21.11.2024 17:37 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Медіа-профспілка висловлює занепокоєння процесом роздержавлення ЗМІ

Незалежна медіа-профспілки України (НМПУ) висловлює занепокоєння процесом роздержавлення засобів масової інформації. Про це її голова Сергій ГУЗЬ заявив сьогодні на прес-конференції в УНІАН.

За його словами, на сьогодні в Україні є понад 700 видань державної власності, а також телерадіокомпаній, які підлягають роздержавленню. Однак, приклад нецивілізованого процесу ліквідації газети «Президентський вісник» викликає занепокоєння подальше роздержавлення ЗМІ, зазначив С.ГУЗЬ.

«Якщо таке саме роздержавлення (як у „Президентському віснику“) буде йти у решті ЗМІ, то таке роздержавлення, мабуть, нікому не потрібно: це тисячі журналістів, які постраждають, і треба припинити це вже зараз», — вважає голова медіа-профспілки.

С.ГУЗЬ підкреслив, що всі журналісти мають зрозуміти, що проблема не у конкретному виданні, а у загальних відносинах між ЗМІ та владою.

Також говорячи про ці останні тенденції у відносинах ЗМІ та влади, він навів приклад, що діяльність НМПУ блокується на рівні податкової адміністрації. С.ГУЗЬ пояснив, що податківці заблокували діяльність профспілки через те, що їй не було надано статус неприбуткової організації. При цьому, зауважив він, були порушені міжнародні угоди, закони і Конституція України щодо діяльності профспілок.

Він також додав, що не було і належної реакції на звернення профспілки до органів влади щодо цієї ситуації.

На сьогодні, за словами С.ГУЗЯ, Міжнародна федерація журналістів та інші міжнародні організації були змушені написати листа до Президента України щодо порушення прав профспілки.

«І це є приклад, як на рівні окремої редакції і на глобальному рівні є непорозуміння між очікуваннями від нової влади, що ми будуватимемо відносини на законному вирішенні проблем, і як деякі чиновники користуються власним розумінням революційних цінностей», — наголосив С.ГУЗЬ.

Як повідомляв УНІАН, Незалежна медіа-профспілка України заявила, що роздержавлення газети “Президентський вісник” проходить з численними порушеннями чинного законодавства, зростає заборгованість із заробітної плати та інших соціальних виплат з лютого 2005 року. За даними профспілки, керівники Державного управління справами вимагають від працівників „Президентського вісника” звільнити службові приміщення.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 11-06-2005 18:12 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100