Хорошковський незаконно заступився за Кучму
Служба безпеки України звернулася до Конституційного Суду з проханням надати тлумачення закріпленого в ст. 62 Конституції поняття «доказів, отриманих незаконним шляхом».
Про це повідомив адвокат екс-майора Миколи Мельниченка Микола Неділько в коментарі «Українській правді».
Він підкреслив, що це відбулося «саме тоді, коли досудове слідство по кримінальній справі, порушеній щодо екс-президента Кучми добігає свого кінця, і „плівки Мельниченка“ визнані в якості доказів по даній справі».
«Мова йдеться саме про ті докази, які отримані негласним шляхом за допомогою оперативно-технічних засобів, тобто в наслідок оперативно-технічного документування», — уточнив Неділько.
Адвокат зазначає, що СБУ не є як суб’єктом конституційного подання, так і суб’єктом конституційного звернення, такими суб’єктами є: президент, народні депутати, Кабінет Міністрів, громадяни України та особи без громадянства.
«Конституційний Суд не має право за конституційним поданням (зверненням) СБУ відкривати конституційне провадження», — уточнив захисник Мельниченка.
«Чітко незрозуміла мотивація СБУ в необхідності такого звернення (подання), оскільки в інших суб’єктів правовідносин, які на порядок більше в своїй юридичній практиці застосовують положення ст. 62 Конституції, це зокрема органи прокуратури, суди та адвокатура, не виникає гострої необхідності в такому конституційному тлумаченні», — заявив він.
Неділько не вірить в те, що «звернення СБУ до Конституційного Суду не пов’язано з „плівками Мельниченка“ та з розслідуванням „справи Гонгадзе“, оскільки такі „збіги обставин“, як правило, СБУ не притаманні в силу її професійної діяльності».
«На сьогодні подальша доля „плівок Мельниченка“, як доказів, доля самого Мельниченка, як свідка, та доля головних фігурантів „справи Гонгадзе“ знаходиться, певною мірою, в руках Конституційного Суду», — зазначає адвокат.
Коментарі
Все про: Валерій Хорошковський, конституційне подання, конституційне провадження, Конституційний Суд, Леонід Кучма, Микола Неділько, плівки Мельниченка, СБУ, Служба безпеки України
Читайте по темі
- Банда Зеленського залякує суддів Конституційного Суду України, суддя КС Сліденко хоче емігрувати. Відео –
- Окрема думка судді Мельника М.І. стосовно рішення Конституційного Суду щодо указу диктатора зеленского про розпуск парламента –
- Проти визнання указу президента конституційним були cудді КС Сліденко, Сас, Лемак, Мельник та Первомайський –
- Указ про розпуск парламенту: що Зеленскому має сказати Конституційний Суд. Розслідування –
- Конституційний суд задовольнив Коломойського –
- Cт. 368-2 (незаконное обогащение) Уголовного кодекса — неконституционнa. 59 депутатов обратились в Конституционный суд –
- Томенка та Фірсова повернуть у Раду? Конституційний суд скасував тоталітарний закон про «партійну диктатуру» –
- Диктатор Порошенко уволил принципиального Шишкина с должности судьи Конституционного суда –
- Судді Ківалова допомогли повернутися у Конституційний суд В'ячеславу Овчаренку, який загубив кримінальні справи про засудження Януковича –
- Уволенные судьи Конституционного суда ждут команду Януковича и Кивалова на реванш –
- #Рада позбалила Януковича останнього юридичного бастіону –
- Раде предлагают уволить за нарушение присяги судей Конституционного суда –
- За тоталітарним законопроектом Ківалова та Макеєнко 90% конституційних звернень та конституційних подань будуть повертатися авторам –
- Новий голова Конституційного суду причетний до зникнення кримінальних справ Януковича –
- В'ячеслав Овчаренко напряму пов'язаний із Януковичем та його сім'єю — Тарас Чорновіл –