Юрій Гримчак: «Майже всі ізолятори переповнені»
«Нунсівець» 45-річний Юрій Гримчак зареєстрував законопроект, яким пропонує уточнити процедуру взяття під варту та пом'якшити умови перебування у слідчих ізоляторах.
Звідки виникла тема перегляду умов перебування в ізоляторах?
— Дуже часто саме попереднє ув'язнення є порушенням прав громадян, як і підписка про невиїзд, — каже нардеп. — В Україні її застосовують для того, щоб слідчому було комфортно: людина, яка йому потрібна, завжди поруч. Європейський суд рекомендував нам переглянути цю норму, бо ув'язнення незасудженої людини є порушенням її прав.
Які позиції чинного Кодексу треба змінити?
— По-перше, утримувати людину в ізоляторі до рішення суду треба тільки у випадках, коли вона скоїла тяжкий злочин проти особи.
У питанні передачі справи від слідчого до суду Кодекс має «дірку». Поясню на прикладі. Юрій Луценко згідно з рішенням Апеляційного суду мав перебувати під вартою до 26 травня. Слідчий направив справу до суду 17 травня. Відповідно до чинного кримінально-процесуального кодексу, термін обрахування перебування під вартою в цей день закінчується. Але Луценка все одно тримають в ізоляторі.
Я пропоную, щоб термін дії запобіжного заходу, який вибраний під час слідчих дій, автоматично втрачав силу при передачі справи до суду. Суд на попередньому слуханні повинен одразу розглядати питання про обрання запобіжного заходу. Це рішення віддається на руки захисникам обвинувачуваного, щоб вони могли оскаржити його в іншому суді.
Люди, які утримуються під вартою після вироку суду, нині мають право на побачення з рідними та знайомими. А ті, хто перебувають у СІЗО й вина їх не доведена, мають побачення не частіше, ніж раз на місяць. Чому така несправедливість? Має бути короткотермінове побачення до 4 годин не менше ніж раз на тиждень. Довготермінове — три доби раз на місяць. У СІЗО треба зробити окремі камери для побачень.
Що дадуть ці зміни?
— Допоможуть нашим людям, яких незаконно утримують у СІЗО. Тільки в Лук'янівському таких близько тисячі.
У нас взяття під варту особи, яка перебуває під слідством, є пріоритетним заходом. Слідчі й суди його використовують у 90 випадків зі 100. Причому незалежно від того, це кримінальний чи економічний злочин, чи людина просто не сплатила аліментів. Через це майже всі СІЗО переповнені.
«Регіонали» кажуть, ви хочете перетворити ізолятори на санаторії.
— Це позиція окремих депутатів, а не всієї партії. Чомусь деякі вважають, що законопроект направлений на полегшення умов утримання Луценка. Але він пройшов усі етапи. Допомога йому вже не потрібна.
Читайте також:
Нардеп Гримчак хочет гуманизировать уголовно-процессуальный кодекс
Коментарі
Все про: взяття під варту, законопроект Гримчака, кримінально-процесуальний кодекс, обвинувачення, обрання запобіжного заходу, попереднє ув'язнення, СИЗО, умови перебування в ізоляторах, Юрій Гримчак, Юрій Луценко
Читайте по темі
- У Гройсмана уверяют, что #Донбасс не оккупирован –
- Нардеп Гримчак хочет гуманизировать уголовно-процессуальный кодекс –
- Решение суда о продлении содержания под стражей Луценко – апофеоз юридической мысли –
- Брехливий радник Могильова вимагає з побитого ним нардепа пляшку –
- Суд не дозволив полковнику міліції Стогнію безкарно бити народного депутата –
- Стогній VS Гримчак. Екслюзивне відео –
- У Юрія Луценка відібрали папір і ручку –
- Нардепів Донія та Гримчака не пустили у СІЗО до Луценка. Фото –
- Юрій Гримчак: «Полковник міліції Стогній не повинен працювати в органах МВС» –
- Партия регионов вербует «боевиков» на митинг предпринимателей –
- Рада заслухає міністра Могильова щодо побиття полковніком міліції Стогнієм нардепа Гримчака –
- Луценко не знает «откуда Андреев высосал историю об оральном сексе» –
- Геннадий Москаль требует посадить милицейского полковника Стогния за причинения вреда здоровью нардепу Гримчаку –
- Напавший на нардепа полковник Стогний будет увольняться только тогда, когда почувствует свою вину –