку “Наша Україна”, а її лідер потрапляє до “прохідної” частини списку НУ і стає народним депутатом. У цей час не забував Павленко і про своє кумівство з родиною Кучми. Він був одним з небагатьох депутатів-“нашоукраїнців” (поряд із Петром Порошенком, Євгеном Червоненком і Романом Зваричем), які мали регулярні контакти з Президентом. Іноді, як-от під час розгляду питання про відправку військ до Іраку, Павленку доводилося активно відстоювати позицію Кучми під час внутрішньофракційних дискусій.

Під час виборчої кампанії 2004 року Павленку, очевидно, як уродженцю регіону, довірили очолювати Донецький регіональний штаб Віктора Ющенка. До речі, під час роботи на виборах сталася неприємна історія — водія Павленка зупинила недружня донецька державтоінспекція, а в нього не виявилося довіреності на керування автомобілем. Історія потрапила в пресу, однак такого резонансу, як у випадку з авто Андрія Ющенка, не набула.

Після успішних президентських виборів для Юрія Павленка настає зоряний час. Він став наймолодшим у новому уряді міністром — очолив “профільне” Міністерство сім’ї та молоді, до якого приєднали ще й Держкомспорт. Відсутність особливих результатів за півроку роботи не завадила йому втримати міністерський портфель і в уряді Юрія Єханурова.

Тесть Павленка Віктор Євсєєв теж пішов “на підвищення” — став заступником керівника сумнозвісної ДУСі (Державного управління справами): лазні та сауни у неї теж є. До того ж Євсєєв ще має навіть шанс трохи побути народним депутатом. Адже свого часу Ющенко включив його до списку “Нашої України” на, здавалося б, непрохідне 101 місце. Та після того, як низка депутатів-сумісників склала свої повноваження, залишилося зовсім небагато, всього 2 позиції.

Незважаючи на незрозумілі виборчі перспективи “Нашої України” та організаційну невизначеність молодіжного крила цієї партії, в подальших кар’єрних перспективах Юрія Павленка можна не сумніватися. Адже Віктор Ющенко “своїх” не забуває. А “нашоукраїнська” молодь має гідного наставника, який своїм прикладом зможе навчити молодих, як варто робити успішну політичну кар’єру.

Василь ЛЕМКО (“І-репортер”)

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 14-11-2005 17:14 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100