21.11.2024 22:44 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

У Києві тарифи на житлово-комунальні послуги збільшаться втричі

Тарифи на комунальні послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води для населення буде збільшено в 3 рази.
Відповідний проект розпорядження оприлюднено сьогодні в газеті “Хрещатик”.
В документі пропонується погодити для населення, бюджетних організацій та інших споживачів: тариф на централізоване опалення при наявності будинкових засобів обліку теплової енергії, яка використовується на опалення в розмірі 165,6 грн. за місяць з ПДВ за 1 Гкал; централізоване опалення – 2,03 грн. за 1 кв. м. опалювальної площі (зараз 0,80 грн. за 1 кв.м опалювальної житлової площі – УНІАН); тариф на гарячу воду при наявності квартирного або будинкового засобу обліку гарячої води – 10,72 грн. за 1 куб м (3,42 грн. за 1 куб.метр – УНІАН); на гарячу воду – 37,52 грн. на 1 особу (12,00 грн. на 1 особу – УНІАН). Водночас тариф на гарячу воду в гуртожитках становитиме 12,86 грн. на 1 особу (4,10 грн. на 1 особу – УНІАН). Гаряча вода для бюджетних споживачів при наявності в приміщенні засобів обліку гарячої води коштуватиме 10,72 грн. за 1 куб м. Тариф на гарячу воду для інших споживачів при наявності в приміщенні засобів обліку становитиме 12,42 грн. за 1 куб м.
Як зазначається в проекті розпорядження, перерахунки для населення за надані послуги теплопостачальні підприємства, виробники комунальних послуг з централізованого водопостачання мають проводити після закінчення опалювального сезону протягом наступного місяця, де враховуватимуть в т.ч. всі відхилення реальних температур теплоносія від прийнятих при розрахунках нормативів.
В документі також дається доручення головним управлінням житлового господарства, палива та енергетики, з питань цінової політики до 1 листопада ц.р. вивчити та внести пропозиції КМДА про запровадження розрахунків населення за послуги з опалення лише в опалювальний період або за двохставковим тарифом. Крім того, головному інформаційно-обчислювальному центру КМДА доручено здійснювати розщеплення платежів населення за опалення в розмірі 3%, за гарячу воду – 2,5% та проводити перерахунки у Фонд для фінансування впровадження будинкових приладів обліку витрачання та споживання теплової енергії.
Згідно з проектом документа передбачається, що у випадку обладнання будинку лічильниками гарячої води, які не належать її виробнику та у випадку їх відсутності застосовуватиметься знижка до тарифу за 1 куб м гарячої води: в розмірі 0,12 грн при наявності циркуляційної системи та 0,06 грн. – при її відсутності.
В документі також зазначається, що головний інформаційно-обчислювальний центр КМДА, житлові організації, відділи субсидій відповідно до нових тарифів повинні внести зміни в розрахункові рахунки на сплату за комунальні послуги та провести нарахування відповідно до пільг, провести перерахунки призначених субсидій.
Тарифи на послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води підлягають перегляду в разі зміни тарифів на теплову енергію.
Як повідомляв УНІАН, КМДА планує з 1 грудня зарповадити нові тарифи на комунальні послуги. У минулу п’ятницю в розмові з журналістами перший заступник голови КМДА Анатолій ГОЛУБЧЕНКО під час засідання розширеної колегії адміністрації сказав, що поки не може точно сказати у скільки разів відбудеться підвищення тарифів за надані посуги – в 3,4 або 2 рази, оскільки це залежить від рішення Кабінету міністрів, де відпрацьовувалась ціна на газ. За його інформацією, при КМДА створено комісію, яка займається перевіркою господарської діяльності «Київводоканалу» та «Київенерго» з тим, щоб побачити, наскільки ще можна за рахунок внутрішніх резервів цих підприємств знизити тарифи, тобто за рахунок відрахувань на амортизацію та здійснення ремонтних робіт на цих підприємствах.

Підвищення тарифів мотивується тим що з 1 липня поточного року вартість природного газу, який купує АК «Київенерго» для виробництва теплової енергії, зросла з 210 грн. до 686 грн. за тисячу кубометрів.
Однак вартість наданих послуг складається не лище з вартості газу, але і з вартості інших робіт, матеріалів та послуг, які не залежать від ціни газу, принаймні не зросли у стільки ж разів. Чи не зловживає київська влада своїм монопольним статусом надавача комунальних послуг?

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 10-10-2006 15:21 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100