Тимошенко та рейдери з її банди хочуть захопити телеканал «Інтер»
Перша лінія атаки – канал \"Інтер\", який протягом останнього року перетворився на пропагандистську зброю Фірташа у війні з Тимошенко.
Після невдалих спроб перекупити \"Інтер\" у Хорошковського, Тимошенко виступила за конфіскацію каналу в нинішніх власників шляхом визнання незаконним процесу придбання \"Інтеру\" в 2005 році.
Цим напрямком в БЮТ займається група Андрія Портнова, яка домоглася створення слідчої комісії й далі через парламент розгортатиме процес у Генпрокуратурі.
Інше юридичне угрупування в БЮТ на чолі з першим заступником міністра юстиції Євгеном Корнійчуком займається ліквідацією компанії \"Укргаз-Енерго\", яка є уламком колись масштабного газового бізнесу Фірташа в Україні.
\"Укргаз-Енерго\" – це спільне підприємство \"Нафтогазу\" і \"РосУкрЕнерго\", яке народилося після тристоронньої газової угоди, укладеної в Москві Олексієм Івченком в 2006 році. Компанія посунула НАК і отримала весь внутрішній український ринок, що Тимошенко, будучи опозиціонером, не втомлювалася називати корупцією.
Ставши прем’єром, з березня минулого року Тимошенко заборонила \"Укргаз-Енерго\" реалізовувати газ всередині України. Але компанія продовжує псувати їй настрій тими боргами, які накопичилися у \"Нафтогазу\" перед донькою від попереднього шлюбу.
Крім того, \"Укргаз-Енерго\" не виплатило дивіденди, які Тимошенко прагнула отримати для закриття бюджетних дір. У самій компанії сказали, що зроблять це тільки після повного розрахунку з ними \"Нафтогазу\".
Зараз Тимошенко вирішила побороти головним біль шляхом ліквідації джерела його поширення.
Однак \"Укргаз-Енерго\" неможливо знищити традиційним шляхом – за згодою двох її акціонерів. Швейцарська компанія Фірташа ніколи не дасть на це \"добро\" – хоча б навіть у зв’язку з заборгованістю, яку \"Нафтогаз\" наростив перед \"Укргаз-Енерго\".
Але в таких випадках стало модним застосовувати іншу практику. Так само, як Ющенко звільнив суддю Станік шляхом скасування указу про її призначення, так і команда Тимошенко запропонувала ліквідувати \"Укргаз-Енерго\" шляхом анулювання його реєстрації.
Для цього є дві підстави, пояснив \"Українській правді\" Євген Корнійчук. Він своєю головою відповідає перед Тимошенко за успішність операції, над якою здійснює стратегічне керівництво.
Перша – ліквідація в зв’язку з тим, що \"Укргаз-Енерго\" не знаходиться за адресою, вказаною в статуті. Це має бути приміщення компанії \"Нафтогаз України\", тоді як фактично \"Укргаз-Енерго\" розмістилося в офісно-розважальному комплексі \"Арена\", співвласником якого є Дмитро Фірташ.
Минулого року Державна податкова адміністрації намагалася ліквідувати \"Укргаз-Енерго\" на підставі того, що юридична і фактична адреси компанії не збігаються. Цим питанням займався один із заступників Сергія Буряка Сергій Власенко – соратник Євгена Корнійчука в компанії \"Магістр і партнери\". Однак той раунд вони програли – Окружний адміністративний суд Києва не розцінив обставину різних адрес достатньою для ліквідації \"Укргаз-Енерго\".
Друга підстава для ліквідації – в зв’язку з тим, що статут \"Укргаз-Енерго\" не був погоджений належним чином з Мінюстом, Мінпаливенерго та Мінекономіки.
І ось тепер навколо цього розгорнулися сімейно-юридичні \"розборки\".
Ще в 2008 році за вказівкою Тимошенко \"Нафтогаз\" подав позов на ліквідацію своєї спільної з \"РосУкрЕнерго\" дочки. Розгляд справи затягнувся, оскільки вимагав, щоб про це належним чином були поінформовані швейцарська \"РУЕ\" і російський \"Газпром\".
Команда Тимошенко виграла першу судову інстанцію – 1 жовтня 2008 року Господарський суд Києва вирішив припинити діяльність \"Укргаз-Енерго\" шляхом її ліквідації.
Щоправда, рішення не було цілком і повністю на користь Тимошенко. Суд не вказав, як здійснити ліквідацію – він відмовив у частині скасування реєстрації компанії Шевченківською районною адміністрацією.
Окрім Корнійчука і Власенка, зацікавленість у справі проявляв і патрон цієї групи – голова Верховного суду Василь Онопенко, який, словами очевидців, особисто приїжджав до Господарського суду столиці.
Переможне для Тимошенко рішення не набуло законної сили, оскільки компанія оскаржила його у вищій інстанції.
У четвер, 14 квітня Київський апеляційний господарський суд мав винести остаточний вердикт, що зробило би ліквідацію \"Укргаз-Енерго\" невідворотною.
Однак, судячи з листа першого заступника міністра юстиції Євгена Корнійчука до генпрокурора Олександра Медведька, за \"Укргаз-Енерго\" активно стали на захист нардепи від Партії регіонів – Іван Мирний і Олександр Волков, які взяли в підмогу депутата-інваліда Олексія Журавка.
Зацікавленість Мирного на поверхні – він в минулому керівник охорони Дмитра Фірташа, потім – віце-президент його авіакомпанії. Щодо Волкова теж немає питань – він був президентом баскетбольного клубу \"Київ\", власником якого є Фірташ, а компанія \"Укргаз-Енерго\" є спонсором збірної України з баскетболу.
Тобто ці двоє – близькі соратники Фірташа. А от участь у цій бойовій компанії Журавка незрозуміла – можливо, він своїми фізичними вадами мав унеможливити будь-яке застосування сили до депутатів.
Ось що пише Корнійчук Медведьку в зв’язку з подіями в апеляційному суді минулого четверга:
\"До початку судового засідання депутати від Партії регіонів Іван Мирний, Олексій Журавко, Олександр Волков прибули до приміщення вказаного суду. Зазначені депутати разом з невстановленими особами, якими вони керували, заблокували службовий кабінет в.о. голови Київського апеляційного господарського суду Бондаря.
Зазначені особи погрожували в.о. голови суду і вимагали забезпечити винесення судового рішення на користь \"Укргаз-Енерго\". Депутат Мирний увірвався до залу судового засідання, в якому мала розглядатися вказана справа, безпідставно звинувачував в упередженості судову колегію…
Депутат Журавко за допомогою депутатів Мирного і Волкова намагався викрасти матеріали судової справи. З метою припинення незаконних дій до приміщення суду були викликані співробітники районного відділу МВС.
Депутат Мирний своїми діями та висловлюваннями чинив тиск та залякував представників \"Нафтогазу\", співробітників Мінюсту і Мінпаливенерго при виконанні ними своїх службових обов’язків, пов’язаних з представництвом інтересів вказаних органів влади під час розгляду справи щодо припинення ЗАТ \"Укргаз-Енерго\" шляхом його ліквідації\".
Насамкінець Корнійчук вказує генпрокурору, що в діях депутатів є \"ознаки злочину, передбаченого статтею 376 Кримінального кодексу України – втручання в діяльність судових органів\".
\"Враховуючи викладене, прошу Вас, Олександре Івановичу, вжити передбачених чинним законодавством заходів прокурорського реагування\", — завершує своє звернення Корнійчук.
![]() |
![]() |
\"Українська правда\" звернулася до Івана Мирного. Він підтвердив, що приїздив на останні судові засідання в справі про ліквідацію \"Укргаз-Енерго\" – однак, заприсягнувся він, виключно для того, щоб \"суд виносив правові рішення\".
\"Ви уявляєте, засідання суду було призначено на 14:15, а вже о 14 годині на сайті Кабінету міністрів було розміщено повідомлення, що \"Нафтогаз\" виграв суд, і компанію \"Укргаз-Енерго\" ліквідовано, її більше немає! Що це за держава така, де Тимошенко самочинно вирішує, що в кого вона хоче забрати? Такого не буде!\" – обурився Мирний долею бізнес-активу, де Дмитро Фірташ має 25%.
За його словами, у Київському апеляційному господарському суді немає повноцінного голови – ці обов’язки виконує Сергій Бондар.
\"Я знаю, що за потрібне рішення в справі \"Укргаз-Енерго\" голова Верховного суду Василь Онопенко пообіцяв Бондарю посаду голови Київського апеляційного господарського суду\", — стверджує Мирний.
Тому, за словами депутата, таку активну участь в процесі відіграє Корнійчук, який є зятем Онопенка.
Мирний спростував застосування сили до співробітників суду.
\"Ми поводилися дуже мирно і чемно, зовсім не так, як депутати від БЮТ, що мають звичку ламати меблі, бити спецпідрозділ \"Альфа\"... А після такого звернення Корнійчука я хочу, щоб мене викликали до прокуратури, і я дав покази. Я запитав у Корнійчука: \"Навіщо ти на мене зробив наклеп? Він промовчав і лише сказав: \"Я виконую завдання Юлії Володимирівни\", — стверджує Мирний.
У самій компанії \"Укргаз-Енерго\" активність Тимошенко щодо їх ліквідації пояснюють тими боргами, які \"Нафтогаз\" накопичив перед ними
\"Принцип простий: якщо немає \"Укргаз-Енерго\", то немає боргів перед нами, — розповідає співрозмовник у компанії. — \"Нафтогаз\" винен \"Укргаз-Енерго\" 1 мільярд гривень за поставлений в попередні роки газ. Також вони забрали у нас з підземних газосховищ 8,9 мільярда кубометрів у 2008 році та не розрахувалися за нього. І останнє – ми допомогли Тимошенко виконати бюджет за квітень цього року, коли ми сплатили авансом 567 мільйонів гривень ПДВ\".
Крім того, \"Укргаз-Енерго\" наполягає, що \"РосУкрЕнерго\" і \"Газпром\" непоінформовані належним чином про позов у Києві, в якому вони проходять як третя сторона.
\"На черговому засіданні з\'ясувалося, що \"РосУкрЕнерго\" і \"Газпром\" отримали лише частину документів, які їм слід було отримати. Це порушення Гаагської конвенції 1965 року, ратифікованої Україною\", — стверджує Андрій Галущак, який курує правові питання в \"Укргаз-Енерго\"
Щоб виграти час, \"Укргаз-Енерго\" подало інший позов – до Окружного адміністративного суду Києва про визнання недійсним розпорядження уряду, за яким статут компанії має погоджуватися міністерствами.
Таким чином, якщо погодження буде визнано незаконним, то в Тимошенко зникнуть підстави для ліквідації компанії.
\"Українській правді\" вдалося ознайомитися з тим, в якій формі відбулося погодження в 2006 році – зокрема, з першою сторінкою статуту \"Укргаз-Енерго\", на якому стоять відповідні візи.
![]() |
Так, без зауважень статут погодили тодішні міністра палива та енергетики Івана Плачкова та перший заступник міністра юстиції Петро Крупко.
Перший заступник міністра фінансів Віктор Кальник поставив свій автограф і дописав: \"Статут слід підписати у пакеті інших документів (гарантія надійного забезпечення газом, відповідності транзитного тарифу та ціни на газ)\".
Як з\'ясувалося, статут \"Укргаз-Енерго\" завізував також і перший заступник міністра економіки Анатолій Максюта – хоча Арсеній Яценюк, який тоді працював міністром, скрізь повторює, що він всіма силами боровся з виходом \"Укргаз-Енерго\" на внутрішній ринок.
Насправді заступник Яценюка поставив свій підпис на статуті і додав два речення в зауваження: \"Статут не суперечить чинному законодавству. Заперечення Мінекономіки щодо діяльності ЗАТ \"Укргаз-Енерго\" направлені на адресу Кабінету міністрів України\".
Корнійчук стверджує, що віз на статуті недостатньо для погодження належним чином: \"Кожне міністерство повинно було подати свій висновок з викладенням аргументації\".
На понеділок було призначено ще одне судове засідання на шляху до ліквідації \"Укргаз-Енерго\". Очікувалося, що цього разу буде винесене остаточне рішення.
Але цього не відбулося – Вищий господарський суд витребував справу про ліквідацію \"Укргаз-Енерго\" за заявою відповідачів про відвід суддів.
Тактику з оголошенням відводу суддям використовують і \"Нафтогаз\", і їхня бунтівна донька. Коли соратники Тимошенко відчули, що перший суддя не готовий ухвалити потрібне їм рішення, вони домоглися його заміни.
Аналогічним чином вирішив діяти і \"Укргаз-Енерго\". Тільки компанія заявила відвід суддям Київського апеляційного господарського суду не зовсім за адресою – до Вищого господарського суду.
Поспішаючи, щоб суд не встигнув піти у дорадчу кімнату, депутати-регіонали власноруч привезли лист голови Вищого господарського суду Сергія Демченка, в якому він забирає справу на вивчення.
\"Він це зробив на замовлення, щоб затягнути справу, — обурився Корнійчук в коментарі \"Українській правді\". – Це все сфабриковано, оскільки відвід суддів вирішує голова Київського апеляційного господарського суду\".
\"Пан Демченко, якому минулого року виповнилося 65 років, вже давно мав ловити рибу на пенсії, а не керувати Вищим господарським судом. Тепер є ризики, що пан Демченко положить цю справу собі під зад і не дасть їй руху\", — не приховував свого обурення Корнійчук.
Емоції першого заступника міністра юстиції зрозумілі. Для нього справа \"Укргаз-Енерго\" є екзаменом – група Корнійчука має довести Тимошенко свої переваги перед групою Портнова у внутрішній конкуренції всередині БЮТ.
Сергій Лещенко, Українська правда
Коментарі

Читайте по темі
-
Зеленський — це шмат російського лайна, який українці в 2019 обрали своїм президентом. Чому досі ця московська шлюха куражиться над українськими військовими та далі знищує разом з своїм спільником путіним тисячі українців? Розслідування –
-
Диктатор Зеленський вчинив дії, спрямовані на насильницьку зміну та повалення конституційного ладу, на захоплення державної влади. Розслідування –
-
Диктатор Зеленський має сісти в тюрму за держзраду та знищення найкращих підрозділів ЗСУ на Курщині. Розслідування –
-
Всі кого привів Баканов по партспискам Слуг народу у Верховну Раду — це вороги і зрадники України –
-
Колись московіт Іван Сусанін, навмисно завів загін Речі Посполитої у непрохідний болотистий ліс. Московіт Зеленский зробив теж саме з найкращими підрозділами ЗСУ на Курщині –
-
Зеленський та путін готують вбивство Трампа як Кеннеді, — Вадим Гладчук –
-
Через місяць після інавгурації російського фсбешника Зеленського вбили Дмитра Тимчука. Це не совпаденіє! –
-
Про цей злочин Зеленського повинні знати всі прийдешні покоління –
-
Гладчук заявив, що Зеленський влашував політично вмотивовану травлю сину Порошенка з метою вбивства –
-
Замовна справа проти полковника Іллі Лапіна свідчить про відсутність в Україні верховенства права –
-
російські фсбешники Зеленський та Умеров зруйнували систему контролю закупівель Міноборони — це наймаштабніша диверсія російських спецслужб проти України. Розслідування –
-
Як кат Зеленський разом з путіним руйнує українські сімʼї й краде наш час спілкування з дітьми. Розслідування –
-
Сирський систематично знищує українських солдат в оточеннях та допомогає російському ворогу окупувати Донбас. Розслідування –
-
путін застосував біологічну зброю (ковід) проти Китаю! Розслідування –
-
Сахалін (Куедао), Владивосток (Хайшеньвай), та Хабаровськ (Болі) повинні знову стати китайськими, а Сі Цзіньпін може стати Великим збирачем китайських земель –