23.11.2024 11:58 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Український прорив у третій світ: знищення протимошенківською парламентською більшістю авіапромисловості

Всеукраїнський центр сприяння підприємницькій діяльності повідомляє громадськість та ЗМІ, що за лічені тижні в Україні може розпочатись незворотний процес знищення високотехнологічної галузі економіки. На межі ліквідації опинилось виробництво легкої й надлегкої авіації, що експортується до більш ніж 50 країн світу.

Таке стане можливим, якщо набуде чинності Закон «Про внесення змін до Закону України \"Про ліцензування певних видів господарської діяльності\" (щодо літакобудівної промисловості), прийнятий Верховною Радою 21 травня 2009 р. Цим актом запроваджується ліцензування виробництва, ремонту та торгівлі авіаційною технікою та авіаційним обладнанням, у тому числі авіаційними двигунами, деталями та комплектуючими до них. Незалежно від того, чи мова йде про реактивний лайнер, чи про дельтаплан.

В Україні існує розвинуте виробництво легкої та надлегкої авіації в секторі недержавної економіки. Йдеться про більш ніж два десятки підприємств, котрі виготовляють конкурентноздатну на міжнародному ринку продукцію: легкі і надлегкі літаки, гелікоптери, планери, мотодельтаплани, дельтаплани і параплани. Сьогодні успішно працюють фірми, котрі уже стали відомими брендами на світовому ринку, такі як: «Аерос» (м. Київ), «Аеропракт» (м. Київ), «Flight design» (м. Херсон), та є світовими лідерами й законодавцями сучасних тенденцій розвитку легкої авіації.

Продукція українських фірм має сертифікати льотної придатності авіаційних адміністрацій Німеччини, Франції, Великобританії, США. Якщо зміни до Закону «Про ліцензування…» почнуть діяти будуть паралізовані експортні поставки української продукції, буде підірвана конкурентна спроможність легкої вітчизняної авіаційної техніки за рахунок різкого збільшення ціни, перед загрозою безробіття постануть майже 2000 висококваліфікованих авіаційних спеціалістів.

Крім того, досягнення українських інженерів-конструкторів та виробників у даній галузі стали запорукою низки визначних перемог вітчизняних спортсменів: стали чемпіонами світу Валентина Топорова (планерний спорт) та Олег Бондарчук (дельтапланерний спорт), стали призерами чемпіонатів Європи та Світу Юрій Яковлєв та Ігор Пугач (надлегкі літаки). Про подібні доягнення можна буде забути, оскільки спортсмени не мають таких фінансових можливостей, що дозволили б придбати ліцензію на ремонт власного літального апарату.

Передбачаємо, що автори даного Закону мали на увазі традиційне літакобудівання, ремонт та торгівлю технікою комерційного призначення, що використовується для пасажирських та вантажних перевезень, де питання якості і контролю завжди підлягають більш суворій регламентації в будь-якій країні. Проте, з невідомих причин, народні депутати включили до переліку й легкі літальні апарати, що призначені для індивідуального використання. Виробництво, ремонт і торгівля такою технікою у жодній країні світу не ліцензується.

Всеукраїнський центр сприяння підприємницькій діяльності просить Президента України, Прем’єр-Міністра, Голову Верховної Ради задіяти усі можливі механізми й вплинути на ситуацію з метою виправлення очевидної законодавчої помилки і, таким чином, зберегти галузь, у якій Україна є визнаним світовим лідером.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 16-06-2009 9:24 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100