21.11.2024 20:02 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Позиція Бойка фактично виключає можливість добудови «Одеса-Броди» — «Газета виборча»

Україна може відмовитися від добудови до Польщі нафтопроводу «Одеса-Броди» та від спроб зменшити енергетичну залежність від Росії, якщо символом української політики у цій сфері буде особа міністра палива та енергетики України Юрія БОЙКА. Про це пише сьогодні «Газета виборча».
«Замороження цін на газ Віктор ЯНУКОВИЧ може представити як успіх», пише видання, нагадуючи, що коли нещодавно здавалося вірогідним обрання прем’єр-міністром України представниці помаранчевого табору Юлії ТИМОШЕНКО, «Газпром» обіцяв, що з липня цього року газ для України подорожчає. Тоді це пояснювалося підвищенням вартості газу на міжнародних ринках. «Заявлене збереження цін (для України) демонструє, що російською торгівлею керує політика, а не економіка», — пише «Виборча».
Також видання нагадує про «проросійську репутацію» призначеного вдруге прем’єром В.ЯНУКОВИЧА і той факт, що під час свого першого прем’єрства 2004 року він підписав угоди, вигідні для «Газпрому». Однією з них було передбачено введення посередника у схему постачання газу до України – компанії “РосУкрЕнерго” .
Газета намагається відповісти на запитання, чи відмовиться уряд В.ЯНУКОВИЧА від спроб зробити Україну незалежною від Росії в енергетичній сфері? “Якщо символом політики у цій галузі має бути особа нового міністра палива та енергетики Юрія БОЙКА, то можна побоюватися, що так. До Помаранчевої революції він був головою «Нафтогазу» і це він впровадив “РосУкрЕнерго” до схеми постачання газу. Ю.БОЙКО був одним з головних прихильників використання нафтопроводу “Одеса-Броди” для транспортування російської нафти”, — пише польська газета. І продовжує, що Ю.БОЙКО може зруйнувати плани повернутися до прямого використання нафтопроводу, добудови його до Плоцька, які з’явилися після Помаранчевої революції. Газета нагадує, що висновок експертів, обнародуваний у березні ц. р., свідчить про окупність інвестицій в добудову нафтопроводу. При цьому «Виборча» нагадує нещодавні заяви Ю.БОЙКА, що «Одеса-Броди» буде, принаймні, до вересня 2008 р. експортувати російську нафту, а також що немає шансів транспортувати ним каспійську нафту на Захід, поки трубопроводом з Азербайджану до Туреччини не постачатиметься 50 млн. тонн нафти щороку».
«Обидві ці умови практично виключають можливість продовження труби “Одеса-Броди” до Польщі, хоча б тому, що такий обсяг можна бути заповнити не раніше 2010 року, коли Азербайджан дістане додаткову нафту з Казахстану. Але невідомо, чи у Казахстану ще залишиться тоді обсяги нафти для труби «Одеса-Броди», пише польська газета.
Як повідомляв УНІАН, 14 серпня міністр палива і енергетики України Юрій БОЙКО висловив думку, що нафтопровід «Одеса-Броди» можна буде використовувати в прямому напрямі не раніше, ніж через 2 роки. «З урахуванням динаміки зростання видобутку нафти в Казахстані на 10-12 млн. тонн на рік і обсягів заповнення нафтопроводу «Баку-Тбіліси-Джейхан», ми можемо прогнозувати, що додаткова кількість ресурсів з`явиться через 2 роки. Так от, через ці 2 роки стане економічно вигідно прокачувати нафту у напрямку Європи», — сказав міністр.
За словами Ю.БОЙКА, на сьогодні нафтопровід можна використовувати тільки для прокачування російської сировини у реверсному режимі.
Водночас, міністр висловив переконаність у необхідності проводити підготовчу роботу до «розвороту» нафтопроводу через 2 роки, коли в Казахстані з`явиться необхідний ресурс нафти для її поставок за українським маршрутом.
Як повідомлялося, починаючи з середини 2003 року, в Україні активно обговорювалося питання про напрям використання нафтопроводу «Одеса-Броди». Реверсний напрям використання лобіювала російсько-британська компанія ТНК-ВР. Третього лютого 2004 року український уряд ухвалив рішення про пряме використання нафтопроводу, проте вже в липні 2004 року переглянув своє рішення.
Наприкінці липня 2004 року ВАТ «Укртранснафта» і ТНК-ВР підписали контракт про прокачування нафтопроводом «Одеса-Броди» 9 млн. тонн нафти на рік у напрямку нафтотерміналу «Південний» (м.Одеса). Контракт передбачає транспортування російської нафти Urals за маршрутом «Мозир-Броди-МНТ «Південний» впродовж 3-х років в обсягу 9 млн. тонн на рік.
Разом з тим, Наглядова рада «Укртранснафти» схвалила добудову «Одеса-Броди» до польського Плоцька і створення для цього спільного підприємства «Сарматіа» з польською компанією PERN Przyjazn.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 17-08-2006 15:11 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100