31.05.2024 03:00 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Шахтарі протестуватимуть проти вугільної дискримінації

Гірники ЗАТ «Шахта «Ждановська» (Донецька область) з 20 травня пікетуватимуть будівлю Кабінету Міністрів. Рішення про акцію протесту ухвалив осередок Незалежної профспілки гірників Донбасу.

Спричинолося до цього радикального кроку критичне становище на одній з найуспішніших шахт галузі, що видала на-гора в минулому році близько одного мільйона тонн вугілля. Понад двотисячний трудовий колектив приватного підприємства став заручником дискримінаційного урядового рішення про пріоритетні закупівлі вугільної продукції на державних шахтах.

«Подібні «пріоритети» вилилися у фактичну заборону на реалізацію нашого вугілля, — стверджують на «Ждановській». – Ось вже два місяці, незважаючи на укладені договори, ДП «Вугілля України» відмовляється приймати вугілля від шахт недержавної форми власності, що призвело до практичної зупинки нашого підприємства». Високоякісну енергетичну продукцію «Ждановської» готова була купувати компанія «Донбасенерго», але згодом відмовилася від контракту, посилаючись на горезвісне урядове розпорядження.

НПГД звернулася до прем\'єр-міністра України Юлії Тимошенко з вимогою припинити дискримінаційні дії стосовно шахт недержавної форми власності. «На цих підприємствах трудяться такі ж гірники, як і на державних, — каже лідер НПГД Микола Волинко. – Як не дивно, але захищати цих людей ми вимушені не від загребучих власників, а від самої держави».

За його словами, відмова від вугілля з приватних вугледобувних підприємств завдає колосальні збитки державній скарбниці. «Генеруючі компанії спалюють високозольну вугільну продукцію, додатково витрачаючи на вироблення електроенергії величезну кількість мазуту і дорогого газу, — заявляє Волинко. – А в цей час на тій же «Ждановській» накопичилося 40 тисяч тонн вугілля високої якості».

Лідер НПГД також стверджує, що дискримінація стосовно шахт недержавної форми власності закріпила корупційні схеми у вуглепромі. За його словами, недобросовісні чиновники зацікавлені в постачанні на українські ТЕС імпортного вугілля, «отримуючи на таких операціях солідні «відкати», а наше вугілля в цей час горить на складах».

«Крім того, — говорить Волинко, — процвітає тіньове постачання на електростанції під виглядом продукції з держпідприємств вугілля, видобутого в нелегальних копанках і розбавленого породою з гірських відвалів. «За це вугільні ділки від уряду ще і держдотації отримують». За його словами, тіньові «копачі» видобувають щороку до п\'яти мільйонів тонн вугілля.

«У листопаді минулого року, на засіданні Координаційного радого з питань врегулювання кризової ситуації у вугільній промисловості, в присутності Юлії Володимирівни було ухвалено рішення про паритетне ставлення до вугледобувних підприємств всіх форм власності. Але, схоже, тіньове лобі виявилося сильнішим. І тепер ми вимагаємо від уряду повернутися у взаєминах з вугільниками в законодавче поле», — підкреслює Микола Волинко.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 17-05-2009 16:49 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100