У Львівській академії мистецтв розгоряється корупційний скандал
У Львівській національній академії мистецтв розпочалася акція, метою якої є усунення від навчальної практики викладача, звинувачуваного у корупції. Акцію координує стихійно утворена ініціативна група, що складається зі студентів різних факультетів Академії. Викладача економіки, доцента Александрова Миколу Петровича студенти обвинувачують у масштабному, багаторічному хабарництві та низькому рівні викладання предмету.
Акція розпочалася двадцять шостого жовтня. Учасники розмістили майже у всіх навчальних корпусах наклейки наступного змісту: «Ні хабарям в ЛНАМ!», «Чи знаєш ти, скільки коштує залік з економіки?» і т.п. Наступним кроком протестуючих було письмове звернення студентства до ректора вузу, Бокотея Андрія Андрійовича, з вимогою відсторонити корумпованого викладача від практики у навчальному закладі. (Під час збору підписів студентам різних кафедр завідувачі почали категорично не рекомендувати підписуватися під зверненням і взагалі брати участь в акції.)
Ректор Бокотей прийняв і розглянув звернення, зацікавився побутовими проблемами студентів, відвідав гуртожиток. Після отримання звернення він також пообіцяв наступного ж дня скликати нараду і дати відповідь щодо вимог протестуючих. Ним було підписано наказ про переведення усіх іспитів в академії у письмову форму.
Проте, далі події розвивалися не на користь студентів. Незважаючи на свою обіцянку, пан Бокотей за три наступних дні так і не знайшов часу зустрітися зі студентами. А в п’ятницю відбулася нарада кафедри історії мистецтва, на яку ректор не з’явився. На цю нараду викладачі запросили студентів, що беруть участь в акції. За словами учасників наради, студентів просили змінити свої вимоги, натякали про заяви в прокуратуру за наклеп, добивалися інформації про організаторів акції. Обвинувачуваний викладач зафіксував прізвища присутніх на нараді.
Характерно, що на нараді пан Александров переважно відмовчувався. Його «адвокатом» з запалом виступав викладач правознавства А.Ф.Войнаровський, відмовившись навіть припускати, що свідчення його студентів можуть мати підстави. Пан Войнаровський також прилюдно назвав звернення студентів юридично безграмотним, що не співпадає з думкою інших кваліфікованих юристів.
Постає природнє питання: наскільки справедливими є звинувачення студентів? Можливо, вони просто не хочуть вчитися і намагаються позбутися надто вимогливого викладача? Те, чи справедливі звинувачення проти пана Александрова, звичайно, може встановити тільки неупереджене розслідування. Але, на жаль, наразі такого розслідування проведено не було, або, принаймні, про нього не поінформували учасників акції протесту.
Поза тим, свідчення студентів про хабарництво викладача і його низьку кваліфікацію є масовими — кількість підписів під листом-зверненням, зокрема, перевищує 100. Корупційна практика пана Александрова, за їх словами, є масштабною, добре організованою та з великою дбайливістю захованою від «стороннього» ока.
На користь студентів свідчить також той факт, що пан Александров не вперше стає об’єктом студентського протесту. Розмови про отримання Александровим хабарів точаться у стінах вузу уже багато років. За попереднім місцем його роботи — у коледжі ім. Труша — студенти влаштували схожу акцію, після чого Миколу Петровича було звільнено. Природньо, хабарництво не фігурує в офіційній причині звільнення, але, як стверджують студенти коледжу, тоді воно воно теж було основною проблемою. Також варте уваги, що минулого року студенти того ж-таки ЛНАМу уже намагалися усунути Александрова за цими самими звинуваченнями.
Учасники акції переконують, що їм небайдужа репутація їхнього вузу, тому вони прагнули ефективно залагодити проблему, не «виносячи сміття» за межі Академії. Однак, позиція адміністрації вузу та викладацького складу позбавляє їх надії на таке розв’язання ситуації. Студенти, що протестують, поки що не бачать ознак проведення ефективного внутрішнього розслідування, і не відчувають, що їхнє звернення було розглянуто і сприйнято всерйоз. Навпаки, зусилля адміністрації наразі спрямовувалися на деморалізацію учасників акції.
Однак, студенти знають, що часи помінялися і добитися справедливості тепер не так тяжко, як ще два роки тому. Тому вони залишаються активними і не мають наміру залишити справу без результату, а також закликають своїх друзів нічого не боятися.
-----------------
Кримінальний кодекс України. Стаття 368. Одержання хабара.
Одержання службовою особою в будь-якому вигляді хабара за виконання чи невиконання в інтересах того, хто дає хабара, чи в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища —
карається штрафом від семисот п’ятдесяти до однієї тисячі п’яитсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або позбавленням волі на строк від двох до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Коментарі
Читайте по темі
- Зеленський виконує лише один план. План путіна по геноциду українців та знищенню України. Розслідування –
- московське життя російського розвідника Владимира Зеленского –
- Це Зеленський та путін вбили Ірину Фаріон! –
- Громадянин росії Умєров заробляє мільйони на крові українських військових –
- God Bless America –
- Хто такий Джокер? –
- Призначений тираном Зеленським керівник Вінницької ОВА Борзов, роздає на АЗС повістки всім, хто йому не сподобався. Відео –
- Мати побачила посивілого від катувань тюремників сина — Зеленський перетворив Україну на російський концтабір. Відео –
- Порш для коханки – Владислав Володський провалив постачання провіанту для ЗСУ –
- Сергій Чепурний — темна конячка, яка краде у військових –
- Zeлені чоловічки з ТЦК б'ють медиків швидкої у Одесі. Відео –
- За наказом спільника тирана Зеленського у Запоріжжі розстріляно (4 постріли) Максима Денщика –
- Ze-концтабір. ТЦКшники напали на адвоката Сергія Костиру, коли він надавав правову допомогу клієнту. Подробиці –
- Промосковська система єрмака/zeленського примусила видалити цей пост Олега Ткаченка про те, як вбили його побратимів –
- Намордник для критиків уряду, — sueddeutsche.de –