23.12.2024 19:24 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Заяви Ющенка не сприяють «підтриманню авторитету суду і держави» ?

Президент України Віктор Ющенко 25 травня 2006 р. у своєму виступі на відкритті першої сесії Верховної Ради України п’ятого скликання заявив, що глибока корумпованість суддів, на його думку, є критичною, глибинною загрозою національній безпеці України, а також зазначив, що викривлене сприйняття судової незалежності переростає у суддівське свавілля, нерідко перетворюється на явище судового деспотизму.

Рада суддів України не сприймає таких оцінок та заявляє про таке.

Незалежність та недоторканність суддів при здійсненні судочинства є фундаментальним принципом функціонування судової влади у демократичних державах. Забезпечення кожному громадянину права на справедливий та неупереджений суд Загальною декларацією прав людини, Міжнародним пактом про громадянські та політичні права, Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод, іншими міжнародними актами визнається однією з основних ознак демократичної держави.

Приймаючи рішення, судді повинні бути вільними від будь-якого контролю з боку виконавчих чи законодавчих органів, а також впливу громадської думки. Судді зобов’язані вирішувати справи неупереджено, на основі фактів та відповідно до чинного законодавства, без будь-яких обмежень, спонукань, тиску, погроз або втручання, покладаючись на своє внутрішнє переконання.

Суддя у зв’язку зі своєю професійною діяльністю має особливий соціальний статус, який зобов’язані поважати всі державні установи, а правоохоронні органи — оберігати його від будь-яких посягань з метою формування впевненості суспільства в неупередженості та справедливості суду. Це положення є настільки важливим, що статтею 34 Конституції України задля підтримання авторитету і неупередженості правосуддя передбачено можливість обмеження одного з найважливіших конституційних прав людини — права на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань.

Справедливим і неупередженим суд може бути лише тоді, коли незалежність судів і суддів не тільки декларується, а й реально забезпечується державою.

Рада суддів вважає, що зазначена позиція вищих посадових осіб держави і публічне проголошення ними заяв, у яких поодинокі негативні факти узагальнюються і поширюються на весь суддівський корпус, заяв, котрі ображають суддів України і завдають шкоду їх честі та гідності, не сприяє існуванню неупередженого судочинства, підтриманню авторитету суду і держави, а також упевненості суспільства у спроможності суддів захистити права і свободи громадян та державні інтереси.

26 травня 2006 р.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 16-06-2006 11:26 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100