Леся Оробець про «точку зору» і «місце сидіння» щодо законопроекту 2450
Є дві новини. Хороша – в тому, що в понеділок погоджувальна рада зняла з порядку денного Законопроект №2450 «Про мирні збори», про загрози якого раніше писала на блозі.
Приємно, що цього разу громадські організації – на відміну від політиків – продемонстрували згуртованість і спроможність ефективно протистояти загрозам з боку тих самих політиків. Адже, власне, їхнім зусиллями (публічні заходи, апеляція до медіа, переговори, залучення до контексту заходів 1 і 10 червня) проект 2450 не потрапив на голосування.
Очевидно мав рацію блогер, який назвав Президента найбільшим консолідатором громадського сектору України 🙁
Хоча й тут не обійшлося без «особливої» думки. Наприклад, Українська Гельсинська Спілка вважає, що «проект закону є позитивним кроком у порівнянні з його попередніми редакціями. Він залишається загалом ліберальним і у більшості положень відповідає міжнародним стандартам. Навіть у такому вигляді проект закону встановлює багато положень для захисту свободи мирних зібрань від необґрунтованого втручання з боку органів влади, що дуже важливо в сучасних умовах. Проте його реалізація в значній мірі залежатиме від судової практики».
Важко не погодитися з останньою тезою)) Особливо, в судовій практиці і «порився» собака. Наша судова система і за кілька годин встигне заборонити будь-які небажані владі мирні збори: чи то на захист парку від вирубки, чи то на вимогу покарати вбивць студента, чи то з іншого «веселого» приводу. А ви кажете про чотири дні, які надаються законопроектом для попередження про проведення заходу.
Нагадую, що мало бути голосування в другому читанні та в цілому. Тобто після підписання документу Президентом, проект набув би законної сили. Водночас, автором законопроекту виступав Кабінет Міністрів Юлії Тимошенко і в першому читання Партія Регіонів за цей закон принципово не голосувала 🙂 Включно з Віктором Федоровичем, якому цей закон у разі прийняття підписувати. Цікаво, як цього разу конфліктуватимуть їх точки «зору» і «сидіння».
Інша новина – менш втішна. Розгляд проекту у другому читанні просто відкладений.
Можливі три сценарії:
1. Законопроект буде знятий з розгляду порядку денного цієї сесії. Це означає, що в Адміністрації Президента працюють тямущі аналітики, які добре знають специфіку українського громадянського суспільства. Воно таки здатне підняти хвилю супротиву якийсь темі. Другу хвилю підняти набагато важче, а от третю – майже неможливо. Не виключено, що тримаючи цей закон в підвішеному стані, влада почекає спаду першої хвилі, підніме питання вдруге, дочекається падіння другої хвилі, а на третю — питання вже буде далеко не таким гострим ані для журналістів, ані для суспільства.
2. Законопроект буде включений до порядку денного, але коаліція не голосуватиме за нього. Натомість скористається ситуацією, аби показати недемократичність попередньої влади і, в першу чергу, закордонним партнерам. Мовляв, подивіться, які закони вона просувала. От ми — взірець демократії і послідовності, тож очевидно, не будемо за нього голосувати. Уявіть, який вигляд матиме БЮТ, не голосуючи за закон, який подав їх Прем’єр-міністр і який вони ж підтримали в першому читанні.
3. Законопроект буде включений до порядку денного сесії і коаліція проголосує за нього. Це, як на мене, найменш ефективний варіант для Партії Регіонів. Щоправда, не певна, що вони це розуміють. Адже по суті, «правоохоронці» і так не особливо зважають на дотримання демократичних норм при забезпечені громадського спокою під час «недружніх» вуличних заходів (наприклад, пікет під час приїзд Президента у Львів або під час 100 днів в Києві).
Якщо мій найгірший прогноз справдиться, доведеться збирати підписи під поданням в КСУ.
Блог народного депутата України Лесі Оробець
Від редакції Спротиву: для об'єктивності слід зазначити, що народний депутат України Леся Оробець голосувала у першому читанні за антидемократичний законопроект 2450.
Читайте також:
Чечетов: регионалы не будут голосовать за закон Тимошенко о запрете митингов
Українська влада хоче розібратися з народом по-російськи?
Українські правозахисники виступають проти законопроекту про мирні збори №2450
Проект Закону “Про порядок організації і проведення мирних заходів” порушує права людини
Министр Могилев изучает географию по учебникам Януковича, а демократию – по запискам Лукашенко
Депутатов просят «завалить» законы Тимошенко ограничивающие права и свободы граждан
Коментарі
Все про: 2450, акції протесту, блог Лесі Оробець, громадські організації, заборона мирних зібрань, закон 2450, законопроект № 2450, Леся Оробець, лобіювання, мирні збори, мирні зібрання, Українська Гельсинська Спілка
Читайте по темі
- Вадим Гладчук: український парламент — Верховну Раду України вже контролюють рашисти! Розслідування –
- Генпрокурор Венедіктова відмовилася відкрити кримінальне провадження проти кнопкодава Іванчука – 43076
- Коронавірусом було інфіковано вже 8 українських парламентарів. Список – 42610
- Народний депутат від «Слуги народу» Руслан Горбенко з діагнозом коронавірус знаходиться у реанімації, — Ігор Мосійчук – 42487
- — 2 Життя народних депутатів під загрозою! – 42461
- Раду на карантин! Нардеп Шахов захворів на коронавірус – 42462
- Майже половина нардепів прогулювала засідання Ради у лютому – КВУ – 42356
- «Мої особисті депутати», — зерашист Арахамія розповів скільки має кнопкодавів у Раді – 42561
- Рада — це скажений принтер. Разумков зізнався, що з порушенням регламенту зелені більшовики у парламенті прийняли 75% законів – 42356
- Кнопкодави у Раді продовжують кнопкодавити і у 2020 році. Відео – 42357
- Як «Слуга народу» Микола Стефанчук спить на засіданні Ради. Відео – 42356
- Нардеп з ОПЗЖ Володимир Кальцев встановив новий рекорд з кнопкодавства. Відео – 42470
- «Слуга народу» Олена Копанчук каже, що не складе мандат через кнопкодавство, хоч і письмово зобов'язувалась. Відео – 42463
- Нардеп від «Слуги народу» Сергій Литвиненко — перший кнопкодав у новій Раді. Відео – 42470
- Зеленые человечки захоплюють український парламент, — Ірина Геращенко. Відео – 42495