Професія журналіста стала в Україні ще небезпечнішою
Цього року в Україні зафіксовано 29 нападів на журналістів, коли винні не були покарані, незважаючи на відповідні звернення до правоохоронних органів.
Такі дані були оприлюднені на круглому столі, який з нагоди Всесвітнього дня боротьби з безкарністю проводили Національна медіа-профспілка України, Національна спілка журналістів України за участі «Репортерів без кордонів» та інших медіа-організацій.
За зведеними даними моніторингу «Репортерів без кордоні» та Інституту масової інформації, протягом 2012 року в Україні було зафіксовано 29 випадків, коли нападники на журналістів залишились без покарання.
Як відзначила представник «Репортерів без кордонів» Оксана Романюк, у даному показнику не враховані порушення прав журналістів під час виборів, та випадки, коли журналісти просто не звертались до правоохоронних органів з заявами після нападів або перешкоджань.
Лише в трьох випадках проти нападників на журналістів було порушено справи за 171 статтею ККУ (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів).
Як констатують представники медіа-організацій, цей показник свідчить про те, що за останні кілька років професія журналіста стала в Україні ще небезпечнішою.
Представник «Репортерів без кордонів» зазначила, що протягом 2012 року не було жодного прогресу у встановленні замовників вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Крім того, досі не встановлено замовника злочину проти харківського журналіста Василя Климентьєва, який пропав без вісті у минулому році, а головний виконавець перебуває в розшуку.
11 журналістських організацій підготували спільну петицію до влади, у якій перераховано факти безкарності.
Зокрема, петиція містить вимогу покарати винних у таких резонансних справах як вбивство Георгія Гонгадзе, вбивство Василя Климентьєва, напад на журналіста «1+1» Дмитра Волкова, побиття фотокора tochka.net Віталія Лазебника, побиття журналістів у донецькому супермаркеті «Сокіл», замах на донецького журналіста Олексія Мацуку, побиття журналістів співробітниками спецпідрозділу Грифон у Печерському суді, підпал будинку журналістки Лілії Буджурової тощо.
Коментарі
Все про: Віталій Лазебник, Дмитро Волков, Лілія Буджурова, медіа-профспілка України, Національна спілка журналістів України, Оксана Романюк, Олексій Мацука, Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, Репортери без кордонів
Читайте по темі
- Посольство США закликає режим Зеленського до швидкого розслідування спалення машини журналістів з Радіо Свобода –
- Аваковщина. Поліцейські напали на журналіста Богдана Кутєпова та зламати камеру на мітингу біля Кабміну. Відео – 95992
- Тюрма, мільйонні штрафи та «знак якості». Як тоталітарний режим Зеленського хоче контролювати ЗМІ –
- Він не може мікрофоном бити мене по обличчю, — гопник-президент Зеленский забрехався про журналіста Андрушко –
- У Києві напали на редактора газети «Правдошукач» Юрія Шеляженка. Відео –
- Хроніки окупації. Після нападу рашистів на інформагенцію Укрінформ в одного зі співробітників травма ока і численні забої тіла –
- Хроніки окупації. Організована злочинна група влаштувала напад на інформаційну агенцію «Укрінформ». Фото –
- В Одесі понівечили авто «Стоп корупції» та погрожували журналістам, — подробиці –
- #Аваковщина. #ЗЕбанда у Києві спалила машину головного редактора телеканалу TVi Володимира Єгорова. Фото. 2 відео –
- У Черкасах сильно побили журналіста Вадима Комарова, він у важкому стані –
- Охранники Медведчука незаконно задержали съемочную группу «Наших грошей» в Пуще-Водице –
- Я ж тебе знаю. Ти вийдеш – я тобі розкажу, – #Порошенко погрожував журналісту Казору, який спробував задати йому питання. Відео –
- Журналисты боятся выразить солидарность коллеге Игорю Бурдыге, которого избил в Киеве радикал Евгений Карась –
- Журналіста «Громадського» Ігоря Бурдигу вдарив лідер С14 Євген Карась –
- Суддя Олег Лінник відпустив організатора вбивства журналіста В'ячеслава Веремія –