23.12.2024 21:44 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Ольга Червакова не розуміє заяву Герман і пропонує парламентським журналістам працювати в електричних нашийниках

Ганна Герман вважає, що необхідно провести експертизу відеозапису інциденту між журналісткою Ольгою Черваковою та депутатом-комуністом Олександром Ткаченком. Напередодні, коментуючи подію «Українській правді» пані Герман була обурена поведінкою Ткаченка. Сьогодні ж у коментарі агентству «Українські новини» вона заявила про неоднозначність ситуації.

«Я вчора кілька разів переглядала плівку із записом цього інциденту і зауважила одну деталь. Якщо експерти підтвердять це, погляд на ситуацію буде змінено: в один момент мікрофон журналістки торкнувся обличчя нардепа. Якщо так, то треба говорити не лише про поведінку депутата, але й про поведінку та відповідальність журналістки. Якщо ж експерти не підтвердять цього, то журналістська спільнота, не чекаючи на кримінальні справи чи судові засідання, має сама відреагувати на таку поведінку нардепа», — сказала пані Герман.

З такою постановкою питання категорично незгодна президент Асоціації медіаюристів, секретар Національної спілки журналістів України Тетяна Котюжинська. Вона переконана: навіть, якщо журналістка і торкнулася мікрофоном обличчя депутата, то причина цього — хамська поведінка комуніста.

«Якщо вона й торкається обличчя пана Ткаченка, то це відбулося тоді, коли пан депутат не заходів дати повну відповідь на запитання журналіста. Вона слідує за ним, і видно, що він іде в дверний прохід. Журналістка професійно тримає мікрофон, щоб був професійний звук. А  хамська поведінка народного депутата абсолютно неаргументована», — сказала вона.

Поведінку комуніста пані Котюжинська назвала «хамською і неприпустимою».

«Я бачу в цьому відео відверто хамську поведінку народного депутата, якого захищає міліція. На відео досить добре видно, що журналістка досить коректно спілкується з народним депутатом. І ставить йому запитання, які хвилюють журналістів і всіх інших. Не секрет, що в буфеті журналісти не просто щось їдять, а це є місце неформального спілкування з багатьма політиками. І обмежувати присутність журналістів офіційними заходами — неправильно», — наголосила вона.

На її переконання, журналістська спільнота має першою відреагувати на інцидент.

«Після того, як була побита знімальна група СТБ депутатом Калашниковим, і все це спустили на гальма, то дійсно такі речі з мікрофоном — це смішно. Але в Спілці журналістів ми не раз стикалися з тим, то міліціянти потрощили камеру журналістів, то приватний підприємець потрощив камеру журналістів. І ці дії не отримують належної оцінки правоохоронних органів, парламенту, фактично нікого», — каже пані Тетяна. За її словами, цю абсолютну безкарність можна здолати спільними діями  журналістів та правовим реагуванням  на такі інциденти.

Журналіст СТБ Ольга Червакова, яка прийшла 2 вересня 2009 року на засідання парламентського комітету з питань свободи слова та інформації, була заскочена не тільки тим, що воно не відбудеться через відсутність кворуму, а й новою заявою Ганни Герман.

«Мені важко поки щось коментувати по суті, — каже Ольга Червакова. — Оскільки на відео чітко видно торкався мікрофон обличчя народного депутата чи ні, навіть слідчих експериментів не потрібно проводити. Мені також не зрозуміло, про яку відповідальність говорить голова парламентського комітету. Норми якого закону чи етичного кодексу в цій ситуації я порушила? Можливо нехай прес-служба Верховної Ради видасть розпорядження, на яку відстань можна наближатися журналістам до депутатів, а також видасть всім журналістам лінійки або електричні нашийники, які б у разі наближення до депутата на неприпустиму відстань, били б журналіста електричним струмом. Де і в якому законі написано, що журналіст повинен тримати мікрофон від обличчя депутата на відстані 6-10 сантиметрів?».

Нагадаємо, що журналіст СТБ подала заяву в міліцію у зв\'язку з перешкоджанням професійній діяльності. За законом, відводиться декілька днів, щоб вирішити чи передавати справу до Генеральної прокуратури, оскільки мова йде про народного депутата, який користується правом депутатської недоторканності.

Телеканал  СТБ поки відмовляється офіційно коментувати інцидент, який трапився між знімальною групою каналу і народним депутатом Олександром Ткаченком.

 

 

.

 

Читайте також:

Тендерний мафіозі Ткаченко знову напав на журналіста. Відео

«Заукраинцы» требуют посадить напавшего на журналистку нардепа Ткаченка

Обком: Ганька Герман советует журналистам отцепиться от Ткаченко

Невесту Симоненко призвали не выходить за него замуж

Почетный президент Тендерной палаты, нардеп 5 созыва Ткаченко напал на журналиста и разбил ему фотоаппарат 

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 2-09-2009 16:42 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100