США підтримає блоггерів
Підтримка свободи інтернету в усьому світі залишиться пріоритетом для США, заявила держсекретар Хіларі Клінтон.
«Доступ до інтернету — невід`ємне право людини. Він повинен бути вільним і відкритим, люди повинні самі вирішувати, яку інформацію звідти черпати і якою інформацією обмінюватися. Свободу зборів, висловів і свободу користуватися онлайн-мережами я б сукупно характеризувала як свободу спілкування. США підтримують і просуватимуть цю свободу скрізь, а також закликають всі країни наслідувати наш приклад», — сказала держсекретар, виступаючи у Вашингтоні з щорічною промовою про свободу інтернету.
За її словами, інтернет відіграв істотну роль в подіях в Єгипті, де президент Хосні Мубарак під тиском кількатижневих протестів пішов у відставку. «Тільки-но там був відновлений доступ до інтернету, весь Єгипет одразу ж вийшов онлайн. Люди погоджували дії через електронну пошту, важливу роль відіграли соціальні мережі — Facebook і Twitter», — сказала держсекретар.
Цього року США мають намір активніше захищати інтернет-активістів і блоггерів, які зазнають тиску з боку можновладців. На ці цілі в 2011 році планується витратити 25 мільйонів доларів. Держсекретар не уточнила, як саме витрачатимуться ці гроші, зазначивши лише, що вони допоможуть «обійти обмеження, встановлені мов Великий Китайський мур, в Ірані, Сірії, В`єтнамі та М’янмі, так само як нещодавно в Єгипті».
«Наступного тижня держдепартамент запускає твіттер-канали арабською і перською мовами, щоб підтримувати постійний зв`язок з арабськими країнами і Іраном і розширити присутність ресурсів, які розповідають про права і свободи людини. Також ми відкриємо акаунти для Китаю, Індії та Росії рідними мовами громадян цих країн», повідомляє sprotiv.org.
Вона підкреслила, що ті лідери, які зводять штучні бар`єри на шляху розвитку інтернету і інтернет-свобод, ризикують опинитися в самоізоляції і, зрештою, все одно постануть перед вибором: поглиблювати цю самоізоляцію і платити за неї дедалі більшу ціну, або послабити контроль за інтернет-простором.
Нинішній виступ Клінтон з питань свободи в інтернеті став другим. Торік держсекретар виступила з аналогічною промовою, вперше офіційно проголосивши інтернет новим інструментом просування демократії.
Коментарі
Все про: Facebook, Twitter, блогери, держсекретар, Інтернет, інтернет-активісти, Обмеження свободи слова, онлайн, просування демократії, соціальні мережі, Хіларі Клінтон
Читайте по темі
- Як виявити ольгінських «тролів» і маніпуляторів серед своїх «френдів» і співрозмовників? Розслідування – 18468
- «Гірше, ніж у Росії», або як Рада хоче знищити свободу в Укрнеті. Розслідування – 18463
- Диктаторський закон №6688. Рада хоче обмежити свободу в інтернеті – 18466
- Режим #Порошенко готує стеження в Інтернеті за українцями, — заява 15 громадських організацій – 18592
- Аваковщина. Киберполиция требует запретить криптовалюты в Украине – 18586
- Эксперты назвали «абсурдными» диктаторские попытки Турчинова контролировать #биткоин – 22415
- Хакери викрали персональні дані учасників #АТО, — заява кіберполіції – 18464
- #Facebook помогал вторжению России в Украину, — телеканал MSNBC – 18466
- Шпионаж на РФ при помощи Касперского раскрыл Израиль, — Reuters – 18466
- Рада готовится принять тоталитарный законопроект о кибербезопасности – 18466
- Суд пересмотрит законность запрета #ВКонтакте – 18464
- #Гладчук звернувся до Верховного Суду щодо незаконної заборони #ВКонтакте. Текст заяви – 18591
- Блокировать сайты будут следователи и прокуроры, — #Рада готовится экстренно принять диктаторский закон – 18466
- У Раді у порядок денний внесли 2 тоталітарні законопроекти, що обмежують свободу слова – 18468
- 36 приговоров, — за посты в соцсетях можно получить тюремный срок – 18466