23.12.2024 03:20 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Проект Закону „Про об’єднання громадян” громадськість критикує

6 лютого 2006 року відбулось громадське обговорення проекту Закону України „Про внесення змін до Закону „Про об’єднання громадян” який підготовлений Мінюстом, Департаментом конституційного законодавства та державного будівництва.

Головувала на засіданні Бісик Ірина начальник відділу з питань прав людини. Нажаль ні заступник міністра Лілія Горбунова ні керівник Центру правової реформи і законопроектних робіт Олена Семьоркіна не змогли бути на обговоренні.

Були присутні представники біля 15 громадських організацій та представники структурних підрозділів Мінюсту.

Результати обговорення:

1. Більшість учасників обговорення розкритикувала запропоновану редакцію Закону України „Про внесення змін до Закону „Про об’єднання громадян” та рекомендувала відправити на доопрацювання з подальшим громадських обговоренням.

2. Запропонований законопроект фактично нічого не змінює в діючому законі „Про об’єднання громадян”. Пропонується залишити :

— Роздробленість НУО за статусом (місцеві, всеукраїнські, тощо)

— Подвійну реєстрацію (реєстрацію статутів в Мінюсті і юридичної особи в держреєстратора);

— Не вирішується проблема відкритого доступу до реєстрів НУО та благодійних фондів;

— Не вирішується проблема дискримінаційно високої порівняно з бізнесом плати за реєстрацію ГО (для бізнесу – 170 грн. Для міжнародної громадської організації – 2745 грн.).

3. Мінюст вже погодив даний проект закону з Мінекономіки та Мінфіном і планує на 28 лютого 2006 р. винести його на засідання Кабміну.

4. В разі схвалення законопроекту Кабміном законопроект потрапить в Комітет ВРУ з питань місцевого самоврядування та державного будівництва де в же знаходиться прийнятий в першому читанні законопроект „Про непідприємницькі організації”(Автор – Анатолій Ткачук). Законопроекти містять взаємовиключні норми, а це призведе до фактичного блокування прийняття обох з них. Наявне недосконале регулювання буде законсервоване. Мінюст не планує розглядати ці законопроекти в комплексі.

5. Мінюст зараз розробляє постанову КМУ щодо зменшення вартості державної реєстрації НУО, але на громадське обговорення документ поки не виставляє.

Що робити:

1. Необхідно розробити спільну „дорожню карту” реформування правового регулювання НУО, де визначити чітку послідовність розробки та прийняття нормативних актів що стосуються реєстрації та діяльності НУО.

2. Наполягати що рамковим (базовим законом для НУО має стати Закон „Про непідприємницькі організації” (автор – Анатолій Ткачук), що пройшов декілька громадських слухань схвалений Національною комісією з питань розвитку демократії (голова — Сергій Головатий) та Громадською радою з питань законодавства для третього сектору.

3. Закон України „Про внесення змін до Закону „Про об’єднання громадян” глибоко доопрацювати(силами НУО) та винести на повторне громадське обговорення.

Що здивувало:

1. Багато громадських організацій з всеукраїнським статусом наполягають на збереженні поділу та статуси. Бо вони мають якось відрізнятися від інших і до того вони пройшли ці „круги аду” реєстрації, а отже і інші мають також постраждати.

2. Представник Управління реєстрації НУО поросила всі присутні організації назвати свій статус при реєстрації. Було висловлено здивування що Київські міські організації (Інститут громадянського суспільства) так активно обговорюють всеукраїнський законопроект.

Що потрібно для успіху:

Тільки коли ми здобудемо єдність в середовищі експертів з питань правового регулювання НУО та широку поінформованість і підтримку серед НУО – ми змінимо політику на краще!

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 6-02-2006 16:31 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100