Ходорковський порівнює табірні інтриги з кремлівськими
Журнал GQ у вересневому номері публікує спогади колишнього голови \"ЮКОСу\" Михайла Ходорковського, який у форматі уривчатих висловів розповідає про свій табірний досвід. Pdf-версія публікації доступна на сайті прес-центру Ходорковського.
Засуджений бізнесмен пише, що в таборі виділятися з \"маси\" завжди небезпечно і майже завжди шкідливо. \"Але можна домогтися пошани\", — додає він, зазначаючи, що \"більшість у таборі шукає покори і турботи, натомість пробачає \"начальству\" навіть самодурство і тупість\".
Крім того, Ходорковський згадує свої особисті відчуття від проведеного в таборі часу: \"Кожний день іде поволі, місяці та роки летять непомітно\"; \"Єдиний предмет, за яким сумую, — комп`ютер. Але почерк поліпшився\".
Ходорковський також висловлює думку про стан виправних установ у російському суспільстві: \"Табір замінює злочинцям університет: це і освіта, і зв`язки\"; \"Табір — це антисвіт, тут брехня — норма, правда — виняток\"; \"Інтриги в таборі схожі на кремлівські, різниця — тільки в масштабах\".
Публікація GQ побудована на порівнянні спогадів Ходорковського із спогадами Варлама Шаламова.
Раніше Ходорковський, вже бувши засуджений і відправлений до колонії, виступав у пресі із статтями, присвяченими своїй кримінальній справі, а також економіці й політиці. Крім того, він дав кілька інтерв`ю, в яких, утім, не розповідав про своє перебування в колонії.
Михайло Ходорковський і колишній керівник групи \"МЕНАТЕП\" Платон Лебедєв в 2005 році були засуджені до восьми років позбавлення волі за фінансові махінації. Ходорковський був етапований до виправної колонії в Читинській області.
2009 року почався процес у другій кримінальній справі, порушеній проти Ходорковського і Лебедєва. Їх звинувачують в розкраданні й легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом. Підсудні, як у випадку і з першою справою, не визнають своєї провини.
Коментарі
переглядівЧитайте по темі
-
Гладчук: гібрідний російський ворог Зеленский за завданням своїх кураторів з фсб рф зумисно ЗНИЩУЄ іноземний добровольчий рух –
-
російські окупанти перевезли полоненого захисника України до виправної колонії у Тульській області, де жорстоко та безжально катували –
-
російський фсбешник Зеленский за наказом своїх московських кураторів знищує іноземний добровольчий рух в Україні –
-
Зеленський та Патрушев — давні колеги по фсб рф та старі друзі –
-
російські загарбники вже обстрілюють Запоріжжя з реактивної артилерії. Відео –
-
Зеленський свідомо сприяє окупації України. Розслідування –
-
Вадим Гладчук: путін та зеленский — спільники по геноциду українців та російські вороги –
-
ЗЕЛЕНСЬКИЙ І ФСБШНІ СЛУГИ ПРИНЕСЛИ НАМ СМЕРТЬ! І ТОМУ ЇХНЕ МІСЦЕ — В ПЕКЛІ –
-
російський фсбешник Арахамія представляє Україну і зустрічається з Трампом. Фото –
-
Зеленський остаточно втрачає зв'язок з реальністю — кореспондент WSJ Боян Панцевський –
-
Зеленский, який перевів тисячі захисників неба України у піхоту, вчиняє геноцид українців разом з хуйлом путіним –
-
Ми живемо в страшний час Іуди Зеленского –
-
За бабло. Просто за бабло. Зеленський, Баканов, Єрмак, Наумов… А вони точно людського виду? –
-
путіноїд Зеленский у Давосі таки зустрінеться з Президентом США Трампом. Відео –
-
Після допису про держзраду Зеленского та його російське ІПСО про травневі шашлики Гладчуку заблокували обліковий запис у Facebook –
