2.11.2024 14:18 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

У Києві не працює третина дільничних виборчих комісій

У Києві найсерйознішою проблемою в організації виборчого процесу на сьогодні є неналежна організація роботи дільничних виборчих комісій – кожна третя з них закрита, при тому що всі вони мали почати роботу ще 22 лютого.
Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомила сьогодні заступник голови Центральної виборчої комісії України Марина СТАВНІЙЧУК під час робочої наради з представниками столичної влади на тему: “Про створення належних умов та сприяння проведенню вільних і прозорих виборів 26 березня 2006 року у місті Києві. Організаційні аспекти і матеріально-технічне забезпечення роботи виборчих комісій”.

За її інформацією, у відповідності до вимог законодавства, до 8 лютого політичні партії повинні були внести відповідні подання щодо складу дільничних виборчих комісій, а до 18 лютого окружні виборчі комісії повинні були сформувати дільничні виборчі комісії. З 18 до 21 лютого до дільничних виборчих комісій вже повинні були бути передані списки виборців, відкріпні посвідчення, щоб уже з 22 лютого дільничні виборчі комісії могли ознайомлювати громадян зі списками виборців, видавати відкріпні посвідчення тим, хто виїжджає за межі Києва тощо. Натомість в столиці не функціонують близько третини від загальної кількості дільничних виборчих комісій. “Такого ще не було в Україні!”, — наголосила М.СТАВНІЙЧУК.

Одна з причин цього, за її словами, несформований склад дільничних комісій. М.СТАВНІЙЧУК повідомила, що ЦВК готує зараз відповідні пропозиції до закону про вибори народних депутатів України, в тому числі щодо формування складу дільничних виборчих комісій. “І ми будемо виступати з відповідними пропозиціями. Одна з них — долучити уже на цьому етапі, коли ми бачимо, що неспрацьовують політичні факти в формуванні дільничних виборчих комісій, до цієї роботи органи місцевого самоврядування. Нам нікуди дітися, треба проводити в державі вибори”, — сказала вона. За словами заступника голови ЦВК, комісія пропонує органам місцевого самоврядування долучитися до формування окружними виборчими комісіями певного резерву подань на заміну тих, хто вибуває зі складу лічильних виборчих комісій.

Щодо формування списків виборців, то на переконання М.СТАВНІЙЧУК, робочі групи, які були створені у районах в Києві, “загалом добре спрацювали”. Практично до всіх ОВК списки виборців по виборчих дільницях були передані вчасно.

Водночас, за її словами, до цього часу більшість дільничних виборчих комісій не надіслали виборцям перші запрошення на вибори, а вони мали надійти їм до 28 лютого. Друге запрошення має бути отримане до 18 березня, зазначила вона. За словами М.СТАВНІЙЧУК, ЦВК рекомендувала у запрошеннях дільничним виборчим комісіям писати повністю прізвище, ім’я та по-батькові, “щоб людина, отримавши запрошення, зрозуміла, чи вірні його відомості, занесені у список виборців, чи ні, треба йому йти на дільницю, щоб уточнювати відомості про себе, чи не треба”, зауважила вона. Звертаючись до присутніх представників ДВК, М.СТАВНІЙЧУК попросила надолужити цю роботу. “Запрошення повинні бути надіслані двічі. Нехай перший раз з запізненням, але двічі, з тим, щоб люди мали можливість перевірити інформацію щодо себе у списках виборців”, — підкреслила заступник голови ЦВК.

У свою чергу, заступник голови КМДА Броніслав СТИЧИНСЬКИЙ повідомив присутнім, що станом на 6 лютого, за даними Регіональної міської групи складання спису виборців, в Києві кількість виборців, які братимуть участь у голосуванні 26 березня, становить 2 млн. 64 тис. 371 осіб і кількість виборців, які не здатні самостійно пересуватись, – 7 тис. 181 особа.

На сьогодні у Києві ЦВК створено 7 виборчих округів та 1 тис. 24 виборчі дільниці, з них 965 звичайні, 68 – спеціальні. Закон розділяє виборчі дільниці на три категорії, залежно від кількості виборців, отже в столиці створено 54 малих дільничних виборчих комісій, 109 – середніх і 861 – великих (розрахованих на голосування від 1,5 тис. до 2,5 тис. виборців).

За даними Б.СТИЧИНСЬКОГО, існує проблема щодо перевищення кількості виборців (більше 2,5 тис. осіб) на 140 дільницях міста. Немає дільниць з перевищенням кількості виборів лише в двох районах Києва: Оболонському і Печерському. “Рекордсменом” по перевищенню кількості виборців є Дарницький район, де 38 дільниць створені з перевищенням максимального показника виборців. Враховуючи це, міська влада попросила голів районних райдержадміністрацій проконтролювати та вжити заходів із забезпечення надто великих виборчих дільниць достатньою кількістю додаткових кабін та створити належні умови для проведення виборів.

Щодо матеріально-технічного забезпечення, то за інформацією Б.СТИЧИНСЬКОГО, окружні та дільничні виборчих комісії мають все необхідне комп’ютерне устаткування, модемний, телефонний, факсовий зв’язок, необхідні меблі, копіювальну техніку тощо.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 3-03-2006 20:04 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100