21.11.2024 20:03 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Тендерна палата — гальмо євроінтеграції

Лідер ВМО «Молодь — надія України» В.Гладчук та головний редактор сайту «Е-Урядник» А.Марусов провели прес-конференцію, на якій оприлюднили результати оцінки програмою СІГМА системи державного управління в Україні в частині державних закупівель, повідомляє www.sprotiv.info

Зокрема, за словами В.Гладчука, програма СІГМА заснована структурами Євросоюзу на замовлення Європейської комісії проводить щорічний моніторинг України, починаючи з 1999 року.

"СІГМА подала наступні висновки результатів оцінки щодо системи державних закупівель України, — зазначив В.Гладчук.

«Найбільш важливі прогнозовані наслідки полягають у тому, що система не сприятиме дієвим, прозорим і економічно ефективним державним закупівлям, може створити ризик підриву надійності та цілісності всієї системи державних закупівель, здатна завадити намірам України щодо тіснішої інтеграції до Європейського Союзу та майбутнього членства у СОТ», — цитував В.Гладчук.

За словами А.Марусова, експерти програми СІГМА вказали на те, що «уряд, як виконавча влада, звільнений від усіх ключових обов’язків і функцій у сфері держзакупівель. Роль мандату і функції Тендерної палати України у сфері держзакупівель породжують значні побоювання. Недержавний статус ТПУ передбачає, що вона не підлягає державному аудиту та фінансовому контролю й тому непідзвітна громадськості у своїх діях і використанні коштів. Існує сталий монополізований ТПУ комерційний ринок закупівельних послуг, який через низку незрозумілих причин не підлягає під дію законодавства про державні закупівлі та має низку очевидних сумнівних рис».

«Такі висновки СІГМА повністю підтверджують шкідливість існування нової редакції закону про держзакупівлі, який був пролобійований депутатами на користь ТПУ», — зазначив А.Марусов.

«Зміни до закону, прийняті 17 березня 2006 року, дозволяють засновникам Тендерної палати, серед яких є і віце-президент ТПУ А.Яценко, блокувати проведення тендерів у власних інтересах, бо досить однієї скарги, навіть від людей, які не брали участі у тендері, щоб результати були скасовані. Цей факт підтверджується тим, що із декількох тисяч скарг 80% припадає на шістьох авторів», — продовжив А.Марусов.

В.Гладчук додав, що нинішній механізм — це ніщо інше, як засіб вирішення бізнесових питань народних депутатів Одайника, Ляпіної, Хомутиника, Лукашука, які входять до її наглядової ради. «Депутати-лобісти можуть заблокувати будь-який тендер, аби отримати власний шмат бюджетних грошей, чи нашкодити своїм конкурентам, подавши скаргу через підставну особу, і блокувати тендер хоч цілу вічність».

«Президент ветував зміни до закону про держзакупівлі, але депутати подолали вето, набравши понад триста голосів. З 17 березня в Україні розпочався хаос. Уся увага суспільства сконцентрована на коаліційних війнах, а тим часом економічний стан державних підприємств різко погіршується через неможливість вчасно закуповувати необхідні матеріали», заявив В. Гладчук.

«Зокрема, саме неможливість проведення тендеру по закупівлі необхідних матеріалів зірвало запланований ремонт мосту у Трускавці Сумської області, внаслідок чого він рухнув, коли по ньому проходила група школярів, і троє дітей залишилися каліками», — зазначили учасники прес — конференції.

Експерти у сфері держзакупівель переконані: сімейний бізнес Яценків на державному бюджеті України потрібно припинити. Батько А.Яценка В.Яценко є засновником ООО «Європейське консалтингове агентство», якому учасники тендерів обов’язково мають сплачувати за розміщення оголошення на сайті «Zakupivli.com», власником якого і є ООО «ЄКА». Крім того всіх учасників тендерів зобов’язують укласти угоду про консалтингове та юридичне обслуговування.

Таким чином виходить, що Яценки перетворили сферу державних закупівель в приватну лавочку Яценко і Син, повністю монополізувавши комерційний ринок закупівельних послуг.

Громадскість і надалі буде виступати за скасування нової редакцій закону про державні закупівлі, бо він не лише призводить до мільйонних втрат держбюджету, але є і значною перепоною для входження України в СОТ та унеможливлює подальший процес євроінтеграції. Як тільки парламент заспокоїться якоюсь коаліцією, обов’язково постане питання продовження процесу вступу до СОТ, тому потрібно негайно скасувати всі шкідливі недолугості закону про держзакупівлі...

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 17-07-2006 15:25 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100